پنجشنبه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۱ / 1 December, 2022
مجله ویستا

مُدهای مُـرده


مُدهای مُـرده

در دهه‌های گذشته، گاهی لباس‌هایی مد می‌شدند که به صورت مصیبت‌باری ما را گرفتار خود می‌کردند. بعضی از ما بدون شک گاهی قربانی چنین انتخاب‌های فاجعه‌باری شده‌ایم و در نتیجه …

در دهه‌های گذشته، گاهی لباس‌هایی مد می‌شدند که به صورت مصیبت‌باری ما را گرفتار خود می‌کردند. بعضی از ما بدون شک گاهی قربانی چنین انتخاب‌های فاجعه‌باری شده‌ایم و در نتیجه لباس‌های عجیب و غریبی در کمدهایمان پنهان کرده‌ایم که قابل‌استفاده مجدد نبوده‌اند؛ مثلا بلوزهای پلاستیکی یا پیراهن‌های رنگارنگی که حالا با دیدنشان خنده‌مان می‌گیرد...

این هفته نگاهی داریم به این لباس‌ها و پوشش‌هایی که دیگر مد نیستند.

صندل‌های Birkenstocks

گرچه خیلی از افراد هنوز هم از این نوع صندل‌ها می‌پوشند ولی این موضوع دلیل نمی‌شود که هنوز مد باشد و در واقع اگر بخواهیم بی پرده صحبت کنیم این نوع صندل‌‌ها اصلا به روز و مد نیستند و هیچ‌وقت هم دوباره مد نخواهند شد. آنها خیلی بیش از حد زمخت و بدون قیافه بودند که چند سگک زشت هم داشتند.

اما حالا چه بپوشیم؟ امروزه صندل‌های ظریف چرمی بسیار مناسب هستند. این صندل‌های چرمی در شکل‌های مختلف و در مدل‌های بسیار راحت‌ و سبک طراحی شده‌اند. یک جفت از این صندل‌‌ها می‌توانند تکمیل‌کننده لباس‌های تابستانی‌تان باشند.

پیراهن‌های گشاد

دهه ۹۰ این نوع تی‌شرت و پیراهن‌های زمخت و شل و با رنگ‌های چرک جزو لباس‌های اصلی بودند اما حالا نیستند.

حالا به جای آنها چه بپوشیم؟ پیراهن‌های جذاب و درست به اندازه سایزتان انتخاب کنید و آن را با شلوار جین بپوشید.

جین‌‌های رنگی و شسته شده با اسید

دهه‌های ۸۰ و ۹۰ به‌طور خیلی زیادی از این جین‌های وحشتناک استفاده می‌شد. جین‌های شسته‌شده با اسید مثل آن بودند که انگار کسی روی شلوار جین آبی رنگتان آب پاشیده باشد البته برای مدت خیلی طولانی این شلوارها مد ماندند که این جین‌های رنگی از اجداد جین‌های شسته‌شده با اسید بودند. این جین‌ها رنگ‌های مختلفی مثل رنگ‌های رنگین‌کمان داشتند.

امروزه جین‌های تیره‌رنگ که خیلی ملایم و سبک شسته شده‌اند کاربرد فراوانی دارند. آنها به سادگی و به خوبی شما را خوش‌ظاهر نشان می‌دهند. به یاد داشته باشید اندازه شلوار جین به اندازه رنگ آن اهمیت دارد. در دهه‌های اخیر مدل شلوار جین بیشتر به این صورت است که در قسمت بالا آزادتر و در قسمت زانو به پایین مخروطی و تنگ‌تر هستند. امروزه کافی است لاغر باشید و شلوار جین بپوشید تا نشان دهید قرن بیست‌ویکمی هستید.

پیراهن با یقه‌های آسیایی

این موج جدید از پیراهن در دهه ۹۰ وارد بازار مد شد. پیراهن‌های آسیایی یقه‌های ایستاده و کوتاه گردی داشتند و با دکمه‌ای دور گردن بسته می‌شدند. آقایان این نوع پیراهن را با لباس‌های رسمی‌شان در محل کار و محل‌های رسمی می‌پوشیدند و نوجوانان آنها را با شلوارهای جین‌شان یا با لباس‌های رسمی‌شان ست می‌کردند و اما حالا به جای آنها چه بپوشیم؟

پیراهن‌های کلاسیک با یقه‌های نوک تیز مناسب‌ترین و محبوب‌ترین پیراهن‌ها هستند که هیچ‌وقت از رده خارج نخواهند شد و می‌توان آنها را با لباس‌ رسمی یا اسپرت جفت و جور کرد.

سمیرا امینهمچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزسایت اعتماد آنلاینسایت انصاف نیوزروزنامه ابتکارخبرگزاری ایرناسایت ورزش سهروزنامه آرمان ملیسایر منابعخبرگزاری ایسناسایت تابناک