چهارشنبه, ۹ آذر, ۱۴۰۱ / 30 November, 2022
مجله ویستا

کاهش وزن فوری


کاهش وزن فوری

از یوگا تا خوردن غذاهای هله هوله، این تغییرات ساده در سبک زندگی باعث می‌شوند که در مدت کوتاهی وزن زیادی کم کنید.

از یوگا تا خوردن غذاهای هله هوله، این تغییرات ساده در سبک زندگی باعث می‌شوند که در مدت کوتاهی وزن زیادی کم کنید.

کمتر رستوران بروید. بعضی افراد بیش از ۵ بار در هفته خارج از منزل غذا می‌خورند. این تعداد را به یک بار در هفته کاهش دهید و وقتی به رستوران می‌روید به‌جای یک پرس پاستا، سالاد مرغ سفارش دهید.

در فروشگاه از راهروی خوراکی‌های شور دوری کنید. وقتی در فروشگاه هستید سعی کنید از بخش خوراکی‌های شور دور بمانید. بدین ترتیب اگر یک بسته چیپس یا شکلات نیاز داشتید مجبور می‌شوید تا سوپرمارکت محل بروید. همین زحمت باعث می‌شود که هوس خوردن چیپس و شکلات از سرتان بیفتد.

صبحانه‌ای حاوی ۳۰۰ کالری بخورید. اگر هیچ وقت صبحانه نمی‌خوردید، دیگر نباید بدون صبحانه از خانه خارج شوید. سعی کنید صبحانه‌ای سالم شامل پروتئین بخورید که ۳۰۰ کالری انرژی داشته باشد. برای مثال ساندویچی از کره بادام زمینی طبیعی و کره سیب بخورید. بدین ترتیب در طول روز کمتر گرسنه می‌شوید.

ورزش کنید . سعی کنید در بازه‌های زمانی کوچک حرکات ورزشی انجام دهید و در هنگام پیام‌های بازرگانی تلویزیونی یا هنگام ظرف شستن این حرکات ورزشی را انجام دهید. بدین ترتیب کالری بیشتری می‌سوزانید و از ریزخوری جلوی تلویزیون جلوگیری می‌کنید و متناسب تر از همیشه می‌مانید.

عادات بد را کنار بگذارید .برای مثال سیگار را ترک کنید و فوراً در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید یا مربی شخصی بگیرید.

پاکسازی کنید. انباری غذاها را پاکسازی کنید. غذاها و خوراکی‌هایی که به آنها علاقه دارید را حذف کنید، برای مثال بستنی، اسنک ها، تخمه آفتاب گردان و آجیل‌های دیگر و شکلات‌ها را حذف کنید.

ساعات تفریح خود را سالم کنید. اگر بعد از ساعات کاری با دوستان یا همکاران خود برای شام بیرون می‌روید و همیشه غذاهای سرخ کردنی سفارش می‌دهید، باید روال خود را عوض کنید. به‌جای آنکه شام بیرون بروید، با هم در پارک محل پیاده روی کنید یا بدوید. یک سال بعد مشاهده می‌کنید که چقدر متناسب شده‌اید .

تا می‌توانید سبزیجات بخورید. با اضافه کردن سبزیجات به غذاهای محبوب خود مانند پیتزا سبزیجات می‌توانید خیلی زود عادت خوردن غذاهای پرکالری مانند چیپس و دسرهای شیرین را تبدیل به عادت سبزیجات خوری کنید. بدین ترتیب خیلی زودتر وزن کم می‌کنید.

زیاد بدوید. اگر می‌خواهید دوباره شلوار جینتان به شما اندازه شود، باید هر روز در ساعت ناهار ۲۰ دقیقه بدوید. ظرف دو ماه می‌توانید وزن زیادی کم کنید و دوباره لباس‌های قدیم خود را بپوشید.

معده خود را برای دسر خالی نگه دارید. اگر از خوراکی‌های شیرین خوشتان می‌آید و در کل دسر را دوست دارید، می‌توانید خوراکی‌های سالم مانند هویج را برای دسر بگذارید و آن را با شکلات میل کنید.همچنین مشاهده کنید

سایت مجله شبکهخبرگزاری ایرناروزنامه آفتاب یزدسایت انصاف نیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت اقتصاد 24روزنامه ایرانسایت اقتصادنیوزروزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری ایلنا