یکشنبه, ۱ خرداد, ۱۴۰۱ / 22 May, 2022
مجله ویستا

روز مرگ و زندگی کاپلو


اردوی تیم ملی انگلیس

انگلیس برای اینکه از خطر حذف شدن غیرمنتظره خود نجات یابد، باید بازی امروز خود در بندر الیزابت برابر اسلوونی را با پیروزی به پایان رساند. هیچ چیز دیگری به جز یک تساوی عجیب سه بر سه آنها مقابل حریف و یا تساوی بدون گل آمریکا و الجزایر نمی تواند صعود سه شیرها به مرحله یک هشتم نهایی را تضمین کند.

تنش در اردوی این تیم اوج گرفته و کاپلو و بازیکنان زیر فشار زیادی قرار گرفته اند و حتی کاپلو مرد با تجربه فوتبال دنیا که روی نیمکت هر تیم بزرگی که نشسته به افتخار دست یافته، از موقعیت و شرایط خود مطمئن نیست و این مسابقه را بازی مرگ و زندگی و یکی از مهمترین دیدارهای زندگی خود دانسته است. کاپلو می داند که تیم او هیچ راهی به جز پیروزی پیش رو ندارد.

دون فابیو اطمینان دارد، مشکل تیم او همان طور که بارها گفته، تاکتیکی و تکنیکی نیست و هر دو تساوی بازی قبلی این تیم به یک عامل روانی بستگی دارد. از نظر او وقتی تیمی تحت فشار است، احتمال اینکه بازیکنان نتوانند آن طور که باید و شاید در زمین بدوند، زیاد خواهد بود. کاپلو معتقد است که روحیه پیروز شدن در هر تیمی باید ۹۰ دقیقه به طول انجامد که این روحیه در دو بازی قبلی انگلیس تنها ۵ یا ۶ دقیقه بوده و این خب مسلماً برای نتیجه گرفتن در جام جهانی خیلی کم است. مربی ایتالیایی از بازیکنانش همان روحیه ای را می خواهد که آنها در مرحله مقدماتی جام نشان داده و چشمها را خیره کرده بودند.

در تمرینات روزهای اخیر تیم ملی انگلیس، بازیکنان و تری در کنار کاپلو جمع شده و اشتباه های مختلف بازیهای قبلی را با هم مرور کرده اند. با اینکه شایعه شده بود که کاپلو در این نشستها آنها را سرزنش کرده، کاپلو تأکید می کند که اصلاً چنین چیزی نبوده و فقط اشتباه های قبلی مورد بازبینی قرار گرفته اند. حتی شایعات موجود مبنی بر وجود اختلاف در اردوی تیم و بین بازیکنان و مربی حقیقت ندارد و کاپلو می گوید: بازیکنان من از نظر روحی در شرایط خوبی هستند و با هم می خندند و شوخی می کنند.

اما من این روحیه آنها را فقط موقع تمرین نمی خواهم و می خواهم آنها در زمان مسابقه هم با همین روحیه برای انگلیس به میدان روند. کاپلو در مورد اینکه می گویند برخی از بازیکنان تیم ملی انگلیس از جدی بودن بیش از حد تمرینات این تیم و سر رفتن حوصله خود شاکی هستند، گفت: ما همه امکانات را برای آنها فراهم کرده ایم. اینجا هم کتابخانه است و هم می توانند به استخر بروند.

ضمن اینکه هر بازیکنی هر جا بخواهد، می تواند برود. اما معلوم است که ما برای بازی در جام جهانی به آفریقای جنوبی آمده ایم، نه برای تعطیلات و نمی توان همه چیز را هم زیر پا گذاشت.

این پاسخ کاپلو در حقیقت خطاب به جان تری بود که از یکنواختی تمرینات انگلیس شاکی به نظر می رسید. تری پس از اینکه کاپلو به دنبال رسوایی اخلاق وی، بازوبند کاپیتانی را از او گرفت، بشدت از دست او ناراحت شده و علاوه بر خودش بازیکنان دیگر را هم علیه کاپلو تحریک می کند. پس طبیعتاً نارضایتی در اردوی سه شیرها هم وجود داشته و طبیعی هم بوده است. اما کاپلو نمی خواهد با دامن زدن به این موضوع حاشیه ای، در واقع حکم مرگ زودهنگام تیمش را امضا کند.

به رغم این محافظه کاری او، مطبوعات انگلیسی معتقدند، اتحادیه فوتبال انگلستان از حالا به فکر جانشین جدیدی است تا در صورت عدم صعود تیم کاپلو به دور بعد، جای مربی ایتالیایی روی نیمکت سه شیرها بگذارد. هری ردنپ از جمله افرادی است که در این میان شانس زیادی برای در اختیار گرفتن وارث کاپلو در اختیار دارد.

دلارام عظیمیهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری مهرخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت مثلث آنلاینسایت تاپ نازسایت تجارت نیوزسایت الفخبرگزاری ایسناسایت ارانیکوسایت فراروسایت بیتوته