شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

مثل شاهكارهای هیچكاك


مثل شاهكارهای هیچكاك

آلمان میزبان هجدهمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال به لطف درخشش «ینس لمن» دروازه بان خود توانست در ضیافت پنالتی ها از سد آرژانتین مدعی عبور كند میشائیل بالاك كاپیتان آلمان در این بازی به عنوان مرد برتر میدان انتخاب شد

● بازتاب پیروزی آلمان

یورگن كلینزمن سرمربی تیم ملی آلمان با وجود همه انتقادهایی كه پیش از شروع رقابت های جام جهانی از وی می شد توانست تیمش را به جمع چهار تیم پایانی رقابت های ۲۰۰۶ برساند.

این مربی در پایان بازی مرحله یك چهارم نهایی جام جهانی برابر آرژانتین كه با پیروزی چهار بر دو آلمان در ضربات پنالتی همراه بود اظهار داشت: «بازی بی نهایت دشواری بود هر دو تیم تاكنون از جمله بهترین های جام جهانی بودند.

ما همیشه به خودمان ایمان داشتیم و می دانستیم كه می خواهیم به بازی برگردیم. به تیم مان می بالیم، به ویژه وقتی كه فكر می كنیم پنج بازیكن ما هنوز می توانند در تیم زیر ۲۱ساله های كشور هم بازی كنند. آنها به خوبی همپای بزرگسالان دویدند، گرگ های باران دیده ای همچون بالاك، لمن، كان، فرینگز و اشنایدر می خواستند در این لحظه حداكثر تلاش خود را به كار ببندند، هواداران ما را به خوبی همراهی كردند.»كلینزمن ادامه داد: «آنچه كه در آلمان به وقوع پیوسته است باور كردنی نیست. همه چیز به ما شایستگی می بخشد. مانند شاهكارهای هیچكاك بود. خیلی سخت است كه پنالتی ها باید سرنوشت بازی را تعیین می كردند. ما شایسته پیروزی بودیم چون بازیكنان ما آرامش بیشتری داشتند.»

● بالاك

آلمان میزبان هجدهمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال به لطف درخشش «ینس لمن» دروازه بان خود توانست در ضیافت پنالتی ها از سد آرژانتین مدعی عبور كند.میشائیل بالاك كاپیتان آلمان در این بازی به عنوان مرد برتر میدان انتخاب شد.

این بازیكن در پایان بازی نسبت به پیروزی تیمش و راهیابی به مرحله نیمه نهایی جام جهانی این گونه واكنش نشان داد: «بازی پرهیاهویی بود، شاید برای هواداران و تماشاگران كه به دنبال فرصت های گلزنی بودند چندان هم جالب نبود اما ما مردانه ایستادیم و بسیار عالی هم جنگیدیم. تیم ما شایسته پیروزی بود. این نبرد بزرگی بود. ما از آغاز بازی ها بسیاربسیار خوب بازی كردیم و در سطح بسیار بالایی هم قرار داشتیم، به خوبی می توان دید كه در تیم چه می گذرد.»

● نویویل

اولیور نویویل، بازیكن خط حمله تیم ملی آلمان در دیدار تیم ملی كشورش برابر آرژانتین برای دقایقی بازی كرد.این بازیكن در پایان بازی كه با پیروزی چهار بر دو آلمان در ضیافت پنالتی ها به پایان رسید، گفت: «بازی دشواری بود، هر دو تیم موقعیت های اندكی برای گلزنی داشتند اما، خدا را شكر كه ما پیروز از میدان خارج شدیم. ما تا ثانیه های پایانی جنگیدیم. ضربه های پنالتی هم موضوعی است شانسی و تصادفی. ما اعصاب آرام تری داشتیم و به همین خاطر پیروز شدیم. می دانستم كه به كجا می خواهم شوت بزنم، خوشبختانه آن ضربه تبدیل به گل شد.»

● فرینگز

تورستن فرینگز، بازیكن خط میانی آلمان در پایان بازی تیم ملی كشورش برابر آرژانتین، میزبان را شایسته پیروزی دانست.این بازیكن خط میانی تیم ملی آلمان و باشگاه وردربرمن در پایان بازی گفت: «پیروزی بجا و شایسته ای بود. ما بسیار باشكوه بازی كردیم، پس از عقب افتادگی یك بر صفر می دانستیم كه توان بیشتری داریم و قرار بود پنالتی پنجم را بزنم؛ چیزی كه فرصتش را نیافتم.»

● اودونكور

دیوید اودونكور با ورودش به بازی توانست در پیروزی تیمش برابر آرژانتین نقش داشته باشد.

این بازیكن سیه چرده تیم ملی آلمان در پایان بازی گفت: «خوشحالم كه بازی را بردیم و این بسیار عالی است كه چنین هوادارانی داریم. ما اكنون اجازه نداریم كه برای مدت طولانی جشن بگیریم. باید برای بازی بعد آماده شویم. بازی پرهیجان و جذابی بود. فكر می كنم امروز توانایی های خودم را نشان دادم.»

● كلوزه

میروسلاو كلوزه، مهاجم لهستانی الاصل تیم ملی آلمان بار دیگر با گلزنی خود به نجات تیم ملی كشورش آمد.گل دقیقه ۸۰ این بازیكن سبب شد تا آلمان بازی باخته را در دقایق پایانی به تساوی بكشاند و در نهایت در ضربات پنالتی راهی جمع چهار تیم پایانی جام جهانی شود.

این مهاجم با این گل جمع گل های زده خود را به عدد پنج رساند تا به تنهایی در صدر جدول گلزنان جام هجدم قرار گیرد.

او در پایان بازی گفت: «بازی جذابی بود، من نفسم بند آمده بود و نمی توانستم چیزی بگویم. پیروزی در ضربه های پنالتی همیشه با شانس همراه است اما، در نهایت ما شایسته آن بودیم. می خواستیم در هر حال كاری كنیم. نتیجه برای ما در آخرین دقایق و ثانیه ها رقم خورد. ما مهاجمان امروز در هوا معلق بودیم.»

● لمن

ینس لمن، دروازه بان تیم ملی آلمان در دیدار تیم كشورش برابر آرژانتین از مرحله یك چهارم نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان شبی رویایی را پشت سر گذاشت.

این دروازه بان با مهار دو ضربه پنالتی بازیكنان آرژانتین سبب شد تا كلینزمن و بازیكنانش به دور بعد رقابت ها راه پیدا كنند.

لمن جهت دو پنالتی دیگر آرژانتینی ها را نیز به خوبی تشخیص داده بود.

او در پایان بازی گفت: «فكر می كنم همانند آنچه كه از من انتظار می رفت، ظاهر شدم. به عنوان دروازه بان تیم ملی آلمان باید یكی از ضربه های پنالتی را می گرفتم. هرچهار ضربه به خوبی زده شده بود، اكنون دوباره به مبارزه ای بزرگ فراخوانده شده ام. مردم قرار است جشن بگیرند، من اكنون دوباره آماده هستم.»همچنین مشاهده کنید

سایر منابعوبگردیسایت برترینهاسایت جمارانروزنامه آفتاب یزدسایت الفخبرگزاری ایسناسایت اقتصادنیوزروزنامه همشهریسایت نامه نیوز