دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

۸ ماه ۵۵ کیلوگرم لاغر شدم


۸ ماه ۵۵ کیلوگرم لاغر شدم

همیشه منتظر شنبه‌ای هستیم که از راه برسد تا در مقابل پرخوری‌هایمان بایستیم، روزی که در مهمانی‌ها، شکلات و شیرینی نباشد تا بتوان رژیم گرفت، آن روز می‌توان برای لاغری، نفس …

همیشه منتظر شنبه‌ای هستیم که از راه برسد تا در مقابل پرخوری‌هایمان بایستیم، روزی که در مهمانی‌ها، شکلات و شیرینی نباشد تا بتوان رژیم گرفت، آن روز می‌توان برای لاغری، نفس کشیدن و نداشتن پادرد و کلسترول بالا و چربی خون امیدوار بود. بله، همه این اتفاقات می‌افتد، به این شرط که بخواهیم، درست مثل «خشایار حاجی‌حسنی» جوانی که روز شنبه ۱۸ فروردین ۸۸، برایش معنایی متفاوت پیدا کرده بود. او از مراجعان دکتر کرمانی بود که توانست از برنامه غذایی دکتر استفاده کند و لاغر شود. «خشایار» دو متر و دو سانت قد دارد، وزنش در بهار امسال ۱۶۴ کیلو بود، اما الان ۱۱۳ کیلوگرم وزن دارد! او توانست در مدت کوتاهی با سعی و تلاش و قدرت اراده و راهنمایی‌های دکتر کرمانی ۵۵ کیلوگرم وزن کم کند، او حالا امیدوار است که به وزن مناسب خود یعنی ۱۰۶ کیلوگرم و حتی پایین‌تر از آن برسد. می‌گوید: «برای سلامتی‌ام لاغر شدم، یعنی باید لاغر می‌شدم، آن طور که من پیش می‌رفتم، شاید زیاد عمر نمی‌کردم»، او حالا می‌خواهد از تجربیات خودش برایمان بگوید تا هم شما و هم ما، از انگیزه‌های او برای لاغر شدن مطلع شویم.

دیگر مشکلی ندارم

پیش از مراجعه به دکتر کرمانی، مشکلات زیادی داشتم، مشکل تنفسی، زود خسته شدن، اضافه وزن، تا جایی که وقتی می‌ایستادم، زانوهایم توان خود را از دست می‌دادند و خیلی زود خسته می‌شدم و سریع می‌نشستم. دکتر مرا به یقین رساند که لاغر شدن تنها برای تناسب اندام نیست، بلکه لازمه سلامتی هر فردی است.

خشایار می‌گوید: همان طور که گفتم هشت ماه از آغاز برنامه غذایی‌ام گذشته، حالا خودم می‌توانم با محاسبه کردن، کالری غذاها را به نحوی تنظیم کنم که علاوه بر آنکه از تمام چیزهایی که دوست دارم، استفاده کنم، در ضمن به سلامت خود نیز لطمه نزنم و اضافه وزن هم پیدا نکنم. طی این چند ماه به هیچ بیماری دچار نشدم، از ریزش مو گرفته تا معده درد و بیماری‌هایی از این دست که بسیاری از افراد با گرفتن رژیم غذایی بدون برنامه و محاسبه به بسیاری از بیماری‌ها دچار می‌شوند، اما من به صراحت می‌گویم که با کمک دکتر کرمانی سلامتی و شادابی به زندگی من بازگشت، در واقع او به من، زندگی دوباره‌ای بخشید.

صحیح بخورید

خشایار می‌گوید: پس از مراجعه مکرر به پزشکان مختلف تغذیه و دیدن رژیم‌های عجیب و غریب از لاغر شدن و کم کردن وزن منصرف شدم و به زندگی سنگین همراه با نفس تنگی ادامه دادم تا اینکه در یکی از روزهای بهاری یکی از دوستان مرا تشویق کرد تا در همایش دکتر کرمانی شرکت کنم، من هم که از همه جا خسته شده بودم، دلم نمی‌خواست به این همایش‌ها اهمیتی بدهم، از این رو با بی‌میلی تمام شرکت کردم، چون امید برای لاغر شدن در من مرده بود!

وقتی که پای صحبت‌های دکتر کرمانی نشستم، انگار که انگیزه‌ای در وجود من شروع به رشد کردن کرده بود، احساس کردم، زندگی رنگ دیگری برایم گرفته و به خود می‌گفتم: «خشایار می‌توانی لاغر شوی، خشایار دکتر این انگیزه را در تو زنده کرده است.» دکتر سعی نکرد که مرا از ابتدا با برنامه رژیم غذایی لاغر کند، او ابتدا به روانشناسی من پرداخت و انگیزه و امید را به من بخشید که اصل قصه همین بود! آن انگیزه و امید باعث شد که سرانجام بتوانم خودم را لاغر کنم. پس از خارج شدن از همایش تصمیم من جدی بود، به دکتر مراجعه کردم و گفتم می‌خواهم لاغر شوم. دکتر گفت: یعنی می‌خواهی چیزی نخوری؟

گفتم: مجبورم، دکتر گفت: تو که نباید خود را از لذت غذا خوردن محروم کنی، هر چیزی که دوست داری بخور، اما به صورت صحیح! برنامه غذایی خود را دریافت و نحوه صحیح غذا خوردن را آغاز کردم، در حال حاضر هم با گذشت تقریبا هشت ماه از آن روز، توانستم ۵۵ کیلوگرم وزن کم کنم که این باورنکردنی است. به نظر من پیشنهاد دوستم صحیح بود، من با شرکت در همایش دکتر کرمانی توانستم تاثیر مثبت را بگیرم، او باور درست غذا خوردن را در من زنده کرد و من هم از او سپاسگزارم. او ابتدا روی روح من و سپس روی جسم من کار کرد.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایسناروزنامه ابتکارسایت ورزش سهسایت تجارت نیوزروزنامه ایرانروزنامه همشهریسایت اقتصادآنلاینسایت همشهری‌آنلاینسایت سلام نوسایت الف