دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

راهکارهایی برای حفظ امنیت سیستم در اینترنت


راهکارهایی برای حفظ امنیت سیستم در اینترنت

برای حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی موجود در سیستم و نیز جلوگیری از نفوذ بدافزارهای جاسوسی بهتر است هنگام اتصال به اینترنت نکات امنیتی را رعایت کنید تا کمتر در معرض هجوم هکرهای اینترنتی …

برای حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی موجود در سیستم و نیز جلوگیری از نفوذ بدافزارهای جاسوسی بهتر است هنگام اتصال به اینترنت نکات امنیتی را رعایت کنید تا کمتر در معرض هجوم هکرهای اینترنتی قرار بگیرید.

استفاده از HTTPS به جای HTTP : وب سایت هایی که آدرس آن ها با HTTPS شروع می شود از نظر امنیتی دارای قدرت بیشتری هستند پس اگر هنگام ورود به سایتی امکان استفاده از Source را داشتید گزینه HTTPS را انتخاب و یا این که خودتان به صورت دستی آزمایش کنید که آیا با اضافه کردن یک S سایت قابل باز شدن است یا خیر. این موضوع هنگام ارسال ایمیل، استفاده از سرویس های پیام رسان و شبکه های اجتماعی که کاربران بیشماری دارند و تعامل بین کاربران زیاد است نمود بیشتری پیدا می کند.

انتخاب نام های متفاوت: هیچ گاه برای رایانه نام خودتان را انتخاب نکنید زیرا در HTTP Headers هر وب سایتی به صراحت نام رایانه شما نشان داده خواهد شد پس بهتر است برای امنیت بیشتر برای computer name اسم یا نامی مستعار را که همیشه از آن استفاده می کنید برنگزینید. اگر هم خیلی علاقه دارید از نام خود استفاده کنید در انتهای آن شماره هایی را قرار دهید که هکر را در شناسایی شما سردرگم کند.

اما توصیه ما این است که از نام های عمومی مانند home استفاده کنید. استفاده نکردن از فیلترشکن ها: با توجه به این که بیشترفیلترشکن های موجود بر اساس فناوری متن باز تولید می شود هر فردی که کمی به زبان برنامه نویسی مسلط باشد می تواند به راحتی یک فیلتر شکن را تولید و پخش کند از این رو هر فیلتر شکنی که به شما اجازه عبور از فیلترها را می دهد نمی تواند امن باشد زیرا اثر تمامی فعالیت های شما در لاگ فیلتر شکن باقی می ماند و قابل دسترسی است.