شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

بایدها و نبایدهای لوازم آرایش مو


بایدها و نبایدهای لوازم آرایش مو

وسایل آرایشی داغ برای موها مانند سشوار، بابلیس و اتوی مو، حالت های متنوعی در مو ایجاد می کنند اما مصرف بیش از حد و یا نادرست آن ها می تواند منجر به آسیب رسیدن به موها، موخوره و …

وسایل آرایشی داغ برای موها مانند سشوار، بابلیس و اتوی مو، حالت های متنوعی در مو ایجاد می کنند اما مصرف بیش از حد و یا نادرست آن ها می تواند منجر به آسیب رسیدن به موها، موخوره و ریزش مو شود و توصیه ما هم استفاده نکردن و یا حداقل استفاده از این وسایل است. به گزارش «MSN»، برای به دست آوردن نتیجه بهتر و بدون این که از آسیب رسیدن به موهای خود نگران باشید باید طریقه استفاده صحیح این نوع وسایل را بدانید. هرچند برخی بایدها و نبایدها در مورد برخی از وسیله ها متفاوتند.

۱) وسایل مناسب را برای مو انتخاب کنید. موهای صاف نسبت به موهای زبر و ضخیم برای شکل گرفتن به حرارت کمتری نیاز دارند بنابراین وسیله ای با درجه حرارت مناسب انتخاب کنید.

اگر به طور مکرر از این وسایل استفاده می کنید، مدل هایی را انتخاب کنید که آسیب کمتری می رسانند.

۲) برای جلوگیری از تجمع مواد آرایشی استفاده شده و روغن بیش از حد، به طور منظم وسایل مورد استفاده را تمیز کنید. تجمع کثیفی مانع عملکرد درست وسیله و نتیجه نامطلوب خواهد شد.

۳) قبل از استفاده از هر نوع وسیله حرارتی از مواد آرایشی که موها را در برابر حرارت محافظت می کند استفاده کنید، مانند اسپری، ژل و کرم های مو که روی تارهای مو پوششی ایجاد می کنند تا در مقابل حرارت مستقیم آسیب کمتری ببینند و با ایجاد انعطاف پذیری مانع شکستن موها می شوند.

۴) هر یک یا ۲ هفته موها را تقویت کنید تا رطوبت، نرمی و براقی آن ها حفظ شود.

۵) هنگام استفاده از این وسایل موها را به قسمت های کوچک تری جدا تا نتیجه دل خواه سریع تر به دست آید و آسیب کمتری به موها وارد شود.

۶) دستگاه سشوار را در فاصله ۳۰ سانتی متری ریشه سر قرار دهید تا مانع سوختگی پوست سر و آسیب رسیدن به پیاز مو شود.

۷) لوله های تفلونی بابلیس مانع شکستگی مو و ایجاد حرارت بیش از حد می شود. اما کم آسیب ترین بابلیس از نوع سرامیکی است که اغلب حرفه ای ها از آن استفاده می کنند. برای موهای خشک و رنگ شده از این نوع بابلیس استفاده کنید.

۸) هنگام استفاده از بابلیس، نگذارید هربار تماس مو با دستگاه بیشتر از ۸ ثانیه طول بکشد تا از شکستگی‌و‌موخوره جلوگیری شود.

۹) پس از فر خوردن مو به جای شانه از برس استفاده کنید و یا تار موی مورد نظر را با دست بکشید تا خنک شود. موهای گرم مستعد شکنندگی است.

۱۰) دستگاه مناسب برای موهای خشک را هرگز برای موهای خیس و یا نم دار استفاده نکنید.

به هر حال استفاده زیاد و مکرر از وسایل آرایشی در کنار رنگ زدن و فردادن موها باعث تاثیر منفی بر آن می شود بنابراین بهتر است فاصله زمانی معقول و منطقی را رعایت کنید و نکات ایمنی و بهداشتی را برای داشتن موهای شاداب و براق در نظر بگیرید.همچنین مشاهده کنید

سایر منابعسایت مشرقسایت تاپ نازسایت رویداد 24روزنامه ایرانسایت دیپلماسی ایرانیسایت بیتوتهسایت نامه نیوزسایت مجله شبکهسایت اعتماد آنلاین