چهارشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۴۰۱ / 10 August, 2022
مجله ویستا

نکاتی برای جلوگیری از سیاه شدن چشم ها زمان آرایش


نکاتی برای جلوگیری از سیاه شدن چشم ها زمان آرایش

در اینجا ۵ نکته برای ممانعت از سیاه شدن چشم‌ها در زمان آرایش آورده شده است. دیگر لازم نیست نگران خراب شدن آرایشتان باشید.

با صورتی تمیز شروع کنید

اگر تابحال نمی‌دانستید، یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید هرروز به یاد داشته باشید تمیز کردن صورت است. شما باید قبل از خوابیدن تمام صورت خود را بشویید تا در صبح فردا اثری از آرایش نمانده باشد. از آرایش پاک‌کن‌های ملایم استفاده کرده و این را برای خود عادت کنید.

کرم پایه‌ی آرایش پلک

پلک‌های روغنی در بین زنان رایج‌اند و می‌تواند علت از بین رفتن سایه‌ی چشم‌های شما شود. حتی اگر پلک‌های چربی ندارید بهتر است از این کرم‌ها قبل از آرایش استفاده کنید زیرا یک پایه‌ی مناسب برای سایه‌ی چشم‌های شما ایجاد کرده و مانع سیاه شدن یا چین‌دار شدن آرایش می‌شود و به ماندگاری آرایش شما کمک می‌کند.

بیش‌ترین پوشش

از سایه و خط چشم‌های دارای پوشش مناسب استفاده کنید. برای مثال اگر قرار است خیس شوید از خط چشم ضدآب استفاده کنید. یک نکته‌ی مفید که باید به یاد داشته باشید این است که برای خط چشم در زیر چشم، در ابتدا یک خط باریک در لبه‌ی داخلی و زیر چشم کشیده و سپس آن‌ها را با یک قلمو ترکیب کنید.

در پلک زیر کم ریمل بزنید

ریمل چیزی است که اغلب هرروز می‌خواهید از آن استفاده کنید اما در مورد پلک زیرین نباید در آن زیاده‌روی کرد. زمانی که می‌خواهید به مژه‌های بالایی ریمل بزنید دو یا سه بار کافی است اما در مورد مژه‌های پایینی مقدار کمی از آن کافی است.

آن را ثابت کنید

برای اطمینان از ثابت بودن آرایش شما باید در آخر از اسپری ثابت‌کننده‌ی آرایش استفاده کنید. در زمان زدن اسپری چشم‌های خود را بسته و به بقیه‌ی صورت اسپری کنید.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارخبرگزاری ایلناسایت اعتماد آنلاینخبرگزاری ایرناسایت زومیتسایت همشهری‌آنلاینسایت خبرآنلاینسایت نامه نیوزسایت تابناکروزنامه آرمان ملی