یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

روغن های طبیعی محافظ پوست


روغن های طبیعی محافظ پوست

برای پیشگیری از آفتاب سوختگی می توان از برخی روغن های طبیعی استفاده کرد. روغن طبیعی به عنوان محافظ در برابر اشعه مضر نور خورشید عمل می کند.

برای پیشگیری از آفتاب سوختگی می توان از برخی روغن های طبیعی استفاده کرد. روغن طبیعی به عنوان محافظ در برابر اشعه مضر نور خورشید عمل می کند. همچنین ماساژ دادن بدن با برخی از روغن های طبیعی مانع از تیرگی پوست می شود. این روغن های طبیعی دارای خواص دیگری نیز هست.

*روغن دانه هویج: اس پی اف ۴۰:به نقل از سایت «MSN»، این روغن گیاهی حاوی حداکثر اس پی اف است. غنی از آنتی اکسیدان و دارای خواص ضدعفونی کننده می باشد.

*روغن تمشک: اس پی اف ۳۰:این روغن غنی از امگا ۳ و ۶ است و علاوه بر محافظت پوست از نور خورشید، از ایجاد ترک پوست در دوره بارداری نیز پیشگیری می کند.

*روغن گیاهک گندم: اس پی اف۲۰:میزان اس پی اف این روغن در رتبه سوم قرار دارد. این روغن حاوی ویتامین E است و آنتی اکسیدان های طبیعی پوست را تقویت می کند.

*روغن نارگیل: اس پی اف ۸:با این روغن می توان پخت وپز کرد یا آن را روی پوست و موها مالید. این روغن علاوه بر محافظت از پوست در برابر نور خورشید از مو نیز محافظت می کند.

* روغن زیتون: اس پی اف ۸

روغن زیتون سالم ترین روغن برای سلامت قلب است. روغن زیتون محافظ خوبی برای پوست است و حاوی آنتی اکسیدان مناسبی برای ترمیم پیری سلولی است.

روغن بادام: اس پی اف۵

این روغن سرشار از ویتامین E است و پوست را نرم و لطیف نگه می دارد.

*روغن جوجوبا: اس پی اف ۴

این روغن دارای خاصیت دارویی است و علاوه بر محافظت از پوست در برابر نور خورشید، در درمان خشکی پوست نیز موثر است.همچنین مشاهده کنید

سایت زومیتسایت دیجیاتوخبرگزاری ایرناسایت نامه نیوزسایت ورزش سهسایت اقتصاد 24سایت برترینهاروزنامه شرقخبرگزاری فارسسایت اعتماد آنلاین