جمعه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۲ / 1 December, 2023
مجله ویستا

ماسک های طبیعی ای که موهای تان را براق و تقویت می کند


ماسک های طبیعی ای که موهای تان را براق و تقویت می کند

با استفاده از این ماسک های طبیعی موهای تان را براق و علاوه بر آن تقویت کنید.

استفاده از ماسک های طبیعی، علاوه بر براق کردن، خشکی و آسیب دیدگی موها را نیز برطرف می کند. این مواد طبیعی برخلاف مواد شیمیایی که تأثیرگذاری کوتاه مدت دارد، باعث سلامت طولانی مدت مو می شود.

این ماسک ها عبارت است از:

_ موز، عسل و بادام :

چند قطره روغن بادام را با ۲ قاشق غذاخوری عسل و یک موز رسیده خوب مخلوط کنید و ۲۰دقیقه روی موها قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید. به مدت یک ماه، هر هفته از این ماسک استفاده کنید.

_ قهوه :

قهوه دم کرده و سرد را به موهایتان بمالید، ماساژ دهید و پس از ۳۰ دقیقه بشویید. این کار باعث تیره شدن مو می شود.

_ آب لیمو و سرکه :

بهترین ماسک برای موهای چرب و آسیب دیده است. مخلوط رقیق شده از سرکه و آب لیمو را به موها بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب بشویید. این ماسک باعث سلامت، براقی و نرمی موها می شود.

_ روغن زیتون و ماسک تخم مرغ :

۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۲عدد تخم مرغ مخلوط کنید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه روی مو بماند. سپس موهایتان را با آب ولرم بشویید. این ماسک خشکی، حالت وز و کدری مو را از بین می برد.

_ سرکه :

کمی سرکه روی موهای مرطوب اسپری کنید و پس از ۱۰دقیقه بشویید. این کار را به مدت یک ماه تکرار کنید تا کدری، خشکی و آسیب دیدگی مو از بین برود.

ماست :

ماست را به مو بمالید و پس از ۳۰دقیقه با آب ولرم بشویید. ماست مانند نرم کننده و براق کننده مو عمل می کند.همچنین مشاهده کنید

سایت نورنیوزسایت سلام نوسایت بیتوتهسایت زومیتخبرگزاری صدا و سیماسایت اقتصادنیوزسایت دیجیاتوسایر منابعسایت ساعدنیوزسایت باتو