دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

هارد خود را مرتب کنید


هارد خود را مرتب کنید

یکی از کارهایی که هر چند وقت یک بار باید روی سیستم رایانه ای خود انجام دهید، Defrag کردن هارد است. با نرم افزارهای مختلفی از جمله نرم افزار پیش فرض موجود در ویندوز می توانید این عمل …

یکی از کارهایی که هر چند وقت یک بار باید روی سیستم رایانه ای خود انجام دهید، Defrag کردن هارد است. با نرم افزارهای مختلفی از جمله نرم افزار پیش فرض موجود در ویندوز می توانید این عمل را به راحتی انجام دهید تا فضاهای خالی موجود در هاردتان را مرتب کنید. اما ابزاری را به شما معرفی می کنیم که کارش مانند نرم افزار Defrag موجود در ویندوز است اما با قابلیت ها و البته سرعت بیشتر.

با کمک این برنامه رایگان و کاربردی با نام Defraggler می توانید به راحتی و در مدت زمانی کوتاه، عملیات مرتب سازی را روی کل هارد دیسک و یا بخشی از آن اعمال کنید. از مهم ترین ویژگی های این برنامه می توان به مرتب سازی دقیق اطلاعات به سلیقه شما، سرعت بالای انجام عملیات، نمایش نقشه دقیق بلوک های خالی، نامرتب و یا نیازمند مرتب سازی، قابلیت نصب روی تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز و همچنین پشتیبانی از ۳۷ زبان مختلف از جمله زبان فارسی اشاره کرد.

مهم ترین عامل برتری آن نسبت به نرم افزارهای مشابه سرعت بسیار بالا در آنالیز و یکپارچه سازی کامل و سریع دیسک است که آن را با استفاده از جدیدترین روش ها انجام می دهد و در نهایت یک گزارش کامل از عملیات یکپارچه سازی ارائه می کند.