سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

سامره در امارات پیر شدم


سامره در امارات پیر شدم

علی سامره مهاجم با تجربه الشعب امارات اصلاً از شرایط تیمش راضی نیست وهفته های پایانی فصل زجر می کشد که چرا بازیکنان اماراتی تیمش اینقدر بی تفاوت و بی خیال هستند او حتی به مدیران باشگاهش توصیه کرده که حتماً در فصل آینده برای الشعب یک روانپزشک استخدام کنند

علی سامره مهاجم با تجربه الشعب امارات اصلاً از شرایط تیمش راضی نیست وهفته های پایانی فصل زجر می کشد که چرا بازیکنان اماراتی تیمش اینقدر بی تفاوت و بی خیال هستند. او حتی به مدیران باشگاهش توصیه کرده که حتماً در فصل آینده برای الشعب یک روانپزشک استخدام کنند.

▪ شرایط الشعب چطور است؟

ـ خوب نیست آخر فصل که می شود بخصوص در ۷-۶ بازی آخر بچه های تیم بازیها را بی تفاوت برگزار می کنند. هر ساله این تفکر در تیم هست که چون قهرمان نمی شود دوم تا هشتم هم فرقی نمی کند و به همین دلیل تلاش آن چنانی نمی کنند وقتی در امارات بازیکنان بومی خوب کار نکنند تلاش خارجی ها هم به چشم نمی آید و هر چقدر هم که زحمت بکشی فایده ای ندارد؛ چون بقیه هیچ انگیزه ای ندارند.

▪ خوب راه حل چیست؟

ـ مدیران باشگاه باید راه حلهایی در نظر بگیرند. برای آنها ماندن در لیگ یک کافی است. الشعب در ۱۰ سال گذشته نیم فصل را همیشه خوب کار کرده است و در دو سال گذشته حتی تا قهرمانی هم پیش رفتیم، اما اواخر فصل بی خیال می شوند. خیلی مشکلات دست به دست هم می دهد تا این اتفاق بیفتد. بدبازی کردن، بد ارنج کردن و برخورد مدیریت باعث می شود این طوری کار کنند. مقابل الجزیره باختیم و من و مهرزاد داشتیم دیوانه می شدیم، اما برای آنها عادی بود که یک - صفر باخته ایم و راضی بودند.

▪ این کار حرفه ای نیست.

ـ قبول دارم اما بچه های ما در این چند سال این طوری بوده اند و خود ما هم زجر می کشیم، آخر فصل که می شود ما عذاب می کشیم و پیر می شویم. حتی به مدیران باشگاه پیشنهاد کردم که سال بعد یک دکتر روانپزشک استخدام کنند و این تفکر منفی را بردارند، اما بعید می دانم چنین کاری بکنند.

▪ از عملکرد خودت در این فصل راضی بودی؟

ـ من فصل گذشته ۱۸ تا گل زدم، اما الان ۹ تا گل زده ام. از نظر گلزنی راضی نیستم، اما در مجموع بهتر از سالهای پیش کار کردم. امسال دو بازی محروم بودم و ۳-۲ بازی هم مصدوم که بازی نکردم. زدن ۹ گل در ۱۴ بازی آمار بدی نیست.

▪ در یک بازی فراموشی گرفته بودی، مشکلت کاملاً حل شد؟

ـ (خنده طولانی) در آن بازی ضربه ای بر سرم خورد و بعد زمین خوردم و چیزی یادم نمی آمد. این دفعه سوم بود که این اتفاق می افتاد. بعد از ۳ روز استراحت، به طور کامل با تیم تمرین کردم.

▪ عملکرد مهرزاد با الشعب هم قابل تحسین بود.

ـ مهرزاد نیم فصل اول خیلی خوب کار کرد، اما در نیم فصل دوم تیم خراب بود و روی او هم تأثیر منفی گذاشت.

▪ گمان می کردی مهرزاد در اولین سال حضورش اینقدر بدرخشد؟

ـ مهرزاد بازیکن خوبی است و خیلی زحمت کشید، اما می توانست بهتر هم باشد. اگر مهرزاد این هفته گل نزند آقای گلی را هم از دست می دهد. او توانایی اش را دارد که بهتر هم باشد. بازیکنان ایرانی نه در ایران هر جایی که باشند خوب و باغیرت کار می کنند. هر جای دنیا که بازی کنند طوری کار می کنند که کسی نتواند از آنها ایراد بگیرد. همه باشگاه هایی که بازیکنان ایرانی دارند، به غیرت ایرانی ها اعتراف می کنند.

▪ گمان می کنی برای بازی با امارات به اردوی تیم ملی دعوت شوی؟

ـ امیدوارم که بشوم، چون سعی و تلاشم را کرده ام. وظیفه من این است که اول در خدمت باشگاه باشم. اگر به تیم ملی دعوت شوم، در خدمت تیم ملی هستم، اما اگر در لیست نباشم دنیا تکان نمی خورد و زندگی ادامه دارد.

▪ بازیکنان اماراتی در آستانه بازی با تیم ملی ایران برای شما کری نمی خوانند؟

ـ نه، این جرأت را ندارند که کری بخوانند. قبلاً که با ملی پوشان آنها صحبت می کردم، می گفتند در ایران شاید شما ببرید، اما در امارات نمی توانید ما را ببرید. تنها کری آنها همین بود، ولی در مجموع از ایران می ترسند.

▪ برای فصل بعد تصمیمی گرفته ای؟

ـ هنوز صددرصد نه، تا دو هفته دیگر لیگ امارات تمام می شود و دو ماه فرصت دارم که یک تصمیم عاقلانه بگیرم.

▪ گمان بازگشت به فوتبال ایران را نداری؟

ـ فعلاً نه، اما فوتبال حساب و کتاب ندارد. شاید اینجا به توافق نرسیدم و به ایران برگشتم.

▪ قبلاً صحبتهایی مبنی بر حضور تو در پرسپولیس شده بود. ممکن است دراین تیم بازی کنی؟

ـ اگر برگردم، اول شرایط استقلال را در نظر می گیرم، اگر استقلال نشد، پرسپولیس یکی از تیمهایی است که می توان در آن بازی کرد.

نورا مهدویهمچنین مشاهده کنید

سایت خبرآنلاینسایت رویداد 24سایت مثلث آنلاینسایت رکناسایت همشهری‌آنلاینسایت جمارانسایت اقتصادنیوزسایت مجله شبکهسایت آفتاب نیوزسایت الف