شنبه, ۷ خرداد, ۱۴۰۱ / 28 May, 2022
مجله ویستا

تورس ستاره جدید آنفیلد


فرناندو تورس به دلیل بازی انرژیكی كه از خود ارائه می دهد از تابستان گذشته مورد توجه تیم های بزرگی قرار داشت

فرناندو تورس مهاجم برجسته و جوان اتلتیکومادرید پس از کش‌وقوس‌های فراوان به لیورپول پیوست تا تجربه حضور در لیگ برتر جزیره را به دست آورد.در حالی که تابستان گذشته چندین باشگاه معتبر به شدت خواهان جذب وی بودند اما این مهاجم ملی‌پوش در کمال ناباوری ترجیح داد تا همچنان در ویسنته کالدرون بماند.

به هر صورت هفته گذشته مهاجم بلندقامت ماتادورها طی قراردادی شش ساله راهی آنفیلد شد تا در یکی از تیم‌های پرافتخار بریتانیا بازی کند.

وی پس از حضور در آنفیلد گفت: پیوستن به یکی از برترین باشگاه‌های اروپا که پیشینه درخشانی هم دارد فوق‌العاده است.

وی در ادامه افزود: از اینکه به این تیم پیوسته‌ام بسیار خوشحالم. شما هرگز نباید موقعیت‌های اینچنینی را در زندگی از دست بدهید.

تورس در پاسخ به این پرسش که آیا حضور رافائل بنیتس در لیورپول روی تصمیم او تأثیرگذار بوده یا خیر، گفت: بله، از اینکه این مربی به من اطمینان دارد برایم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وقتی می‌شنوید باشگاهی بسان لیورپول خواهان به خدمت گرفتن شماست سرشار از غرور و شادمانی می‌شوید.

زمان جدایی‌ام از اتلتیکو فرا رسیده بود و چه جایی بهتر از آنفیلد سراغ خواهید داشت.

سران ویسنته کالدرون با فروش وی می‌توانند بازیکنان جدیدی را به خدمت بگیرند. لیورپول برای به خدمت گرفتن وی مبلغ ۵/۲۶ میلیون پوند را پرداخت کرد.

رافا بنیتس از خرید هموطنش بسیار خوشحال است. وی در این خصوص گفت: از اینکه توانستیم مهاجمی توانمند و گلزن را به خدمت بگیریم بسیار خوشحالم.

او مهاجمی است که همیشه رو به جلو حرکت می‌کند و تیم را نیز با خود به سوی جلو فرا می‌خواند. تورس به رغم اینکه ۲۳ ساله است می‌تواند رهبر خوبی نیز باشد. فرناندو در اتلتیکو کاپیتان بود و به خوبی وظایف رهبری و هدایت تیم را می‌داند.

او به خط حمله ما جان تازه‌ای خواهد بخشید و در انتظار درخشش وی در جزیره هستم. مالکان آمریکایی لیورپول که یک ماه پیش قول مساعد داده بودند تا بهترین بازیکنان را برای بنیتس خریداری کنند حالا با خرید فرناندو تورس تا حدودی به قول خود عمل کرده‌اند و باید در انتظار خریدهای دیگر از سوی آنها بود.

به طور حتم حضور تورس در تمرینات لیورپول به این تیم شور و هیجان خاصی خواهد بخشید.

هواداران بی شماری برای تماشای نخستین تمرینات ستاره جوان اسپانیایی به محل تمرین لیورپول خواهند رفت.

او به خط حمله لیورپول شخصیت خواهد داد و بنیتس به خوبی از این موضوع آگاه است كه با خرید تورس انتظارات از وی نیز بالا خواهد رفت.

بنیتس به بازیكنان اسپانیایی توجه بیشتری دارد و با توجه به نوع فوتبال آنها سعی می‌كند تا تاكتیك تیمش را بر همین منوال استوار كند.

لوئیس گارسیا، ژابی آلونسو و خوسه رینا مثلث اسپانیایی آنفیلد بودند و آنها جان تازه‌ای نیز به لیورپول بخشیده‌اند تورس هم می‌تواند در ادامه همین روند را در پی داشته باشد و جمع ماتادورها را تكمیل‌تر كند.

خوسه رینا درخصوص حضور تورس می‌گوید: به خوبی وی را می‌شناسم او مهاجمی زیرك و گلزن است. از استعداد بالایی برخوردار بوده و با توجه به نوع بازی‌اش می‌تواند انرژی مضاعفی را به سایر هم‌تیمی‌هایش منتقل كند.

از اینكه یكی دیگر از هموطنانم به آنفیلد آمده بسیار خوشحالم.فرناندو تورس به دلیل بازی انرژیكی كه از خود ارائه می‌دهد از تابستان گذشته مورد توجه تیم‌های بزرگی قرار داشت. میلان یكی از تیم‌هایی بود كه به شدت به دنبال جذب وی بود. روسونری‌ها می‌خواستند با خرید وی نیروی جوانی خط حمله خود را افزایش دهند اما تورس در اقدامی جالب عنوان كرد به اتلتیكو وفادار است و حتی قراردادش را تا سال ۲۰۱۱ تمدید كرد.

پس از گذشت یك سال شرایط تغییر پیدا كرد و سرانجام روسای متمول لیورپول در فاصله سه روز مذاكره با سران اتلتیكو توانستند صیدی بزرگ را انجام دهند.

ایان راش اسطوره فوتبال لیورپول در این مورد گفت: باشگاه مهاجمی بزرگ را خریداری كرد تا پس از مدت‌ها یك مهاجم تراز اول در تركیب تیم حضور داشته باشد.

او می‌تواند قهرمانی لیگ برتر كه به یك رویا تبدیل شده را برای آنفیلد به ارمغان بیاورد.

تمامی بزرگان فوتبال جزیره از پیوستن چنین مهاجمی ابراز خرسندی كرده و بسیاری نیز معتقدند كه حضور تورس سطح لیگ را نیز بالاتر خواهد برد.

رافا بنیتس از هم اكنون او را در تركیب اصلی تیمش قرار خواهد داد چرا كه طی سه فصل حضور در آنفیلد هرگز چنین مهاجمی را نداشته و حالا با تورس می‌تواند پازل خود را تكمیل كند. درك كوئیت، كریگ بلامی، پیتر كراچ و حتی لوئیس گارسیا كه گهگاهی در خط حمله بازی می‌كند می‌توانند زوج مكمل را با ال‌نینو تشكیل دهند.

رابی فاولر كه از لیورپول جدا شده چرا كه دیگر جایگاهی در این تیم نخواهد داشت.

پیتر كراچ به دلیل قامت بلند و نوع بازی‌اش نمی‌تواند گزینه مناسبی برای تورس در پیشانی خط حمله باشد.

به عبارتی بنیتس از دو مهاجم بلندقامت در تركیب خود استفاده نخواهد كرد. از بین كریگ بلامی و درك كوئیت یكی در كنار تورس قرار خواهد گرفت، بلامی در امر گلزنی پایین‌تر و ضعیف‌تر از كوئیت است، به این ترتیب شانس مهاجم جوان و هلندی لیورپول برای قرار گرفتن در كنار تورس بیشتر از سایر رقباست.

حالا بنیتس با زوج خط حمله اسپانیایی و هلندی می‌تواند برای تمام جزیره خط و نشان بكشد.

فرناندو تورس می‌تواند رهبری بزرگ برای لیورپول باشد. حالا پس از جرارد یك بازیكن تراز اول پیراهن قرمز لك‌لك‌ها را بر تن خواهد كرد.همچنین مشاهده کنید

سایر منابعروزنامه توسعه ایرانیسایت تاپ نازسایت مثلث آنلاینسایت عصرایرانسایت دیدبان ایرانسایت انصاف نیوزروزنامه همشهریسایت برترینهاسایت ورزش سه