پنجشنبه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۱ / 1 December, 2022
مجله ویستا

۹ ترفند آرایشی ساده برای بزرگتر دیده شدن چشم ها


۹ ترفند آرایشی ساده برای بزرگتر دیده شدن چشم ها

شاید نتوانید شکل یا اندازه‌ی چشمان خود را تغییر دهید. اما با کمک ترفندهای آرایشی ساده می‌توانید کاری کنید که چشمان شما بزرگ‌تر دیده شوند.

شاید نتوانید شکل یا اندازه‌ی چشمان خود را تغییر دهید. اما با کمک ترفندهای آرایشی ساده می‌توانید کاری کنید که چشمان شما بزرگ‌تر دیده شوند.

ابروها را مرتب کنید

در صورت یک زن هیچ جیز شاید بدتر از ابروهای پر و به‌هم‌ریخته نباشد. بهتر است سری به آرایشگاه بزنید و بخواهید ابروهایتان را مرتب کنند. برای ابروها به شکل طبیعی چشمان خود دقت کنید. بهتر است بیشترین فاصله‌ی ممکن بین چشم و ابرو را ایجاد کنید تا چشمان شما درشت‌تر دیده شوند. ابروهای زیبا، برجسته و ضخیم باعث جلب‌توجه به سمت چشمان شما خواهد شد.

حلقه‌های سیاه زیر چشم را بپوشانید

پوشاندن حلقه‌های سیاه زیر چشم با کمک یک کانسیلر به بزرگ دیده شدن چشم‌ها کمکی نخواهد کرد اما حداقل رمانی که فردی به چشمان شما نگاه می‌کند توجه او به این حلقه‌های سیاه جذب نخواهد شد. پس این مرحله اهمیت زیادی دارد. لکه‌های پوستی و حلقه‌های سیاه را با یک کانسیلر مناسب بپوشانید. رنگ کانسیلر شما بهتر است کمی روشن‌تر از پایه‌ی کرم پودرتان باشد تا به زیباتر شده چهره کمک کند.

استفاده از سایه‌ی سفید و روشن

برای بزرگ‌تر دیده شدن چشم‌های خود پلک را با سایه‌ی سفید بپوشانید. همچنین می‌توانید از مداد چشم سفید برای لبه‌های داخلی چشم‌ها استفاده کنید. روش مؤثر دیگر برای بزرگ‌تر دیده شدن چشم‌ها استفاده از سایه‌های تیره و v شکل در لبه‌های خارجی چشم‌هاست. سپس با استفاده از برس مخصوص آن را روی پلک خود ترکیب کنید. این کار چشم‌ها را بزرگ‌تر و برجسته‌تر می‌کند.

خط چشم مناسب

برای بیشتر دیده شدن مژه‌ها، خط چشم را تا حد ممکن نزدیک مژه‌های بالایی بکشید و ضخامت آن را به تدریج با رفتن به سمت لبه‌های خارجی افزایش دهید. با یک قلم‌موی کوچک و سفت فواصل ایجادشده بین خطوط را پر کنید. برای نقاطی که دسترسی به آن سخت است از خط چشم‌های ژله‌ای استفاده کنید.

فر کردن مژه‌ها

فر کننده‌ی مژه در زیبایی شما معجزه می‌کند. برای عالی‌تر شدن آرایش چشم‌های درشت خود مژه‌ها را از پایین و از نزدیک‌ترین فاصله به ریشه کمی حالت دهید.

تأثیر محوکننده

با توجه به رنگ پوست شما شاید یک مداد چشم سفید بهترین راه نباشد، بنابراین بهتر است از مداد چشم محوکننده برای حالت دادن به خط مژه استفاده کنید. مداد محوکننده طبیعی‌تر از سفید دیده می‌شود و می‌تواند در تمام روز روی چشم‌های شما بماند.

ریمل

یک ریمل خوب در آرایش شما و بزرگ‌تر دیده شدن چشم‌ها معجزه می‌کند. سعی کنید لبه‌های خارجی چشم را سه تا چهار بار با ریمل پوشش دهید تا چشم‌هایتان خوش‌حالت تر شود.

خط حدفاصل چشم را بپوشانید

پوشاندن خط حد فاصل چشم برای شکل دادن به آن اهمیت زیادی دارد. از یک سایه‌ی قهوه‌ای متوسط یا هر سایه‌ی دیگری که کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شماست استفاده کنید.

خداحافظی با چشم‌های پف‌کرده

پوست ملتهب اطراف چشم باعث می‌شود چشم‌هایتان کوچک‌تر دیده شوند. با کمک نکات زیر پف چشم را کاهش دهید:

به‌اندازه‌ی کافی بخوابید

با آب سرد صورتتان را بشویید

چای کیسه‌ای سرد شده را روی چشم خود بگذارید. تانن موجود در چای پوست را سفت می‌کند

مصرف نمک را کم کنید

ورزش کنیدهمچنین مشاهده کنید

سایت اعتماد آنلاینسایت الفخبرگزاری برناسایت رویداد 24سایت تاپ نازسایت اقتصاد 24سایت انصاف نیوزخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت فرادیدسایت انتخاب