شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

مـزایـا و مـعـایـب مـوم انـداخـتـن


مـزایـا و مـعـایـب مـوم انـداخـتـن

موم‌انداختن یا وکس‌صورت، یکی از روش‌های از بین‌بردن مو‌های زائد با استفاده از ماده‌ای به نام «موم» یا «وکس» است...
پس از استفاده از موم پوست صورت صاف و نرم می‌شود. در این روش، ابتدا …

موم‌انداختن یا وکس‌صورت، یکی از روش‌های از بین‌بردن مو‌های زائد با استفاده از ماده‌ای به نام «موم» یا «وکس» است...

پس از استفاده از موم پوست صورت صاف و نرم می‌شود. در این روش، ابتدا لایه‌ای نازک از موم را روی پوست قرار داده، سپس کاغذ یا پارچه مخصوصی روی این لایه قرار می‌دهیم و در انتها با یک حرکت سریع در خلاف جهت رویش مو، کاغذ یا پارچه را از روی پوست برمی‌داریم. با انجام این کار موم همراه مو و پوست مرده از روی پوست جدا می‌شود اما این روش مزایا و معایبی دارد.

مـزایـا

پس از چند بار اپیلاسیون کردن، موهای صورت نرم‌تر و نازک‌تر می‌شوند.

این روش نسبت به دیگر شیوه‌ها ماندگاری بیشتری دارد. موها برای درمان ریشه‌شان و رشد دوباره به ۳ تا ۸ هفته زمان نیاز دارند. این در حالی است که در بقیه روش‌ها مو حداکثر تا یک هفته بعد روی پوست ظاهر می‌شود.

با استفاده از موم می‌توان مطمئن بود که مو دقیقا در نقاطی که ما می‌خواهیم از پوست جدا شود، به این ترتیب می‌توان ابروها را به بهترین صورت شکل داد.

اپیلاسیون با موم روشی ارزان و سریع برای رهایی از موهای زائد است.

این روش امنیت بسیار بالایی دارد. هنگام استفاده از وکس هیچ ماده شیمیایی‌ای استفاده نمی‌شود. البته پزشکان استفاده از این روش را برای مبتلایان به دیابت و افرادی که از نظر گردش خون در بدن دچار مشکل هستند، توصیه نمی‌کنند.

مـعـایـب

مو ممکن است بشکند و مقداری از آن روی پوست باقی بماند.

برای استفاده از آن باید مراقب عفونت پوست بود.

استفاده از موم داغ روی صورت حداکثر ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد و پوست آسیب می‌بیند. روش نادرست استفاده از وکس‌صورت می‌تواند باعث تحریک یا سوزاندن پوست شود.

برای آنکه بهترین نتیجه را بگیرید، باید اندازه موهایتان حداقل ۶ میلی‌متر باشد در غیر این صورت ممکن بعضی از موها از صورت جدا نشوند.

وکس‌صورت معمولا با درد همراه است زیرا پوست‌صورت از دیگر نقاط بدن حساس‌تر است. وکس‌ صورت می‌تواند باعث قرمزی یا بروز جوش‌های پوستی شود.

ترجمه:حسین صرافی

منبع: WebMDهمچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوخبرگزاری تحلیل بازارسایر منابعسایت ورزش سهسایت دیدارنیوزسایت مشرقسایت تاپ نازروزنامه شهروندسایت انصاف نیوزسایت مجله شبکه