شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

بروس لی Bruce Lee


بروس لی Bruce Lee

بروس لی مردی بزرگ و افسانه هنرهای رزمی

بررسی یکی از شاخص‌ترین افراد در تاریخ هیجان است. چهره، شخصیت و فیلم‌های مهیج او از وی یک افسانه ساخت.

در بین رزمی‌کاران او یک خدا محسوب می‌شود. بروس لی به‌عنوان هنرمند هنرمندان هنرهای رزمی شناخته شده است. نبردهای خیابانی گذشته وی و تجارب او در کودکی سبب شد که به‌عنوان یک ستاره سینما در جهان مطرح شود.

بروس لی در ۲۷ نوامبر سال ۱۹۴۰ در سان فرانسیسکو چشم به جهان گشود. از دید تقویم لاتین، در برج عقرب و از منظر تقویم چینی در سال اژدها به دنیا آمد.

وی هم‌چنین در ساعت اژدها به دنیا آمده است.

تقریباً یک ساله بود که مادرش فرزند پسری را در دوران بارداری از دست داد، بنابراین زمانی رسید که بخت آنها دچار اختلال شده، آنها تصمیم گرفتند که یک اسم مستعار دخترانه را بر روی بروس لی بگذارند Little Phoneix ”سمندر کوچک“ وی هم‌چنین در یک مدرسه دخترانه ثبت‌نام شد، اگرچه مشخص نیست این کار به چه دلیلی بوده است؟

در هنگ‌کنگ خانواده بروس لی در شهر کولون، جاده ۲۱۸ ناتان زندگی می‌کردند. هجده سال بعد بروس لی به ایالات متحده برگشت و در دانشگاه واشنگتن در رشته فلسفه ثبت نام کرد. این‌جا بود که وی با همسر آینده خود آشنا شد و شروع به آموزش هنرهای رزمی کرد.

وی هم‌چنین به دنبال تحقق رؤیایش برای تبدیل شدن به یک ستاره سینما بود و برای همین منظور سعی در بالا بردن هنرهای رزمی خود کرد. فلسفه هنر رزمی وی بعدها به‌عنوان جیت کن دو شناخته شد.

با این‌که وی تلاش‌های زیادی برای ورود به هالیوود کرد، تنها شانس ظاهر شدن در یک شوی تلویزیونی را به‌دست آورد. وی در فیلم زنبور سبز نقش کاتو را داشت.

در آسیا نام این شوی تلویزیونی شوی کاتو نامیده شد. بعدها بروس لی یک شوی تلویزیونی را به نمایش گذاشت که نام آن ”کونگ فو“ بود که بسیار مشهور شد. اما نقش اول را به‌دست نیاورد. خسته از کار و عصبانی، بروس لی برای ساخت فیلم به هنگ‌کنگ بازگشت.

پس از چندین فیلم، وی در هالیوود با فیلم اژدها وارد می‌شود، آغاز به کار کرد. یک موفقیت بزرگ برای او به وجود آمد. اما قبل از شروع کار فیلم بعدی، وی از دنیا رفت.همچنین مشاهده کنید

سایت مشرقسایت دیدارنیوزسایت آفتاب نیوزسایت عصرایرانروزنامه دنیای اقتصادروزنامه شهروندخبرگزاری صدا و سیماسایت دیجیاتوسایت برترینهاسایت تابناک