سه شنبه, ۱ فروردین, ۱۴۰۲ / 21 March, 2023
مجله ویستا

بالا بردن ابرو


بالا بردن ابرو

با افزایش سن و در اثر استرس‌های مداوم زندگی علائم پیری به تدریج در صورت ظاهر می‌شوند. این علائم در یک‌سوم فوقانی صورت که شامل پلک‌ها، ابرو و پیشانی است، زودتر از سایر قسمت‌های …

با افزایش سن و در اثر استرس‌های مداوم زندگی علائم پیری به تدریج در صورت ظاهر می‌شوند. این علائم در یک‌سوم فوقانی صورت که شامل پلک‌ها، ابرو و پیشانی است، زودتر از سایر قسمت‌های صورت بروز پیدا می‌کند. ظهور این علائم در یک‌سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین و چروک پیشانی، افتادگی ابروها و افتادگی پلک‌هاست که بیشتر از جنبه زیبایی قابل توجه است، اما در مواردی که افتادگی ابرو و پلک‌ها زیاد باشد می‌تواند فیلد بینایی را نیز محدود کند.

علاوه بر روش‌هایی که قبلا به تفصیل در مورد آنها توضیح دادیم برای بالا بردن ابرو می‌توان از روش مستقیم نیز کمک گرفت. در این روش خط برش تحتانی درست روی لبه فوقانی ابرو داده می‌شود. خط برش فوقانی بسته به وضعیت ابروی بیمار و خواسته‌های وی متغیر است. پوست حدفاصل این دو برش را برمی‌داریم و لبه‌های دو برش را به هم می‌دوزیم. این امر باعث بالاتر رفتن ابرو می‌شود و با این روش می‌توان ابرو را اصطلاحا به صورت شمشیری یا هشتی درآورد یا حالت قبلی ابروی بیمار را حفظ کرد.

مزایا

ـ این روش موثرتر است و به هر میزان که بخواهیم می‌توانیم ابرو را بالا ببریم.با این روش حالت ابرو را نیز به دلخواه می‌توان تغییر داد. ‌مقداری از افتادگی پلک‌های فوقانی را برطرف می‌کند و‌عمل جراحی آن نیز نسبتا کوچک است.

تنها عیب این روش این است که ممکن است بعد از عمل، محل برش که روی لبه فوقانی ابرو واقع می‌شود تا حدودی قابل رویت باشد که البته اگر این چنین شد خانم‌ها می‌توانند با استفاده از لوازم آرایشی آن را بپوشانند.

کشیدن گوشه‌های چشم

کشیدن گوشه‌های چشم از ناحیه گیجگاهی نیز یکی از روش‌های بهبود بخشیدن به ظاهر چشم و ابروهاست. این روش برای کشیدن گوشه چشم‌ها روش مناسبی است. در این روش خط برش در ناحیه گیجگاهی، چند سانتی‌متر عقب‌تر از خط رویش موها داده می‌شود. برای این کار، پوست و نسج زیرپوستی را از زیر تا ناحیه انتهایی سمت خارجی ابرو آزاد می‌کنیم، آن را کشیده و اضافه آن را چیده و محل برش را می‌دوزیم. در این روش جای برش در داخل موها پنهان می‌شود و قابل رویت نیست.

نکاتی که بیمار باید بداند

ـ چنانچه قبلا عملی روی پلک یا ابروی خود انجام داده‌اید به پزشک اطلاع دهید ـ با تزریق بوتاکس یا dysport بدون جراحی، قسمت‌های خارجی ابرو به طور موقت بالا کشیده می‌شوند ـ بیوتیک تجویزی را بعد از عمل استفاده کنید ـ تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید.

دکتر محمدحسن عامری

متخصص گوش، حلق و بینیهمچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقخبرگزاری تحلیل بازارخبرگزاری ایلناروزنامه شهروندسایت ورزش سهخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت زومیتسایت عصرایرانسایت تجارت نیوزسایت پارسینه