سه شنبه, ۱۲ مهر, ۱۴۰۱ / 4 October, 2022
مجله ویستا

رشد طبیعی مو


حدود ۹۰% از موی سر در زمانی حدود ۲ سال تا ۶ سال در نوسان است و به طور مستمر در حال رشد می باشد .

حدود ۹۰% از موی سر در زمانی حدود ۲ سال تا ۶ سال در نوسان است و به طور مستمر در حال رشد می باشد . ولی آن ۱۰% باقیمانده از موی سر در دوره خاموش به سر می برد كه حدود ۲ تا ۳ ماه طول می كشد و بعد از این مدت مو شروع به ریزش می كند . به طور طبیعی ریزش ۵۰ الی ۱۰۰ مو روزانه كاملا نرمال می باشد و هنگام ریزش یك موی سر انسان دوباره از همان ریشه ، مو بیرون می آید و ریشه دیگری بوجود نمی آید . هر موی سر به طور طبیعی حدود ۱ سانتیمتر یا نصف آن در ماه رشد می كند .

تعداد موی سر در نزد سفید پوستان معمولا بیشتر است این افراد پرموترند و تعداد آنها حدوداً ۱۴۰۰۰۰ نفر می رسد و در نزد انسان های سبزه به حدود ۱۰۵۰۰۰ می رسد و تعداد آن در نزد سرخپوستان به حدود ۹۰۰۰۰ می رسد آنچه كه مهم است به مرور زمان رشد موی جدید در انسان كاهش می یابد .

هر مو از یك ماده اساسی به جنس پروتئین با نام ( كریتین ) تشكیل می شود كه همین ماده تشكیل دهنده ناخن دست ها و پاها می باشد . و برای تمام مردم در تمام مقاطع سنی مختلف توصیه می شود كه برای حفاظت از رشد طبیعی موی خود مقدار كافی پروتئین مصرف نمایند .

پروتئین در غذاهایی همچون گوشت ها و مرغ و ماهی و تخم مرغ و شیر و پنیر و حبوبات و سویا موجود می باشد .همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماسایت عصرایرانخبرگزاری ایلناروزنامه شهروندروزنامه همشهریروزنامه آرمان ملیسایت دیجیاتوروزنامه توسعه ایرانیسایت دیدارنیوزسایت اقتصادآنلاین