یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

چه رنگی به موی من می آید؟/ راه انتخاب رنگ مو و هایلایت مناسب


چه رنگی به موی من می آید؟/ راه انتخاب رنگ مو و هایلایت مناسب

اگر رنگ پوست تان سفید با سایه های صورتی رنگ است، هایلایت مسی برایتان خوب است. اگر پوست تان سرد است، از هایلایتی استفاده کنید که در ساقه های مو روشن تر می شود. ا

این کافی نیست که از رنگ مویی خوش تان بیاید و تصمیم بگیرید آن را روی موهایتان امتحان کنید. بسیاری از رنگ های مو در کاتالوگ ها زیبا هستند اما این به معنای آن نیست که شما می توانید دقیقاً همان رنگ مو و همان قدر زیبایی را داشته باشید. انتخاب رنگ موی مناسب به رنگ پوست ، رنگ چشم و سن و سال شما وابسته است.

یک رنگ موی نامناسب می تواند سن و سال شما را بیشتر نشان بدهد و اگر با پوست و رنگ چشم شما هماهنگ نباشد ظاهر نازیبا و نامناسبی به شما بدهد. اما متاسفانه خیلی ها این اشتباه را انجام می دهند و این علاوه بر آنچه گفته شد باعث می شود فرد چهره ای خسته و پژمرده نیز داشته باشد.

چه انتظاری از رنگ مو دارید؟

برای انتخاب رنگ موی مناسب ابتدا باید توقع خود را مشخص کنید. آیا می خواهید جوان تر نشان داده شوید؟ رنگ کردن مو برایتان یک سرگرمی و تنوع است و دائماً رنگ موها را عوض می کنید؟ چقدر هزینه برای این کار در نظر گرفته اید؟

اگر می خواهید یک رنگ مو را برای مدت ها روی سر خود داشته باشید بهتر است از رنگ های دائمی استفاده کنید مخصوصاً در زمانی که می خواهید موهای خود را بیشتر از دو درجه روشن تر یا تیره تر کنید . برای کسانی است که دارای موهای خاکستری با مقاومت بالا در برابر رنگ هستند. رنگ های دائمی نیاز به کمی کار دارند. چون از بین نمی روند و فقط با رشد موها حرکت می کنند. به احتمال زیاد شما هر ماه باید ریشه های مو را رنگ کنید تا رشد ریشه محسوس نباشد. هر چقدر رنگ مویی که استفاده می کنید به رنگ پایه نزدیک تر باشد کمتر دردسر رنگ کردن آن را خواهید داشت.

رنگ پوست را مشخص کنید

برای تعیین رنگ پوست بهتر است زیر نور خورشید یا نور هالوژن قرار بگیرید. زیر نور خورشید رنگ پوست تان واقعی تر دیده می شود. برای این کار زیر نور خورشید یا هالوژن به مچ دستتان نگاه کنید اگر رگ های دست تان آبی بود شما دارای پوستی با پس زمینه سرد هستید. اگر رگ های دست شما سبز رنگ بود، پوست شما پس زمینه گرم دارد.

یک راه مؤثر دیگر برای کشف رنگ پوست این است که یک لباس سفید بپوشید و آرایش تان را کاملاً پاک کنید با یک حوله سفید نیز تمام موهای سر را بپوشانید. در مقابل یک آینه با نور کافی بایستید و با دقت نگاه کنید . اگر صورت تان به رنگ قرمز یا صورتی بود، شما چهره سردی دارید . اگر به رنگ هلویی، زیتونی یا طلایی بود شما چهره گرمی دارید . البته این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است رنگ ها کاملاً در چهره تان خودنمایی نکنند رنگ پوست تان طیفی میان سرد و گرم باشد.

چشم ها چه می گویند؟

اگر چشم هایتان تیره است رنگ موی مناسب شما طیفی از رنگ های قهوه ای متوسط یا قرمز متوسط است. اگر چشم های شما فندقی، آبی یا سبز است، هر کدام از رنگ های خرمایی روشن تا بلوند متوسط عالی است. اما اگر رنگ طبیعی موهایتان روشن است، از رنگ قهوه ای مایل به قرمز یا قرمز توت فرنگی استفاده کنید.

آیا رنگ چشم ها ی شما قهوه ای تیره، سیاه یا فندقی است؟ بهتر است از رنگ مشکی، قهوه ای متوسط یا قهوه ای طلایی استفاده کنید. همچنین رنگ شرابی یا قهوه ای مایل به قرمز رنگ مناسب چهره شماست. اگر چشم های شما فندقی، آبی یا سبز و رنگ موی مناسب را از میان طیف رنگ های قهوه ای روشن تا بلوند متوسط انتخاب کنید. در این صورت می توانید هایلایت های روشن یا طلایی به رنگ اضافه کنید. رنگ خرمایی متوسط گرم نیز برای چهره شما ایده آل است.

اگر چشم هایتان آبی یا سبز، و موهایتان به طور طبیعی بلوند است، از بلوند طلایی و سایه های خرمایی بسیار روشن استفاده کنید. رنگ های قرمز روشن و قرمز گرم نیز برای شما مناسبند.

برای انتخاب هایلایت مناسب

اگر رنگ پوست تان سفید با سایه های صورتی رنگ است، هایلایت مسی برایتان خوب است. اگر پوست تان سرد است، از هایلایتی استفاده کنید که در ساقه های مو روشن تر می شود. این روش هایلایت برای ایجاد سایه های گرم مناسب است چون هایلایت ها پایین تر از صورت تان هستند و با رنگ پوست تان تضاد ایجاد نمی کنند.

اگر موهایتان قهوه ای مایل به قرمز است سایه های مسی گزینه مناسبی برای هایلایت است. اما اگر موهای تان قهوه ای تیره است، از طیف رنگ های کاراملی و قهوه ای فندقی استفاده کنید.

برای موهای بور به طور کلی بهتر است از هایلات های کره ای و گرم استفاده کنید. طیف های رنگ بژ نیز بسیار متفاوت و خاص است.

اگر چشم های تیره و قوه ای دارید بهتر است از هایلات های گرم استفاده کنید. اما اگر چشم های آبی خیلی روشن یا خاکستری دارید هایلایت های سردتر برای چهره شما بهتر هماهنگ می شوند. برای چشم آبی ها یا کسانی که چشم هایی به رنگ سبز با رنگ پوست خنثی دارند هر نوع رنگ هایلایتی کاربرد دارد. از هر رنگ هایلایتی که استفاده کنید چهره شما فوق العاده به نظر خواهد رسید.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت جهان صنعت نیوزسایت نورنیوزروزنامه تعادلسایت فرازدیلیسایت پارسینهسایت دیدارنیوزسایت ورزش سهسایت اکوایرانسایت اصلاحات نیوز