پنجشنبه, ۱۴ مهر, ۱۴۰۱ / 6 October, 2022
مجله ویستا

امیر قلعه نویی رفتم قبل از اینکه اخراجم کنند


امیر قلعه نویی رفتم قبل از اینکه اخراجم کنند

«واعظ را دوست داشتم اما نمی توانستم با او کار کنم » و اینگونه قلعه نویی پس از قهرمانی لیگ استقلال را تنها گذاشت و رفت

«واعظ را دوست داشتم اما نمی‌توانستم با او کار کنم.» و اینگونه قلعه‌نویی پس از قهرمانی لیگ استقلال را تنها گذاشت و رفت.

استقلال قلعه‌نویی باری دیگر در میدانی آسیایی کم آورد. این تیم در تهران به سختی توانست بازی با الاتحاد را در دقیقه نود مساوی کند. با این وجود تماشاگران استقلال هیچ اهمیتی به بازی نمی‌دادند. ۳۰ هزار نفر حاضر در آزادی فقط آمده بودند تا امیر قلعه‌نویی را تشویق کنند. آنها مربی قهرمان‌شان را می‌خواندند و با شعارهایشان علیه مدیر تیم موضع می‌گرفتند.

در بازی عصر دیروز عبدالله ابوشروایه در دقیقه ۸۱ الاتحاد را پیش انداخت اما ۸ دقیقه بعد علی علیزاده بر روی سانتر ارسالی فابیو جان‌واریو بازی را به تساوی کشاند.

استقلال با این تساوی ۳ امتیازی شد و در قعر جدول گروه سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باقی ماند. در این بازی از دقیقه ۷۵ و پس از نمایش ضعیف استقلال، عده‌ معدودی از تماشاگران علیه مدیرعامل باشگاه استقلال شعار دادند.

امیر که اینگونه بار دیگر مطمئن شد هواداران را همراه با خود دارد با سوت پایان بازی خبر استعفایش از استقلال را رسماً علنی کرد. او پس از بازی با خبرنگاران سخن گفت؛ «من با بررسی جمیع جهات به این موضوع رسیدم که باشگاه استقلال نمی‌خواهد با من همکاری کند. بعد از قهرمانی دو، سه مصاحبه انجام شد که فهمیدم که مسئولان باشگاه امیر قلعه‌نویی را نمی‌خواهند. اصلاً عده‌ای نمی‌خواستند که استقلال با قلعه‌نویی قهرمان شود اما به لطف امام زمان (عج) و امام هشتم در مشهد قهرمان شدیم. من و واعظ دوست‌های خوبی هستیم. اما نمی‌توانیم همکارهای خوبی باشیم.

با هیچ باشگاهی مذاکره نکره‌ام و تا آخرین لحظه قراردادم با استقلال به این تیم تعهد دارم و پس از پایان قرارداد از استقلال می‌روم. در جلسه‌ای که چند روز پیش با فتحی معاون واعظ داشتم اعلام کردم که من در استقلال نمی‌مانم.»

او درباره شایعه رابطه‌اش با لیدرهای استقلال گفت: «حتماً هم امروز من پول دادم که من را تشویق کردند؟ حتماً من پول می‌دهم که تماشاگران من را تشویق کنند؟!»

قلعه‌نویی پیش از این بازی هم به خبر گفته بود: «از استقلال می‌روم.» او دلیل این جدایی را در ارتباط مستقیم با یکی از نزدیکان واعظ می‌دانست که فضای کار را برای سرمربی تیم سخت کرده بود. امیر البته بیش از این مشاور جوان واعظ با واعظ اختلاف داشت چون مدیر تیم دیگر نمی‌توانست اطرافیان سرمربی موفق تیمش را تحمل کند.

سرپرست تیم، اطرافیان سرمربی و دو دستیار او در کادرفنی آنهایی بودند که واعظ شرط گذاشته بود برای تمدید قرارداد با قلعه‌نویی باید از استقلال بروند. شروطی که پذیرش‌شان برای قلعه‌نویی که عادت دارد خودش تیمی را که هدایتش را در دست دارد، اداره کند قابل هضم نبود. او از مدت‌ها بود که به همین دلیل با واعظ مشکل داشت.

مشاور جوان مدیر تیم ۶ ماه قبل بود که خبر از استخدام مربی ایتالیایی برای استقلال داد. آنها البته این روزها به جای مربی ایتالیایی با پرویز مظلومی برای استقلال مذاکره کرده‌اند. مظلومی که اگرچه مسی‌ها می‌گویند قراردادش را تمدید کرده به خبر گفت: «هنوز هیچ قراردادی امضا نکردم. از استقلال مذاکره‌ای نشده ولی اگر پیشنهاد شود به آن فکر می‌کنم. استقلال همیشه خانه من و امسال من است که برای این تیم جوانی‌مان را گذاشته‌ایم.»

امیر اما از اینکه پس از او چه اتفاقی می‌افتد ناراحت نیست. او دیشب به خبرنگاران گفت: «نگذاشتم کسی برایم شرط تعیین کند. من هیچ نشستی با هیچ شخصی نداشتم تا بخواهند برایم شرط بگذارند. من خودم رفتم تا دیگر نیازی به شرط گذاشتن نباشد. باشگاه استقلال قدمتی ۶۴ ساله دارد و مردم صاحب اصلی آن هستند. امثال قلعه‌نویی ۶ ماه یا ۲ سال می‌آیند و می‌روند اما این باشگاه و مردم هستند که می‌مانند. نمی‌توان در را بر روی هواداران یک تیم مردمی بست. همانطوری که حضرت امام فرمودند میزان رأی ملت است. پس چرا می‌گوییم مردم هم‌اکنون در انتخابات باید حضور پرشوری داشته باشند. بنابراین در را نمی‌توان بر روی مردم بست.»

او اینگونه ارادتش را به هوادارانش نشان می‌دهد؛ «من به همه لیدرها پول دادم تا تشویقم کنند. بنویسیدامیر قلعه‌نویی پول داد تا تشویق شود. اما دیگر در استقلال نیستم و برابر الجزیره هم روی نیمکت استقلال نمی‌نشینم. حالا آقای واعظ می‌تواند برای تیمش مربی بیاورد. او باید بگوید منظورش از لمپنها چه کسانی هستند. می‌خواستند مرا از تیم برانند و برای این کار سناریویی تلویزیونی اجرا کردند. متأسفانه با پروژه زیبای آقای جهانگیر کوثری و برنامه ۹۰ تیم ما به حاشیه رفت. پس از بازگشت از مشهد آن برنامه زیبای جهانگیر کوثری و برنامه ۹۰ پیش‌ آمد و بحث ارزآوری مطرح شد. همان موقع تصمیم گرفتم که دیگر در استقلال نمانم. من با واعظ آشتیانی دوست و رفیق هستم. به همین خاطر از استقلال می‌روم تا دوستی‌مان پابرجا بماند. اما افرادی که ۹ سال ممنوع‌التصویر بودند حالا از میکروفن بیت‌المال استفاده می‌کنند و برخی حرف‌ها را می‌زنند.»

قلعه‌نویی این جملات را گفت و از استقلال رفت. او اگرچه حامیانی چون امیدوار رضایی و نفریه را در هیأت مدیره می‌داند که حریفی برای واعظ که از سوی زریبافان حمایت می‌شود، نیست.

قلعه‌نویی حالا برای استراحت می‌رود. می‌رود تا خود را سرگرم با مشغله‌ای جدید کند؛ «فست فود امیر قلعه‌نویی» که هفته بعد در زعفرانیه افتتاح می‌شود!همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت خبرآنلاینسایت الفسایت دیدارنیوزسایت اکوایرانسایت ساعدنیوزسایت نورنیوزسایت دیجیاتوسایت اقتصادآنلاینسایت آفتاب نیوز