دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

۶ نکته برای مراقبت از پوست های چرب


۶ نکته برای مراقبت از پوست های چرب

راه‌حل برخورد با مشکلات ناشی از پوست‌های چرب این است که با استفاده از نکات آرایشی و راهنمای مراقبت از پوست‌های چرب که در زیر آورده شده است چربی پوستتان را کنترل کنید.

پوستتان را تمیز کنید

یکی از روش‌های امتحان شده برای کنترل چربی پوست تمیز کردن و تمیز نگه‌داشتن آن است. باید روزی دو یا سه بار پوستتان را تمیز کنید تا آلودگی‌های سطح آن تمیز شده و چربی‌هایی که باعث جوش، بسته شدن منافذ پوستی و مشکلات دیگر می‌شود را از بین ببرد. شوینده‌های بر پایه‌ی ژل یا فوم‌ها برای پوست‌های چرب بهترین‌اند. به دنبال شوینده‌های بدون روغن باشید. اما دقت کنید به دنبال روش‌های خشن پاک‌کننده‌ی پوست نروید زیرا این مواد رطوبت طبیعی پوست را از بین برده و باعث می‌شود غدد چربی بیشتری بسازند.

لایه‌برداری برای پوست‌های چرب خوب است

یک یا دو بار در هفته لایه‌برداری پوست تأثیرگذار است. این نکته‌ی دیگری برای مراقبت از پوست‌های چرب است. سبوم اضافه‌ی تولیدشده منجر به مردن سلول‌های پوستی سطح پوست می‌شود و نتیجه‌ی آن جوش‌های سرسفید و دانه سیاه و پوستی بی‌طراوت است. برای حذف آلودگی و سلول‌های مرده‌ی پوست و برای جوان‌سازی سطح پوست مرتباً از روش‌های لایه‌برداری استفاده کنید. اما این بار هم با پوستتان ملایم باشید و با روش‌های خشن آن را لایه‌برداری نکنید.

ماسک‌های صورت هفتگی تأثیر زیادی دارند

از ماسک‌های مناسب استفاده کنید، مثلاً ماسک‌های دارای چوب صندل که برای پوست چرب عالی است و به‌آرامی روغن اضافی پوست را جذب می‌کند.

یک سیب را پوست کنده و آن را به قطعات ریز تکه کنید. آن‌ها را با دو قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید. یک خمیر نرم درست کرده و آن را روی صورت خود بزنید و بگذارید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ماند و بعد با آب ولرم آب بکشید. این ماسک درخشندگی پوست و منافذ پوستی را کنترل کرده و به‌طور طبیعی به پوست آب‌رسانی می‌کند.

روزانه از تونرهای بدون الکل استفاده کنید

استفاده‌ی روزانه از تونر به حذف چربی اضافی و از بین بردن آلودگی‌های روی پوست کمک می‌کند. گلاب یک تونر عالی برای پوست است. همچنین می‌توانید از محصولات بدون الکل داروخانه‌ها استفاده کنید.

مرطوب‌کننده ها را کنار نگذارید

برخلاف باور رایج، پوست چرب نیاز به رطوبت رسانی دارد. پیشگیری از رطوبت رسانی به پوست تنها غدد را تشویق به تولید چربی بیشتر می‌کند. به دنبال رطوبت رسان‌های بدون چربی و بر پایه‌ی آب باشید.

مرتباً از ضد آفتاب استفاده کنید

ترس چرب شدن پوست باعث می‌شود بسیاری از زنان از ضد آفتاب‌ها استفاده نکنند. نتیجه‌ی این کار لکه‌های قهوه‌ای و لک‌های ناشی از نور آفتاب خواهد بود. از ضد آفتاب‌های مناسب پوست‌های چرب استفاده کنید تا پوستتان را مات کرده و از آن در مقابل نور محافظت کند. تنقلات و غذاهای قندی نخورید. مقدار زیادی آب بخورید تا پوستتان مرطوب و بدون مواد سمی بماند. روزانه حداقل یک وعده میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود داشته باشید. همه‌ی این کارها باهم میزان تولید چربی پوست شما را منظم می‌کند.همچنین مشاهده کنید

سایت رویداد 24خبرگزاری تسنیموبگردیسایت ورزش سهسایت فراروسایت فرادیدروزنامه تعادلخبرگزاری ایسناسایت خبرآنلاینروزنامه ایران