شنبه, ۸ مهر, ۱۴۰۲ / 30 September, 2023
مجله ویستا

منافع گن لاغری موقت است


منافع گن لاغری موقت است

▪ گن درمان سلولیت و استریا نیست: چاقی یا سلولیت به معنی تجمع سلول‌های چربی‌ زیر پوست است. این سلول‌ها به هیچ‌وجه خودبه‌خود از بین نمی‌روند. پرخوری و افزایش مصرف موادغذایی باعث …

گن درمان سلولیت و استریا نیست:

چاقی یا سلولیت به معنی تجمع سلول‌های چربی‌ زیر پوست است. این سلول‌ها به هیچ‌وجه خودبه‌خود از بین نمی‌روند. پرخوری و افزایش مصرف موادغذایی باعث بزرگ‌تر شدن سلولیت‌ها می‌شود و ورزش و کم‌شدن مصرف کالری، چربی درون سلولی را کاهش می‌دهد و کوچک‌تر‌شان می‌کند. حتی افزایش یا کاهش جریان خون نیز تاثیری در از بین رفتن آنها ندارد.

گن خون‌رسانی را کم می‌کند:

تمام گن‌ها، بافت‌های کشی دارند که با توجه به قدرت و ضخامت کش تا حدی سایز فرد را پایین می‌آورند. از آنجا که گن‌ها محکم بافت را تحت‌فشار قرار می‌دهند، می‌تواند خون‌رسانی را کاهش دهد و مضر باشد.

گن احتمال عفونت پیاز مو را افزایش می‌دهد:

از آنجا که بافت گن‌ها محکم به پوست می‌چسبد، فضای بسته‌ای ایجاد می‌کند که احتمال عفونت پیاز مو یا فولیکولیت را بالا می‌برد. استفاده از گن‌ها به خصوص در افرادی که تعریق بالایی دارند، می‌تواند احتمال بروز دمل‌های چرکی را افزایش دهد. استفاده کوتاه‌مدت از گن ایرادی ندارد اما پوشیدن آنها به مدت طولانی توصیه نمی‌شود.

گن از شلی پوست پیشگیری می‌کند:

تنها مزیت گن‌ها، کمک به پیشگیری از افتادگی بیشتر پوست در افرادی است که به دلیل چاقی دچار افتادگی و شلی پوست هستند. البته پس از درآوردن گن، ‌پوست به حالت اول بازمی‌گردد.

گن تجمع مایع بین‌سلولی را کاهش می‌دهد:

پوشیدن گن می‌تواند تا حدی باعث کاهش تجمع مایعات بین سلولی و کاهش سایز شود اما این منفعت نیز موقت است.

دکتر مجتبی امیری

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...همچنین مشاهده کنید

سایت ورزش سهسایت همشهری‌آنلاینسایت جهان صنعت نیوزسایت برترینهاروزنامه توسعه ایرانیروزنامه آرمان ملیسایت مشرقخبرگزاری مهرسایت مثلث آنلاینروزنامه دنیای اقتصاد