جمعه, ۱۷ آذر, ۱۴۰۲ / 8 December, 2023
مجله ویستا

۱۰ راهکار انتخاب چکمه‌


۱۰ راهکار انتخاب چکمه‌

با آغاز فصل سرما شما همراه با پوشش مناسب به یک جفت چکمه زنانه مناسب هم نیاز دارید. چکمه زنانه باید دارای دو ویژگی اصلی باشد: شیک و مد روز باشد و پاهای شما را گرم نگه دارد. انتخاب …

با آغاز فصل سرما شما همراه با پوشش مناسب به یک جفت چکمه زنانه مناسب هم نیاز دارید. چکمه زنانه باید دارای دو ویژگی اصلی باشد: شیک و مد روز باشد و پاهای شما را گرم نگه دارد. انتخاب چکمه‌ مناسب خصوصاً برای ماه‌های سرد که از آذر شروع می‌شود بسیار مهم است.

۱) در خرید چکمه ابتدا به این نکته توجه کنید که آب و هوای شهری که در آن زندگی می‌کنید، چگونه است. اگر در طول زمستان هوا خیلی سرد می‌شود و معمولاً به چند درجه زیر صفر می‌رسد، باید چکمه گرم‌تری انتخاب کنید که متناسب با این هوای سرد باشد؛ برعکس اگر هوا به ندرت به صفر درجه می‌رسد نیازی نیست چکمه زمستانی خیلی گرمی را انتخاب کنید.

۲) اگر می‌خواهید کفش را در طول کار روزانه بپوشید، به میزان فعالیت خود توجه کنید. اگر فعالیت شما زیاد است، گردش خون بدن‌تان به گرم شدن پاهای شما کمک می‌کند، بنابراین نیازی نیست چکمه خیلی گرمی خریداری کنید. به ‌عنوان مثال اگر چکمه را بیشتر برای ورزش پرتحرک صبحگاهی در بیرون خانه می‌خواهید، نیازی به چکمه خیلی گرم ندارید.

۳) صرف‌نظر از نکات بالا، چکمه‌ باید به اندازه کافی گرم باشد. یک چکمه ایده‌آل برای هوای سرد زمستان، عایق‌کاری و لایه درونی زیادی در داخل خود دارد، بنابراین نیازی نیست که جوراب خیلی گرم و ضخیمی همراه آن بپوشید.

۴) پاشنه‌ای مناسب‌ ماه‌های سرد انتخاب کنید. بهتر است چکمه‌ای که انتخاب می‌کنید پاشنه خیلی بلندی نداشته باشد، زیرا احتمال سر خوردن و افتادن شما بر روی یخ و برف افزایش می‌یابد.

۵) به کفه و پاشنه چکمه دقت کنید. شما باید به دنبال موادی باشید که قابلیت کشش خوبی داشته باشد. یک تخت کفش مقاوم در مقابل لغزش مانند کفه لاستیکی، برای کفش زمستانی بسیار عالی است.

۶) به جنس کفش توجه کنید. بهتر است چکمه‌هایی را انتخاب کنید که از چرم یا چرم جیر تهیه شده‌اند؛ هم شیک و مد هستند و هم مناسب هوای سرد و مرطوب زمستان هستند.

۷) اگر می‌خواهید چکمه را بیرون منزل بپوشید و مجبور هستید در خیابان‌های پربرف و گل و لای راه بروید، به چکمه ضدآب بلند نیاز دارید.

۸) رنگ چکمه را طوری انتخاب کنید که با لباس شما هماهنگ باشد، البته چکمه مشکی معمولاً با بیشتر لباس‌های زمستانی به‌ خوبی هماهنگ می‌شود و کثیفی را کمتر نشان می‌دهد. رنگ‌های قهوه‌ای هم از رنگ‌های روشن بهتر است و انواع مختلف آن در بازار موجود است.

۹) هنگام خرید چکمه، به قد مناسب چکمه دقت کنید. قد چکمه به میزان گرمایی که از کفش‌تان انتظار دارید، جایی که می‌خواهید آن را بپوشید و البته سلیقه شخصی شما بستگی دارد. بیشتر مردم چکمه‌هایی که تا وسط نیمه پایینی ساق پاست و برای کاربردهای روزمره مناسب است، می‌پسندند.

۱۰) قبل از خرید چکمه چند قدم با آن راه بروید تا مطمئن شوید کاملاً اندازه است؛ زیر چکمه جورابی را که معمولاً در زمستان به پا می‌کنید، بپوشید تا در انتخاب کفش اشتباه نکنید.

منبع:

new jersey monthlyهمچنین مشاهده کنید

سایت جهان صنعت نیوزروزنامه همشهریسایت دنده 6سایت سلام نوسایت انتخابسایت دیدبان ایرانسایت چی بپوشمسایت فراروسایت باتوخبرگزاری ایسنا