شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۲ / 3 June, 2023
مجله ویستا

۷ آرایشی که مردان از آن بیزارند


۷ آرایشی که مردان از آن بیزارند

بیشتر خانم‌ها با آرایش‌کردن اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند زیرا خود را زیباتر می‌یابند. ولی آقایانی هستند که صورت بدون آرایش را بیشتر دوست دارند و معتقدند آرایش‌کردن …

بیشتر خانم‌ها با آرایش‌کردن اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند زیرا خود را زیباتر می‌یابند. ولی آقایانی هستند که صورت بدون آرایش را بیشتر دوست دارند و معتقدند آرایش‌کردن صورت را از حالت طبیعی خود خارج و زیبایی طبیعی صورت را کمرنگ می‌کند...

خیلی از ستاره‌ها مثل رایان آدافر (موزیسین) و راسل‌برند (بازیگر) همسرانشان را به آرایش‌نکردن تشویق می‌کنند. حتی یک‌بار راسل‌برند چهره بدون آرایش همسر خود را با افتخار در توئیتر به نمایش گذاشت. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به موضوع و نحوه آرایش‌کردنی که خانم‌ها طرفدارش هستند و مردان از آن گریزان.

۱.رژ‌های به رنگ‌های نئونی: (نارنجی و صورتی‌های خاص مثل ماژیک‌های لایت) سایه‌های آبی، آرایش‌های براق و برنزه‌های طلایی جزو آرایش‌های بهاری امسال هستند. رژهای نئونی (مثل نارنجی و صورتی‌های خاص) بسیاری از افراد دنیای مد داشتن لب‌های برآمده با رنگ‌های نئونی را زیبا می‌دانند ولی برخی آقایان با این نظر مخالفند و رژهایی با این رنگ‌ها را دور از استانداردهای زیبایی و به کار بردن این رنگ‌ها را خارج شدن از تعادل و عادت‌ها می‌دانند. از آنجا که خانم‌ها به آرایش و مد علاقه دارند باید بدانند که آقایان خیلی از این نوع آرایش‌ها را دوست ندارند و نمی‌پسندند.

۲.کرم‌پودر و زیرسازی‌های سنگین: زیرسازی‌های کلفت و ناهماهنگ با رنگ پوست از موارد بسیار واضح و مورد تنفر آقایان است. از دید هیچ‌کس دوگانه‌بودن رنگ صورت و گردن زیبا نیست. بودن لکه‌های تیره و ناهماهنگ با رنگ پوست در صورت یا روی بینی، چانه و پیشانی اصلا زیبا نیست. حتی خیلی از آقایان پوست چرب را به پوست دو رنگ با لایه‌های کلفت کرم‌پودر ترجیح می‌دهند.

۳.حجم زیاد مو روی سر: دیدن حجم زیادی از مو روی سر اصلا زیبا نیست و صورت را به طور خیلی غیرطبیعی بزرگ و ناهماهنگی سر و بدن ایجاد می‌کند. از بین بردن ناهماهنگی‌ها و تعادل از زیبایی‌های صورت می‌کاهد.

۴.ابروهای خیلی نازک: ابروهای خیلی‌نازک هم از مواردی است که مخالفان زیادی دارد. داشتن ابروهای طبیعی با کلفتی طبیعی خود زیباتر و معقول‌تر است. خیلی‌ها بر این باورند که ابروهای نازک مخصوص افراد عصبی است.

۵.سایه‌های براق: علت دوباره مد شدن سایه‌های براق آبی زیاد مشخص نیست زیرا بیشتر آقایان با این رنگ سایه مخالفند و آن را نخ‌نما و کهنه می‌دانند حتی اگر با روش‌های جدید و متفاوت زده شود.

۶.رژهای قرمز: از نظر آقایان رژ قرمز، مخصوص خانم‌های مسن است. آقایان آرایش‌های محو را ترجیح می‌دهند؛ آرایش‌هایی که مانند گریم تغییرات ایجاد می‌کنند ولی زیاد در چشم نیستند.

۷.آرایش براق: این نوع آرایش ممکن است برای تنوع و گاهی مطلوب باشد ولی نباید اصل آرایش قرار گیرد. زیرا این نوع هم غیرطبیعی است.

منبع: یاهونیوز

ترجمه:گیتا حکیهمچنین مشاهده کنید

سایت نورنیوزروزنامه توسعه ایرانیسایت نی نی بانسایت چیدانهسایت باتوسایت آفتاب نیوزسایت تابناکسایت انتخابسایت فراروسایت مشرق