دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

چه کت و شلواری بخریم؟


متاسفانه یا خوشبختانه، این مطلب مختص آقایان است، چون به یکی از پوشاک کاملا رسمی یعنی کت‌وشلوار، مربوط می‌شود....
بیشتر آقایان معمولا اولین کت‌وشلواری که تهیه کرده‌اند، به …

متاسفانه یا خوشبختانه، این مطلب مختص آقایان است، چون به یکی از پوشاک کاملا رسمی یعنی کت‌وشلوار، مربوط می‌شود....

بیشتر آقایان معمولا اولین کت‌وشلواری که تهیه کرده‌اند، به یاد دارند، کت‌وشلوار برای شرکت در یک میهمانی فارغ‌التحصیلی، عروسی یا کت‌وشلوار اولین مصاحبه‌ کاری مهم. این مطلب نگاهی دارد به مهم‌ترین نکته‌ها در مورد کت‌وشلوار که شاید بد نباشد قبل از خرید بعدی نگاهی به آن بیندازید:

اولین نکته مهم در خرید یک لباس مانند کت‌وشلوار، جنس آن است. یک کت‌وشلوار خوب باید از جنس نخ طبیعی یا برای فصل سردتر پشم طبیعی باشد.

جالب است بدانید بهترین کت‌وشلوارها از لحاظ جنس و دوخت، متعلق به کشورهای ایتالیا و انگلیس هستند. هر چه میزان پشم این لباس زیادتر باشد، رسمی‌تر است.

برای انتخاب کت‌وشلوار، یکی از مهم‌ترین نکته‌ها که باید به آن توجه داشت، شکل اندام است و سرشانه و قفسه‌سینه دو قسمت مهم هستند. زیرا کتی که سرشانه‌اش بزرگ یا کوچک باشد، بسیار بدشکل خواهد بود.

هنگام خرید کت به این توجه کنید که طول قسمت جلو و عقب آن باید یک اندازه باشد.

یکی از لباس‌هایی که بیشتر آقایان با کت ست می‌کنند، ژیله است اما حواستان باشد هرگز ژیله یک کت را با کت دیگر تن نکنید زیرا ژیله یک کت فقط به آن می‌آید.

مدل جیب‌های کت بسیار مهم است. جیب‌های لبه‌دار بیشتر کلاسیک و جیب‌های بدون لبه اسپرت‌ترند. یادتان باشد هرگز در جیب‌های کت خیلی وسیله نگذارید و اگر می‌خواهید دستمالی در جیبتان قرار دهید، آن را در جیب داخل کت بگذارید تا شکل ظاهری کت بد به نظر نرسد.

تا به حال به دکمه‌های کتتان دقت کرده‌اید، بعضی کت‌ها دکمه کمتر و برخی دکمه بیشتری دارند. هر چه کت دکمه کمتری داشته باشد، رسمی‌تر است زیرا وقتی تعداد دکمه‌ها کمتر است، یقه بازتر و برای استفاده در مجالس رسمی مناسب‌تر است. هر چه دکمه‌ها بیشتر می‌شود، مدل کت فانتزی‌تر می‌شود.

رنگ در انتخاب کت‌وشلوار بسیارمهم است. بیشتر کت‌وشلوارهای رسمی تیره‌ و بدون طرح هستند مثلا یکدست خاکستری یا سورمه‌ای. ولی کت‌های طرح‌دار، غیررسمی‌ترند. کت‌های راه‌راه هم پیشنهاد مناسبی برای آقایانی است که قد کوتاهی دارند.

برخی کت‌ها چاک‌دار هستند این مدل‌ کت‌ها برای آقایانی که کمی چاق‌اند، مناسب نیستند چون آنها را درشت‌تر نشان می‌دهد.

سعی کنید کفشی انتخاب کنید که با کت‌وشلوارتان هماهنگ باشد.

کت‌وشلوارهایی با شلوارهای ساده و مدل راسته بسیارمناسب هستند و باید دقت کنید شلوار در قسمت ران و نشیمنگاه صاف باشد و پیچ نخورد. بیشتر شلوارهای رسمی و کلاسیک روی کفش می‌افتند.

مریم امیدیهمچنین مشاهده کنید

سایت دیدبان ایرانسایت تجارت نیوزسایت فراروسایت مشرقسایت اعتماد آنلاینسایت بیتوتهروزنامه شرقسایت تابناکخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت خبرآنلاین