یکشنبه, ۱ خرداد, ۱۴۰۱ / 22 May, 2022
مجله ویستا

راه نفوذ آب وباد را ببندید


آداب خرید لباس زمستانی برای کودکان

فصل زمستان است و یکی از دغدغه‌های والدین درست لباس پوشاندن بچه‌‌هاست. در این مطلب نکته‌هایی برای اینکه چگونه لباس زمستانی کودکتان را انتخاب کنید به اختصار برایتان آورده‌ایم...

لباس زمستانه کودک باید پوششی باشد که بدن او را گرم و خشک نگه دارد. برای کودکی که به زودی به راه خواهد افتاد لباس دست و پاگیری که هنگام حرکت او را اذیت کند مناسب نیست. درنتیجه این مدل لبا‌س‌ها وقتی هوا سردتر می‌شود و طبیعتا لباس بیشتری باید تنش کنید، کار را سخت‌تر می‌کند. هر راهی که پوشیدن و درآوردن این لباس‌های زمستانه را راحت‌تر کند یعنی لباس موردنظر مناسب‌تر است.

لایه‌ اولیه به ماندن گرما در بدن کمک زیادی می‌کند اما این لایه را باید سبک انتخاب کنید. معمولا کتان و نخ گزینه‌های مناسبی هستند چرا که پوست کودکتان در برابر این جنس هیچ حساسیتی نشان نخواهد داد.

از پوشاندن لباس‌های خیلی ضخیم به کودکتان که در آن احساس گرمای بیش از حد کند دوری کنید چرا که باعث می‌شود احساس کلافگی کند و حرکت کردن و جنب‌وجوش برایش سخت می‌شود. مطمئن شوید جوراب‌های زمستانه‌اش به اندازه‌ای ضخیم نباشد که وقتی پایش را در کفش می‌کند احساس کند پاهایش در کفش جا نمی‌شود و انگشتانش را جمع کند.

لایه بیرونی کاپشنی که برایش انتخاب می‌کنید باید این دو ویژگی‌ را داشته باشد؛ ضدآب باشد و جنسش از نایلون. بهترین انتخاب برای لایه داخلی جنسی بسیار نرم و البته گرم به نام پولار است.

بهتر است اگر لباسی انتخاب می‌کنید که زیپ دارد زیپ تا زانوی او باشد چون اگر بلندتر باشد هنگام راه رفتن برایش مشکل ایجاد می‌کند.

دکمه‌هایی که در سر آستین یا دور یقه گذاشته می‌شوند مزیت‌های زیادی دارند و باعث می‌شوند لباس اصطلاحا کیپ تن کودکتان باشد و سرما به بدنش نفوذ نکند. سعی کنید دکمه‌ها از نوع منگنه‌ای که سریع خراب می‌شوند نباشد.

دستکش‌های سرهمی انتخاب کنید. پوشاندن آنها به دست کودک راحت‌تر است و کنار هم بودن انگشتان باعث می‌شود بیشتر احساس گرما کند. دستکش‌های سرهمی دو لایه‌‌ای در بازار وجود دارد که لایه داخلی از جنسی انتخاب شده که دست‌های او را گرم می‌کند و لایه بیرونی هم در برخی مدل‌ها ضدآب است.

اگر همه بدن کودک را هم گرم کنید اما سرش بدون پوشش باشد باز هم احساس گرما نمی‌کند بنابراین کلاه یکی از ضروری‌ترین پوشاک‌ها برای کودک است حتی اگر کاپشن‌اش کلاه دارد یک کلاه مستقل که کل سرش را بپوشاند تهیه کنید. کلاه باید گوش‌ها را هم بپوشاند. کتان یا نوع پشمی نرم آن جنس‌های مناسبی‌ هستند. یک نکته دیگر را هنگام خرید کلاه فراموش نکنید؛ کلاهی تهیه کنید که با دو بند در قسمت چانه سفت شود.

منبع: parenting

ترجمه: محمدرضا مشتاقهمچنین مشاهده کنید

روزنامه آفتاب یزدسایت بیتوتهخبرگزاری ایرناخبرگزاری اسپوتنیکروزنامه همشهریخبرگزاری صدا و سیماروزنامه آرمان ملیسایت نمناکسایت نامه نیوزسایت ورزش سه