یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

۹ نکته درباره مانیکور


۹ نکته درباره مانیکور

نزدیک عید یکی از دغدغه‌های خانم‌ها داشتن ناخن‌هایی مرتب است اما ازدحام در آرایشگاه‌ها ممکن است آنها را از انجام این کار منصرف کند درحالی که خیلی راحت، ساده و کم‌هزینه می‌توانید ناخن‌هایتان را مانیکور کنید.

نزدیک عید یکی از دغدغه‌های خانم‌ها داشتن ناخن‌هایی مرتب است اما ازدحام در آرایشگاه‌ها ممکن است آنها را از انجام این کار منصرف کند درحالی که خیلی راحت، ساده و کم‌هزینه می‌توانید ناخن‌هایتان را مانیکور کنید. اگر حوصله رفتن به آرایشگاه را ندارید و در عین حال دوست دارید ناخن‌های مرتبی داشته باشید.

این مراحل را طی کنید:

• ناخن‌هایتان را با دقت بشویید. حتی می‌توانید از یک برس ظریف برای تمیزکردن زیر ناخن‌ها استفاده کنید.

• ناخن‌ها را با پنبه و یک لاک‌پاک‌کن قوی تمیز کنید حتی اگر لاکی روی ناخن‌ها نیست. این کار باعث می‌شود ناخن‌ها به رنگ طبیعی خود برگردند. می‌توانید از لاک‌پاک‌کن‌های اسنفجی استفاده کنید یعنی ناخن‌ها‌ را در اسفنج فرو ببرید تا حتی گوشه‌هایش هم آثاری از جای لاک باقی نماند.

• اگر بعد از استفاده از لاک‌پاک‌کن هنوز هم احساس می‌کنید ناخن‌هایتان زرد هستند، از یک سوهان ناخن مخصوص روی ناخن که سطح نرم‌تری دارد، برای پولیش استفاده کنید. پولیش را طوری انجام دهید که سطح ناخنتان قرمز یا ملتهب نشود.

• مرحله بعد، اندازه کردن ناخن‌ها با سوهان ناخن است. اگر می‌توانید اندازه ناخن‌هایتان را با سوهان ناخن یکی کنید. این روش بهتر از استفاده از ناخن‌گیر است. ناخن‌ها را به هر شکلی که دوست دارید، صاف یا گرد یک اندازه کنید.

• مرحله بعدی، تمیزکردن گوشه‌های ناخن است. اول باید وسیله مخصوص این کار را داشته باشید و بعد دقت زیاد چون اگر کمی بی‌دقتی کنید، به این دلیل که دور ناخن‌ها پوست نازکی دارد، به‌راحتی زخم می‌شود. آرام و با دقت گوشه‌های ناخنتان را تمیز کنید. بعد از یک مرطوب‌کننده یا کرم چرب مخصوص دست و ناخن استفاده کنید.

• در این مرحله ناخن شما کاملا آماده رنگ زمینه است که با توجه به نوع پوستتان می‌تواند از بی‌رنگ تا کرم یا حتی طلایی باشد. به این لاک، لاک بیس (Base) می‌گویند.

• اگر لاک ناخنی را بد زده‌اید، از یک پنبه و لاک‌پاک‌کن استفاده کنید و دوباره این کار را انجام دهید و روی لاک دوباره لاک نزنید زیرا با این کار ناخن‌هایتان ضخیم‌ و نامرتب‌ به نظر می‌رسند.

•حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید تا همه ناخن‌ها خشک شوند. حالا از یک برق ناخن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود ناخن‌ها درخشش خاصی بگیرند.

• سعی کنید مانیکور ناخن‌هایتان را زمانی انجام دهید که بچه‌ای اطرافتان نیست به چند دلیل؛ هنگام سوهان کردن، پودر ناخن‌ها روی زمین می‌ریزد و ممکن است مشکل‌ تنفسی برای کودک ایجاد کند، بعد از اینکه به مرحله لاک می‌رسید، تقریبا نمی‌توانید هیچ کاری با دست‌هایتان انجام دهید و درخواست‌های کودکتان را برآورده کنید.

منبع: Natural health Beautyهمچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت الفسایت انتخابسایت آفتاب نیوزوبگردیروزنامه شرقسایت اقتصادنیوزسایت عصرایرانسایت ساعدنیوزسایت جهان صنعت نیوز