شنبه, ۱۵ بهمن, ۱۴۰۱ / 4 February, 2023
مجله ویستا

بوی رفتن می آید


بوی رفتن می آید

قطبی در پشت صحنه برنامه ۹۰

افشین قطبی با آن ادبیات خاصش که حالا مورد احترام اهالی فوتبال قرار گرفته است، هنوز حاضر نیست به صراحت اعلام کند می خواهد در ایران بماند یا برود.

او که پس از قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم یک هفته به اصفهان و شیراز رفت تا از شلوغیهای تهران راحت شود در بازگشت به سرزمین هیجان و شایعه میهمان برنامه تلویزیونی ۹۰ شد تا در مورد یک فصل پردردسر و با استرس صحبت کند.

شاید خیلی ها تصور می کردند افشین قطبی پس از رسیدن به عنوان قهرمانی با پرسپولیس و به کرسی نشستن حرفهایش، تغییر رویه خواهد داد و به کارشکنی هایی که در طول فصل علیه او صورت گرفت اشاره خواهد کرد، اما بازهم ادبیات خاص قطبی نقشه های مخالفانش و همه علاقه مندانی که منتظر اخبار پشت پرده بودند را بی ثمر گذاشت.

آنهایی که از نزدیک در جریان اتفاقهای باشگاه پرسپولیس در طول لیگ هفتم هستند به خوبی می دانند که قطبی یک فصل سخت و پر استرس را پشت سرگذاشت و روزی را سراغ نداریم که فرد یا افرادی برای برکناری او نقشه نمی کشیدند. در تمام روزهای لیگ هفتم بودند افرادی در باشگاه پرسپولیس که به فکر منافع خود بودند و مدام در محافل مختلف علیه قطبی موضع گیری می کردند تا با برکناری او، خودشان گزینه مورد نظر را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی نمایند.

اما قطبی ایستاد و با تمام این غولهای درونی جنگید تا عنوان قهرمانی لیگ هفتم را به خود و پرسپولیس اختصاص داد. حالا او قهرمان شده است و محبوبیتی بین هواداران پرسپولیس پیدا کرده که کمتر کسی در فوتبال به آن دست پیدا کرده است.

شاید اگر هر مربی ایرانی دیگری بود پس از کسب عنوان این قهرمانی به افشاگری دست می زد و تمام افرادی که در طول فصل علیه او بودند را معرفی می کرد، اما قطبی نه تنها این کار را نکرد، بلکه با بیان اینکه نمی خواهم به گذشته برگردم و گذشته ها گذشته، یک بار دیگر بزرگی خود را ثابت کرد.

او حتی زمانی که به اختلافهایش با حمید استیلی اشاره شد و خوب می دانست که در طول این فصل استیلی بارها او را آزار داده است، اما بازهم حاضر نشد کلمه ای در این مورد صحبت کند و تنها با تشکر از استیلی از او به عنوان یک برادر بزرگ یاد کرد.

اما همه حرفهای قطبی هم به تعریف و تمجید از همکارانش نگذشت. او زمانی که مشغول تشکر از همه اهالی باشگاه بود و در شرایطی که نام تدارکات باشگاه را نیز آورد، هیچ اشاره ای به علیرضا مرزبان نکرد. حتی وقتی با اصرار فردوسی پور مواجه شد خیلی راحت مخالفتش را با حضور مرزبان در پرسپولیس اعلام کرد. او حتی تأکید کرد چنانچه فصل بعد در پرسپولیس بماند قطعاً مرزبان هیچ جایی در این باشگاه نخواهد داشت.

اما بخش دیگری از برنامه ۹۰ که به پشت صحنه آن مربوط می شود برخی حقایق این روزهای کادر فنی پرسپولیس را مشخص کرد. هر چند قطبی در گفتگوی خود با عوامل پشت صحنه برنامه ۹۰ بازهم حاضر نشد به صراحت از وضعیت ماندن یا رفتنش صحبت کند، اما در گفتگویی که با یکی از مسؤولان فوتبال داشت به صراحت از رفتن سخن گفته است.

او هر چند به طور شفاف رفتنش را اعلام نکرده است، اما از سختیهایی گفته که در باشگاه پرسپولیس وجود دارد و آرامش را از او می گیرد.

قطبی خوب می داند که اگر هم بخواهد فصل بعد در پرسپولیس بماند هواداران این تیم به کمتر از قهرمانی راضی نیستند و با توجه به جوی که در طول فصل علیه او وجود داشته است، بعید به نظر می رسد فصل بعد بتواند مقابل این جریانها مقاومت کند.

شاید به همین خاطر است که سختیهای کار در ایران و یا پیشنهاد از یک باشگاه کره ای را بهانه قرار داده تا راحت تر بتواند از هواداران پرسپولیس دل بکند.

قطبی که نشان داده یک مربی حرفه ای و با ادبیات ستودنی است، در پشت صحنه برنامه ۹۰ به طور غیر رسمی خبر از رفتن داده است و به نظر می رسد او فصل آینده دیگر سرمربی پرسپولیس نخواهد بود و حبیب کاشانی اگر در باشگاه پرسپولیس ماندگار شود باید به فکر سرمربی جدیدی برای حضور در لیگ هشتم و لیگ قهرمانان آسیا باشد.

رضا پارسیهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تسنیمسایت همشهری‌آنلاینسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه همشهریخبرگزاری فارسسایت دیدارنیوزسایت تاپ نازسایت اکوایرانخبرگزاری برناسایت الف