چهارشنبه, ۱۷ خرداد, ۱۴۰۲ / 7 June, 2023
مجله ویستا

دروغی که توضیحات بسته بندی شامپوها به شما می گویند!


دروغی که توضیحات بسته بندی شامپوها به شما می گویند!

اگر موهای شما ریزش دارد؟ اگر به فکر ویتامینه موهای خود هستید؟ اگر می خواهید شامپوی خود را عوض کنید تا به موهای خود جلوه تازه ای دهید, خیلی به توضیحات روی بسته بندی شامپوها اعتماد نکنید.

شامپو ضد ریزش, شامپو ویتامینه و... وجود ندارند

در واقع بسیاری از ویتامین‌هایی که نام آنها روی شامپوها نوشته می‌شود، اصولا به داخل مو نفوذ نمی‌کند و تنها تبلیغ تجاری هستند و استفاده از این ویتامین‌ها هیچ تاثیری روی موهای شما نخواهد داشت. شرایط سخت تولید باعث شده بسیاری از شامپوها و محصولات آرایشی و بهداشتی مربوط به مو که ادعای ویتامینه بودن می‌کنند،در حقیقت خالی از ویتامین موثر باشند.

شامپوهای تقویتی هم نمی توانند باعث رشد مو ‌شوند. این شامپوها ملکول‌های بزرگی دارند که جذب پوست سر نمی‌شوند. البته مانند لایه ای روی ساقه مو را می‌پوشانند و باعث ترمیم آسیب‌های آن می‌شوند اما بر رشد مو تاثیری ندارند.حتی اگر رشد مو کم است علت آن شامپو نیست. چون بزرگ‌ترین خاصیت یک شامپو تمیز کنندگی مو است.

شامپوها و لوسیون‌های حاوی ویتامین‌ها ، پس از شستشو با آب از بین می روند و بنابراین ارزش چندانی در افزودن اینها به مواد شوینده وجود ندارد. اکثر شامپوهایی که با عنوان جلوگیری از ریزش مو و با قیمت‌های بالا فروخته می‌شوند، در واقع شامپوهای بسیار ملایمی‌هستند که به ساقه مو آسیب نمی‌رسانند و به نوعی ساقه موهای باقی‌مانده را محافظت می‌کنند.همچنین مشاهده کنید

سایت مجله شبکهروزنامه شرقروزنامه تعادلسایر منابعسایت تاپ نازسایت برترینهاسایت نامه نیوزسایت جهان صنعت نیوزسایت تجارت نیوزروزنامه همشهری