یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

روابط بین المللی در دانشگاه پنسیلوانیا


روابط بین المللی در دانشگاه پنسیلوانیا

این برنامه چند رشته ای در یکی از برترین دانشگاه های ما مادامی که برای دانشجویان علاقمند به امور جهانی امکان اختصاص دادن مطالعاتشان را به اهداف مشخص فراهم می سازد آنان را برای مشاغل بازرگانی, دولتی, دانشگاهی و سایر زمینه ها در داخل و خارج از کشور آماده می کند مایکل جی فریدمن عضو هیات تحریریه اداره برنامه های اطلاعات بین المللی در وزارت امور خارجه است

این برنامه چند رشته ای در یکی از برترین دانشگاه های ما مادامی که برای دانشجویان علاقمند به امور جهانی امکان اختصاص دادن مطالعاتشان را به اهداف مشخص فراهم می سازد آنان را برای مشاغل بازرگانی، دولتی، دانشگاهی و سایر زمینه ها در داخل و خارج از کشور آماده می کند. مایکل جی فریدمن عضو هیات تحریریه اداره برنامه های اطلاعات بین المللی در وزارت امور خارجه است.

دانشجویان دوره لیسانس دانشگاه های ایالات متحده به طور خاص رشته تخصصی خود را تا پایان سال دوم تحصیلی اعلام می کنند. با افزایش جهانی شدن مقولات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، روابط بین المللی به یکی از پر طرفدارترین رشته های تخصصی دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا تبدیل شده است. روابط بین المللی برنامه ای چند رشته ای است که از دانشجویان می خواهد تا در پایان نیمسال تحصیلی در چندین زمینه متفاوت کار کامل ارایه دهند و رساله ای ۳۰ تا ۴۰ صفحه ای را زیر نظر یک استاد مشخص آماده سازند.

پذیرش برای تخصص گزینشی است. درخواست کنندگان باید معدل بالای ۲.۸ (در مقیاس ۴) به دست آورده و درس های پیش نیاز علوم سیاسی، تمدن غرب و اقتصاد کلان و خرد را گذرانده باشند. دانشجویان پس از پذیرش باید به تکمیل یک برنامه درسی اصلی که بر تئوری روابط بین الملل، اقتصاد بین الملل، تاریخ دیپلماتیک و سیاست بین الملل متمرکز است بپردازند. دانشجویان دوره تخصصی، همچنین دروس انتخابی را از یک فهرست تاییدی رشته های ارایه شده توسط کالج هنرها و علوم(۵) و مدرسه بازرگانی وارتن(۶) برمی گزینند. این انتخاب به دانشجویان امکان می دهد تا مطالعاتشان را به رشته های متنوع از مطالعات آسیای شرق گرفته تا مردم شناسی و سرمایه گذاری بین المللی اختصاص دهند. این تنوع زیاد در انتخاب، روابط بین الملل را به یک رشته پر طرفدار "دو تخصصی" تبدیل کرده است که دانشجویان هم در روابط بین الملل و هم در یک زمینه دیگر که اغلب تاریخ، علوم سیاسی یا اقتصاد انتخاب می شود مدرک دریافت می کنند.

هر دانشجوی تخصصی روابط بین الملل، یک رساله کارشناسی درباره موضوعی مربوط به روابط بین الملل تهیه می کند. دامنه موضوعات اخیر از "نقش خاطرات تاریخی در روابط دو طرفه: ژاپن – چین و ژاپن – کره جنوبی" تا "چالش شرکت های چند ملیتی در حقوق تجارت بین الملل" را پوشش می دهد.

متیو فریش، یک دانشجوی سال آخر اهل تورانتو کانادا به تخصص روابط بین الملل روی آورد، زیرا به او اجازه می داد تا به مطالعه موضوعات بسیار متنوعی بپردازد و وارد روندی شود که او آن را "ایجاد تنوع در بستر آگاهی" می نامد. وی به شدت از رشته انتخابی خود در مدرسه ارتباطات اننبرگ(۷) دانشگاه تعریف می کند. این رشته که "ارتباطات و ریاست جمهوری" نام دارد برای هریک از دانشجویان جهت کمک به پژوهش امکان بازدید از کتابخانه رییس جمهور منتخب آنها را فراهم ساخت. فریش برای بازدید از کتابخانه و موزه جان اف کندی به بوستون سفر کرد و در آنجا جهت تهیه مقاله ای در زمینه تاثیر متقابل جنگ سرد کندی و سیاست های حقوق شهری برای یک سمینار مشول تحقیق شد. مقاله او بعدها در مجله سال دانشگاه پنسیلوانیا به سرپرستی دانشجویان منتشر شد.

محمد العلی، دانشجوی سال سوم که دارای دو تابعیت از ایالات متحده و کویت و دو تخصص روابط بین الملل و اقتصاد است می افزاید که روابط بین الملل به او برای "پر کردن فاصله" بین دو فرهنگ و محیطش کمک می نماید. روابط بین الملل برای لیویا رورارز هایگنز که دارای دو تابعیت از ایالات متحده و بلژیک است و خانواده او از ایالات متحده پناهندگی سیاسی دریافت نمودند بهترین تخصص برای کارآموزی حرفه برنامه ریزی شده او یا حقوق پناهندگان بین المللی به شمار می رود.

دانشجویان رشته روابط بین الملل در فعالیت های دانشگاهی، اجتماعی و پیش حرفه ای بسیاری شرکت می کنند و تامین هزینه تعداد زیادی از آنها بر عهده انجمن روابط بین المللی دانشجویان مقطع لیسانس است(۷) که دانشجویان آن را می گردانند. رورارز هایگنز، دبیر کنونی انجمن یادآور می شود که این سازمان تامین هزینه سفرهای سالانه را به شهر نیویورک و واشنگتن دی سی بر عهده می گیرد و دانشجویان در این شهرها به همکاری متقابل با دانشکده حقوق پیشرو و مراکز آموزشی فوق لیسانس روابط بین الملل مشغول می شوند.

دانش آموختگان روابط بین الملل دانشگاه پنسیلوانیا پس از پایان تحصیل کارهای زیادی انجام می دهند. به گفته فرانک پلانتان، یکی از روسای گروه روابط بین الملل، "افراد صاحب دانش روابط بین الملل و پژوهش، نگارش و سایر مهارت های لازم برای تکامل بخشیدن به تحولات جهان به شدت مورد نیاز هستند. این افراد در تجارت، حکومت، دانشگاه و تعداد زیادی از مقولات دیگر در داخل و خارج از کشور مورد نیاز هستند."

● شرح مختصر تایید اعتبار ایالات متحده

"تایید اعتبار، یک روند بازنگری کیفی بیرونی است که توسط آموزش عالی برای بررسی کالج ها، دانشگاه ها و رشته های آموزش عالی جهت تایید و بهبود کیفیت صورت می گیرد. عمر تایید اعتبار در ایالات متحده به بیش ار ۱۰۰ سال می رسد و از نگرانی های مربوط به محافظت از بهداشت و امنیت عمومی و خدمت به خواسته عموم سرچشمه می گیرد.

تایید اعتبار در ایالات متحده توسط سازمان های خصوصی و غیر انتفاعی طراحی شده برای این منظور خاص اجرا می شود. بازنگری کیفی بیرونی آموزش عالی یک مسوولیت غیر دولتی است. در کشورهای دیگر تایید اعتبار و تضمین کیفیت به طور خاص توسط دولت صورت می گیرد.

تایید کنندگان، کالج ها و دانشگاه های واقع در ۵۰ ایالت و نیز تعدادی کشور دیگر را مورد بازبینی قرار می دهند. آنها هزاران رشته را مربوط به حرفه ها و تخصص هایی از جمله حقوق، پزشکی، بازرگانی، پرستاری، مددکاری اجتماعی، دارو سازی، هنرها و خبرنگاری مورد بررسی قرار می دهند."

مطابق با این مدرک سه نوع تایید کننده اعتبار وجود دارد: منطقه ای، ملی و آنانی که در خدمت یک حرفه تخصصی هستند. تایید اعتبار به این اهداف صورت می گیرد: تضمین کیفیت، در نظر گرفتن صلاحیت برای دسترسی به سرمایه های فدرال، تسهیل انتقال از یک موسسه آموزشی به موسسه ای دیگر و ایجاد اطمینان در استخدام کنندگان نسبت به مدرک یا گواهی ارایه شده موسسات آموزشی.

مایکل جی فریدمن

منبع: http://www.america.govهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماسایت نامه نیوزسایت فراروسایت اقتصاد 24سایت رویداد 24سایت مجله شبکهروزنامه ابتکارسایت اقتصادنیوزسایت مثلث آنلاینسایت تجارت نیوز