سه شنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۲ / 3 October, 2023
مجله ویستا

پوستی بدون چروک باده ماده‌ی غذایی


پوستی بدون چروک باده ماده‌ی غذایی

بسیاری از مردم ویتامین A را پیام آور دید بهتر می‌دانند. توجه کنید که سلامت پوست ما نیز به طور مستقیم به میزان ویتامین A غذای ما مرتبط است. ویتامین A برای خنثی کردن عناصر مضر پوست …

بسیاری از مردم ویتامین A را پیام آور دید بهتر می‌دانند. توجه کنید که سلامت پوست ما نیز به طور مستقیم به میزان ویتامین A غذای ما مرتبط است. ویتامین A برای خنثی کردن عناصر مضر پوست نقش آنتی اکسیدان را بازی و از تشکیل چین و چروک در آن جلوگیری می‌کند. به علاوه پیشرفت آن را به تاخیر می‌اندازد و پوست ما را جوان نگاه می‌دارد.دو سوم ویتامین A مصرفی ما از بتاکاروتن تامین می‌شود که رنگدانه تولیدکننده رنگ زرد و نارنجی است. بدن ما کاروتن را به این ویتامین (که برای سلامت پوست الزامی است)، تبدیل می‌کند و به مصرف می‌رساند. سیب زمینی، هویج و زردآلو منبع غنی کاروتن است. ویتامین A محلول در چربی بوده و براحتی در بافت بدن ما ذخیره می‌شود، در حالی که قابلیت ذخیره شدن در هیچ گیاهی را ندارد. مصرف آن بیش از میزان مجاز روزانه تاثیر سمی دارد، بنابراین عاقلانه نیست که قرص ویتامین A را به غذای خود بیفزایید؛ به مزه دلپذیر میوه‌ها و سبزیجاتی که حاوی مقدار زیاد کاروتن هستند و مصرف آن‌ها برای سلامت پوست خطری به دنبال ندارد بسنده کنید. ده راه ساده برای افزودن بتاکاروتن به سبد غذایی شما وجود دارد.

۱) هویج رنده شده به سس اسپاگتی خود بیفزایید. (در مزه غذا تاثیر چندانی ندارد اما کاروتن آن پوست شما را تغذیه می‌کند).

۲) برگ تازه اسفناج را به سبزیجات سالاد خود بیفزایید (اسفناج نسبت به سایر سبزیجات گروه خود کاروتن بیشتری دارد).

۳) روزانه یک نوشیدنی لبنی با طعم میوه بنوشید. ماست وانیلی و میوه تازه. زردآلو، هلو، انبه یا انبه هندی را به آن بیفزایید تا میزان کاروتن غذای شما افزایش چشمگیر داشته باشد.

۴) برش‌های کوچکی از هندوانه را همراه با نعناع به نوشیدنی غیرالکلی خود بیفزایید. تاثیر بسیار مطلوبی بر پوست شما خواهد گذاشت.

۵) همیشه برگ کلم تازه داشته باشید. به عنوان پیش غذا آن را میل کنید تا رفتاری مورد علاقه همه داشته باشید.

۶) به شام خود میوه بیفزایید. کمپوت هلو و زردآلو یا هلو و زردآلو تازه را در دسترس نگاه دارید تا به سالاد میوه شبانه خود بیفزایید.

۷) میوه‌های گرمسیری را انتخاب کنید. اگر از میوه‌های عادی خسته شده‌اید به میوه‌های مناطق حاره مانند انبه یا انبه هندی روی آورید.

۸) گل کلم یا اسفناج تازه را به ماکارونی یا سالاد گوجه فرنگی بیفزایید. (موجب شادابی پوست شما خواهد شد).

۹) انبه هندی را در سس تند جانشین گوجه فرنگی کنید. (نه تنها گیرنده‌های چشایی شما به وجد در می‌آیند؛ که میزان زیادی کاروتن نیز به سبد غذایی شما افزوده می‌شود).

۱۰) آب میوه‌های غنی از کاروتن بنوشید. به جای آب پرتقال یا سیب که جذابیت خود را تا حدودی از دست داده اند؛ افق دید خود را وسیع‌تر کنید و سایر گزینه‌ها را مدنظر قرار دهید.

منبع: سایت رسمی دکتر حسین میرزاییهمچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزسایت انتخابخبرگزاری صدا و سیماسایت ورزش سهسایت تجارت نیوزسایت جمارانسایت فرادیدسایت فرازدیلیخبرگزاری فارسخبرگزاری ایرنا