یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

توصیه های مد برای مادربزرگ‌های شیک پوش!


توصیه های مد برای مادربزرگ‌های شیک پوش!

طراحان مد به این نکته توجه دارند که همۀ خانمهای شیک پوش و اهل مد، جوان و با اندا‌می‌موزون و باریک نیستند. در مجلات مد، بندرت از عکس مانکن‌ها و خانمهای بالای ۴۰ سال برای عکس روی …

طراحان مد به این نکته توجه دارند که همۀ خانمهای شیک پوش و اهل مد، جوان و با اندا‌می‌موزون و باریک نیستند. در مجلات مد، بندرت از عکس مانکن‌ها و خانمهای بالای ۴۰ سال برای عکس روی جلد استفاده ‌می‌شود.

با این وجود، بی توجهی اهالی مد به این رده‌های سنی دلیل مناسبی برای آن نیست که خانمهای بالای ۴۰ سال دیگر توجهی به ظاهر خود نداشته باشند و شیک پوشی و خوش اندا‌می‌را مناسب سنین پایینتر بدانند.حال با این مقدمه به سراغ خانمهای مسن و دوست داشتنی ‌می‌رویم و با ذکر نکاتی چند آنان را در مسیر هر چه زیباتر شدن و استفاده از مدهای مناسب سنشان راهنمایی ‌می‌کنیم.

لباس:

شما دوران جوانی خود را سپری کرده اید، اما آیا این بدان معناست که حالا دیگر مهم نیست لباستان بی قواره و نا فرم باشد؟ این تصور را رها کنید و به دنبال لباسهای کلاسیک با رنگهای سنگین باشید. بهتر است بلوزهای خانمانه با دامن و کتهای بلند را انتخاب کنید ( اشارپ و شال را فراموش کنید که آنوقت داد ‌می‌زند که مادربزرگ شده اید). بلوزهایی با رنگهای یکپارچه بپوشید مثل مشکی، سفید، طوسی، شتری. از اینکه دامنی ک‌می‌روشن تر از رنگ بلوزتان بپوشید نهراسید ( بهتر است بلندی دامنتان تا محدودۀ زانو باشد) به خصوص اگر پاهای بلندی دارید. از بلوزهای یقه سه سانتی یا یقه ایستاده غافل نشوید. این مدل برای هر زمان و هر سنی مناسب است. سعی کنیدبیشتر لباسهای دست دوز بپوشید؛ در این صورت ‌می‌توانید طرح همۀ قسمتهای آن ( مثل دکمه‌ها، مدل و غیره) را خودتان انتخاب کنید.

دلربایی:

دلربا بودن فقط مخصوص جوانان نیست. شما در هر سنی ‌می‌توانید ظاهری جذاب و دلربا داشته باشید. اما بر خلاف جوانان، دلربایی شما با داشتن ظاهری باوقار و لباسهایی سنگین و متین مثل لباسهای ابریشمی، ترمه و خز تامین خواهد شد. سعی کنید رنگهای سنگینی مثل زرشکی، شرابی و ... را انتخاب کنید.

آرایش :

بعضی از خانمهای مسن به اشتباه سعی دارند با آرایش زیاد آثار پیری را از صورت خود محو کنند. متاسفانه این روش تنها موجب ‌می‌شود که آنها پیرتر بنظر برسند.مینی مالیسم کلید حل این مشکل است. سعی کنید هر چه ‌می‌توانید ساده تر باشید. اگر به سلامت خود بها دهید رنگ صورتی پوستتان زیباترین آرایش است.

موها :

توجه کرده اید بیشتر خانمهای مسن موهای خود را کوتاه نگه ‌می‌دارند؟ آنها ‌می‌گویند موهای بلند آنها را عصبی و خسته ‌می‌کند. در صورتی که موهای بلند را ‌می‌توان به روشهای مختلفی آراسته کرد. مثلا" شما به عنوان یک خانم سالخوردۀ آلا مد، ‌می‌توانید موهایتان را بالای سرتان گوجه کنید یا موها را دم اسبی کرده و در گل سر‌های توری جمع کنید.

کیف دستی :

خوشبختانه در کیف فروشی‌ها، مدل‌های بسیار متنوع و مختلفی از کیف‌های کلاسیک را ‌می‌توان یافت که پاسخگوی نیازهای مختلف خانمها در هر سنی هستند. مثلا" ‌می‌توانید از مدل‌های جدید کیف‌های کلاسیک شانل یا لوئیس ویتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که اندازۀ کیف دستی شما باید متناسب با سایز اندامتان باشد.

زیورآلات:

زیورآلات برای هر سنی مناسبند. در استفاده از جواهرات و زیورآلات خلاقیت بخرج دهید. ‌می‌توانید برای گردن از زنجیرهای بلند یا کوتاه استفاده کنید و آویز زیبا و سنگینی به آن اضافه کنید. روی کمربند یا گل سرتان استفاده از انواع مرواریدها و نگین‌ها بسیار زیباست خانمهای مسن و سالخورده نباید شلخته و پیر بنظر برسند. کافی است مراقب سلامت خود باشید ، شیک و مطابق مد روز لباس بپوشید؛ آنگاه خواهید دید که سالخوردگی بر وقار شما نیز خواهد افزود.همچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت جهان صنعت نیوزسایت انرژی پرسسایت جمارانسایت فرادیدسایت نامه نیوزروزنامه شهروندخبرگزاری تحلیل بازارسایت چیدانهسایت رکنا