دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

چند نكته برای داشتن ناخنهای سالم و مقاوم


۱-ناخنهای خود را كوتاه نگه دارید. ناخنهای بلند بیشتر از ناخنهای كوتاه كه سر آنها موازی نوك انگشتانتان است مستعد شكستگی هستند.
۲- نگهداری و پرورش پوست اطراف و زیر ناخن، این كوتیكول …

۱-ناخنهای خود را كوتاه نگه دارید. ناخنهای بلند بیشتر از ناخنهای كوتاه كه سر آنها موازی نوك انگشتانتان است مستعد شكستگی هستند.

۲- نگهداری و پرورش پوست اطراف و زیر ناخن، این كوتیكول یا همان پوستهای رویی اطراف و زیر ناخن از عفونت و صدمه دیدن ناخن جلوگیری كرده و آنها را مقاوم و سالم نگه می دارد. از گرفتن پوستهای اطراف و پایه ناخن خود اجتناب كرده و هر روز از كرم و روغن برای چرب كردن اطراف ناخن بهره بگیرید.

۳- ناخنهای خود را به صورت صاف و مربعی شكل بگیرید. چرا كه ناخنهای گرد، زودتر از طرفین می شكند ولی ناخنهای مربعی شكل كمتر مستعد شكستن هستند.

۴- شستشو با آب. شستشوی زیاد انگشتان با آب و قرار دادن مرتب و مداوم دست در مجاورت آب، ناخنها را ضعیف و مستعد پوست پوست شدن می كند. به هنگام شستشوی ظرفها یا شیشه ها، از دستكش پلاستیكی استفاده كنید.

۵- مواد شیمیایی را از ناخنهایتان دور كنید. سفید كننده و دیگر مواد پاك كننده شمیایی می تواند برناخنها تأثیر گذاشته و آنها را ضعیف كنند. به هنگام استفاده از آنها، از دستكش پلاستیكی استفاده كنید.

۶- از مواد تقویت كننده و درمانی ناخن استفاده كنید. از موادی كه برای مقاوم سازی ناخن ها ساخته شده است و با ایجاد یك لایه حفاظتی بر روی سطح ناخن از آنها مراقبت می كند، استفاده كنید. این مواد مانع از بین رفتن رطوبت طبیعی ناخن می شود.

۷- با نوك ناخنهایتان بر روی سطح سختی (همچون میز) ضربه بزنید چرا كه اینكار، رشد ناخنها را تحریك كرده و آنها را مقاوم تر می كند.

۸- از مكملهای تقویتی ناخن استفاده كنید، چرا كه توصیه شده است مصرف روزانه یك قرص بیوتین به مقاوم سازی ناخنها كمك می كند.

۹- از برق ناخن برای حفاظت از شكستگی و پارگی ناخنها استفاده كنید چرا كه یك لایه بر روی سطح ناخن ایجاد می شود.

۱۰- از ناخنها به عنوان یك ابزار استفاده نكنید. اغلب گفته شده است كه استفاده از ناخنها برای باز كردن در قوطی ها، محكم كردن در بطریهای شیشه ای، باز كردن جعبه باعث شكستگی و ضعف آنها می شود. پس به جای ناخن از لوازم و ابزار مناسب این كار استفاده كنید.همچنین مشاهده کنید

سایت نی نی بانسایت برترینهاسایت اصلاحات نیوزروزنامه ایرانروزنامه آرمان ملیسایت دیدارنیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت خبرآنلاینسایت آفتاب نیوزسایت مثلث آنلاین