پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

به جای خرید کیف نو کیف های قدیمی خود را اینگونه زنده کنید!


به جای خرید کیف نو کیف های قدیمی خود را اینگونه زنده کنید!

این بار به جای پیشنهاد خرید کیف‌های تازه، خیال داریم شما را تشویق کنیم تا سراغ کیف‌های قدیمی‌تان بروید؛ همان کیف‌هایی که ظاهرا نخ‌نما شده‌اند یا آنقدر از آنها استفاده کرده‌اید …

این بار به جای پیشنهاد خرید کیف‌های تازه، خیال داریم شما را تشویق کنیم تا سراغ کیف‌های قدیمی‌تان بروید؛ همان کیف‌هایی که ظاهرا نخ‌نما شده‌اند یا آنقدر از آنها استفاده کرده‌اید که دیگر جذابیتی برای شما ندارند. جدا از این کیف‌های قدیمی، نوبت به رنگ‌های مخصوص نقاشی روی پارچه و چرم می‌رسد البته پارچه، نخ و منجوق‌های رنگی هم نیاز دارید تا همه چیز تکمیل شود. نگران نباشید، قرار نیست کیفتان را از اول بسازید، فقط به کمی ایده نیاز دارید تا همان قدیمی‌ها را نو کنید؛ ما در این گزارش، کلی ایده تازه برای شما داریم تا به همین سادگی به انتخاب‌هایی تازه برسید. هرچند معتقدیم این ایده‌ها به قدر کافی ناب هستند تا وسوسه‌تان کنند دستی هم به کیف‌های نو نوارتان بکشید!

مثل یک بوم‌ نقاشی

کیف پارچه‌ای شما درست مثل یک بوم نقاشی است. فقط کافی است قلم​مو دست بگیرید و طرح دلخواهتان را با استفاده از رنگ‌‌های شاد و البته مخصوص چاپ پارچه، روی آن پیاده کنید.

غوغای قدیمی​​ها

فقط یک پارچه قدیمی گلدوزی شده می‌تواند این اندازه حال و هوای کیف همیشگی شما را عوض کند. پس یکراست سراغ تکه‌پارچه‌هایی که لنگه‌ آنها فقط توی کمد مادربزرگ‌ها پیدا می‌شوند، بروید. حالا فقط به کمی هنر گلدوزی نیاز دارید و آشنایی با متد اپلیکه‌دوزی در خیاطی.

تابلویی را در دست بگیرید

گاهی هم بد نیست قلم​مو را دست‌تان بگیرید و بدون در نظر گرفتن طرح و ایده از پیش مشخص‌شده‌ای، درست مثل نقاشان سبک کوبیسم، تا دلتان می‌خواهد رنگ روی کیف‌تان بریزید.

چرم‌های منجوق‌دوزی شده!

کیف چرمی همیشگی‌تان یک نوار منجوق‌دوزی ساده نیاز دارد تا ظاهرش زیرو رو شود. البته بهتر است عجله نکنید؛ چون ترکیب ‌رنگ هم مهم است. بعد از اینکه منجوق‌ها را روی نوار پارچه‌ای دوختید، نوبت به اضافه کردن این نوار به کیف چرمی‌تان می‌رسد.

گاهی ساده، گاهی ‌طرح‌دار

اگر کیف‌ شما ترکیبی از ۲ طرح متفاوت است (یکی ساده و دیگری شلوغ) بد نیست رنگ و قلم​مو را دست بگیرید و برای تنوع هم که شده درست همان طرح شلوغ را روی قسمت ساده کیف پیاده کنید.

یک طرح متفاوت

با کمی حوصله می‌توانید از کیف ساده همیشگی‌تان یک کیف متفاوت با ظاهری کاملا هنری بسازید. البته غیر از حوصله و ذوق هنری به یک کیف پارچه‌ای و مقدار زیادی منجوق نیاز دارید.

ترکیب چرم و پارچه

پارچه‌های قلم‌کاری شده اصفهان؛ البته با ترکیب رنگی متفاوت و امروزی! طرح چاپی روی این کیف چرمی یادآور همان پارچه‌هاست؛ اما این بار ساختن این کیف کار شما نیست. فقط می‌توانید از آن برای سفارش کیف بعدی‌تان ایده بگیرید!

به جزئیات فکر کنید

بازهم نقاشی روی همان کیف‌های پارچه‌ای اما با خلاقیتی بیشتر. اگر طراحی‌های شلوغ را نمی‌پسندید به جزئیات فکر کنید و همان‌ها را روی کیف‌تان پیاده کنید.

روی چرم نقاشی کنید

اگر از کیف چرم همیشگی‌تان خسته شده‌اید، همین حالا برای چاپ روی آن دست به کار شوید. فقط کافی است در طرح انتخابی و ترکیب رنگ‌ها کمی سلیقه به خرج دهید!همچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقسایت نورنیوزسایت انصاف نیوزسایت جمارانخبرگزاری فارسخبرگزاری ایلناسایت تابناکسایت جهان صنعت نیوزسایت تجارت نیوزخبرگزاری ایرنا