جمعه, ۱۴ بهمن, ۱۴۰۱ / 3 February, 2023
مجله ویستا

دربی ماكسی


دربی امشب كاتالونیا را باید »ماكسی دربی» نامید جدال دو بازیكن خوش تیپ تیم های بارسلونا ماكسی لوپز قهرمانی كه بارسلونا را مقابل چلسی نجات داد و ماكسی رودریگز, بهترین گلزن این فصل اسپانیول دوئلی دیدنی را برگزار می كنند

دو مهاجم آرژانتینی كه پیش از این هرگز با هم روبرو نشده اند. هر دو تیم كاتالونیایی این بار در شرایط خوبی بسر می برند. بارسلونا با ۸ امتیاز اختلاف نسبت به رئال مادرید در صدر جدول ایستاده و اسپانیول برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان می جنگد. ماكسی لوپز كه نخستین دربی را تجربه می كند، می گوید: «موقعیت خوب دو تیم حساسیت این دربی را بیشتر كرده. از هر دو تیم بازی زیبایی خواهیم دید. آنها برای یك هدف می جنگند و ما برای یك هدف دیگر. هر دو تیم در این فصل بازیهای خوبی داشته اند و بازی سختی خواهد بود.»

هموطنش ماكسی رودریگز كه لقب «پریكو» دارد، معتقد است كه ناكامی های ۲۳ ساله اخیر اسپانیول در نوكمپ انگیزه زیادی به این تیم می دهد و این بهترین زمان برای پایان این شكست ها است.

میگل آنخل لوتینا مربی اسپانیول هم چنین باوری دارد:«پیروزی های اخیر موجب می شود كه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم. تیم وضعیت خوبی دارد. دربی ها همیشه دیدنی بوده و امیدوارم كه با گرفتن سه امتیاز به اهداف آتی مان نزدیك تر شویم.»

ملاقات دوماكسی در هتل آرتز بارسلونا جالب بود. ماكسی رودریگز در مورد هموطنش می گوید: «او در آرژانتین گلزن خوبی بود و پس از آمدن به بارسلونا بلافاصله گلزنی را شروع كرد.»

ماكسی رودریگز به شوخی می گوید: «البته از او می خواهم كه در این بازی به مانند بازی با چلسی گل نزند.»

ماكسی لوپز هم بی درنگ جواب می دهد: «من انتظار یك گل تو را دارم ولی من دو گل می زنم.»

ماكسی لوپز در مورد حریف امشب تیمش می گوید: «در این فصل بازیهای زیادی از اسپانیول دیده ام. آنها در نیمه زمین حریف بسیار خطرناكند. اسپانیول بازیكنانی دارد كه در هر لحظه می توانند خطرناك باشند و باید كاملاً مراقب آنها باشیم. یكی از آنها همین پسری است كه اینجا نشسته.»

در عوض ماكسی رودریگز مهاجم اسپانیول تیم همشهری را آماده ترین تیم فعلی لالیگا می داند: «آنها ثابت كرده اند كه گروه قدرتمندی اند و توانایی بالایی در حمله دارند. نباید یك لحظه آنها را نادیده گرفت. باید در تمام خطوط مراقب آنها باشیم.»

اما مهاجم اسپانیول هرگونه ترسی را برای بازی امشب نوكمپ انكار می كند: «مطمئن باشید اسپانیول با ترس یا آرامش به این بازی نخواهد رفت. دربی یك بازی ویژه است و نهایت تلاش مان را خواهیم كرد تا پیروز شویم.»

به نظر ماكسی لوپز، تقویم فشرده لالیگا و لیگ قهرمانان مشكلی برای بارسلونا ایجاد نمی كند: «لیگ قهرمانان فشار زیادی دارد ولی ما از نظر ذهنی برای بازی در تمام مسابقات آماده ایم. به علاوه بازیكنان با انگیزه زیادی داریم و هر كدام از آنها كه بازی كنند، می توانند سرنوشت ساز باشند. برای همه شانس وجود دارد.»همچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت اعتماد آنلاینوبگردیسایر منابعسایت تجارت نیوزسایت مشرقسایت سلام نوسایت پارسینهسایت نامه نیوزروزنامه شهروند