دوشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۴۰۲ / 5 June, 2023
مجله ویستا

وقتی لباس‌ها درباره شما سخن می‌گویند


وقتی لباس‌ها درباره شما سخن می‌گویند

شاید برایتان جالب باشد بدانید که وضعیت ظاهری هر فرد بیش از آن که تصور می‌کنید می‌تواند دربردارنده اسراری درباره شخصیت او باشد و به همین دلیل شاید بتوان براساس این ویژگی درباره …

شاید برایتان جالب باشد بدانید که وضعیت ظاهری هر فرد بیش از آن که تصور می‌کنید می‌تواند دربردارنده اسراری درباره شخصیت او باشد و به همین دلیل شاید بتوان براساس این ویژگی درباره شخصیت افراد و در نتیجه خصوصیات اخلاقی آنها که از آشکارترین ویژگی‌های تاثیرگذار بر شخصیت هر فرد است، به نتایجی دست یافت. برای مثال افرادی که از نظر شخصیتی محتاط هستند معمولا متواضع، کم‌رو و حتی کمی‌ترسو هستند و اساسا علاقه زیادی به حضور در مکان‌های عمومی ندارند معمولا ترجیح می‌دهند لباس‌هایی با رنگ‌های ملایم که پارچه‌های نرم و سبک دارند بپوشند. آنها معمولا طرح‌هایی ساده که خیلی جلب توجه نکند را انتخاب می‌کنند و به طور کلی کمتر پیرو مد لباس هستند.

اگر دقت کرده باشید حتما متوجه شده‌اید که افراد محتاط اغلب لباس‌هایی ساده و معمولی می‌پوشند، اما در مقابل افرادی که خشن هستند و از روحیه‌ای استوار و محکم برخوردارند پارچه‌های کتان و مخمل برای لباس دلخواه خود انتخاب می‌کنند و علاقه‌مند به رنگ‌های قرمز و نارنجی هستند. این گروه از افراد به طرح‌هایی غیرعادی که موجب جلب توجه سایر افراد می‌شود علاقه‌مند هستند و لباس‌هایی را انتخاب می‌کنند که یقه‌های ساده داشته باشند و تا حد امکان هیچ گونه چین‌خوردگی روی آن وجود نداشته باشد. این افراد معمولا موهای خود را کوتاه نگه می‌دارند، اما جالب است بدانید افرادی که از نظر شخصیتی حساس و زودرنج هستند با توجه به این که افرادی مهربان و بسیار دوست‌داشتنی و صمیمی هستند در انتخاب لباس‌هایشان هم دقت و ظرافت خاصی به خرج می‌دهند و معمولا ترجیح می‌دهند لباس‌هایی از جنس پارچه‌های نرم و لطیف مانند لباس‌های ابریشمی و پنبه‌ای بپوشند.

آنها رنگ‌های روشن و ملایم را به دیگر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند و اگر دقت کرده باشید پیراهن‌هایی را انتخاب می‌کنند که یا چین‌دار است یا در حاشیه آن ظریف‌دوزی‌هایی به چشم می‌خورد. برخی از افراد در مقایسه با دیگران اندکی غیرعادی رفتار می‌کنند و از آنجا که همواره برای انجام هر کاری اعلام آمادگی می‌کنند تا حدودی عجیب و غریب به نظر می‌رسند.

آنها در انتخاب لباس نیز بسیار متفاوت عمل می‌کنند و براحتی هر نوع پارچه‌ای را انتخاب می‌کنند. این افراد از جمله افرادی هستند که براحتی مدل‌های جدیدی در لباس ابداع می‌کنند و از ترکیب رنگ‌های شاد و غیرمعمول لباس‌های جدید و متفاوتی را برای خود طراحی می‌کنند. افراد پرانرژی و بانشاط پارچه‌هایی را انتخاب می‌کنند که نیاز به مراقبت چندانی نداشته باشد و معمولا به پارچه‌های شاد و رنگی و پوشیدن لباس‌های راحت و غیررسمی علاقه‌مند هستند. آنها اصلا پیرو مد نبوده و بیش از هر چیز راحتی خود را مد نظر قرار می‌دهند.

اما این در حالی است که در مقابل افرادی جدی، با‌‌ملاحظه و محافظه‌کار که معمولا در رده‌های سنی بالاتر قرار دارند رنگ‌های روشن و در عین حال سنگین را انتخاب کرده و ترجیح می‌دهند لباس‌هایی بسیار ساده انتخاب کنند. اگر دقت کرده باشید این گروه از افراد در عین حال که طرفدار سادگی هستند بسیار باسلیقه هستند و اغلب لباس‌هایی را انتخاب می‌کنند که با شخصیت آنها همخوانی بسیاری دارد.

Indobase.comهمچنین مشاهده کنید

سایت دیدبان ایرانخبرگزاری صدا و سیماسایت دیجیاتوسایت فرازدیلیسایت رکناروزنامه توسعه ایرانیسایت همشهری‌آنلاینسایت انصاف نیوزسایت جهان صنعت نیوزسایت بیتوته