شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

ماشین زمان/ ۱۴ آوریل


ماشین زمان/ ۱۴ آوریل

▪ چهاردهم آوریل سال ۱۹۶۷ نیکولا برتی بازیکن سابق تیم ملی ایتالیا متولد شد. این هافبک سرسخت ۹ سال برای اینتر بازی کرد و با این تیم یک اسکودتو، یک جام حذفی ایتالیا و ۲ قهرمانی جام …

چهاردهم آوریل سال ۱۹۶۷ نیکولا برتی بازیکن سابق تیم ملی ایتالیا متولد شد. این هافبک سرسخت ۹ سال برای اینتر بازی کرد و با این تیم یک اسکودتو، یک جام حذفی ایتالیا و ۲ قهرمانی جام یوفا را کسب کرد. او در ۲ دوره جام جهانی برای تیم ملی ایتالیا به میدان رفت و در مجموع در ۳۹ بازی ملی ۳ گل به ثمر رساند. برتی در تیم های پارما، فیورنتینا، تاتنهام و آلاوس نیز بازی کرد.

چهاردهم آوریل سال ۱۹۶۹ مارک ال ماکان عضو سابق تیم بسکتبال دنور ناگتس متولد شد. او که در پست گارد بازی می کرد در دیترویت پیستونز نیز حضور داشت.

چهاردهم آوریل سال ۱۹۷۳ روبرتو فابین آیالا بازیکن تیم ملی آرژانتین و باشگاه رئال ساراگوسای اسپانیا متولد شد. او که به عنوان یکی از بهترین مدافعان میانی جهان محسوب می شود، بیش از هر بازیکن دیگری بازوبند کاپیتانی تیم ملی آرژانتین را بر بازو بسته است. او ۱۱۵ بار پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن کرده و ۶۳ بار کاپیتان بوده، فقط تعداد بازیهای ملی خاویر زانتی بیشتر از اوست. او هم مانند روبن آیالا بازیکن تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۷۴ لقب «موش» را به خود اختصاص داده هرچند که نسبتی با هم ندارند. آیالا با تیم المپیک آرژانتین یک مدال طلا و یک مدال نقره در سال های ۲۰۰۴ و ۱۹۹۶ به دست آورده است. او که در تیم های ریورپلاته، ناپولی، میلان، والنسیا و ویارئال نیز بازی کرده در رده باشگاهی نیز یک قهرمانی سری A، یک قهرمانی لالیگا،یک قهرمانی جام یوفا و یک قهرمانی سوپرجام اروپا به دست آورده است.

چهاردهم آوریل سال ۱۹۷۹ نوئه پامارو مدافع فرانسوی تیم پورتسموث متولد شد. این بازیکن راست پا که با تکل های قدرتمند خود مشهور است، سابقه بازی در تیم های نیس و تاتنهام را نیز دارد.

چهاردهم آوریل سال ۱۹۸۳ جیمز مک فادن بازیکن اسکاتلندی بیرمنگام سیتی به دنیا آمد. او که در ۳۷ بازی ملی ۱۳گل زده سابقه بازی در اورتون و مادرول را نیز دارد.

چهاردهم آوریل سال ۱۹۸۶ ماتیو آنتونی دربی شایر مهاجم بلکبرن متولد شد. او که ۱۱ بازی در تیم زیر ۲۱ سال انگلیس انجام داده پدر دو فرزند دوقلوست.

چهاردهم آوریل سال ۲۰۰۰ ویلفرد جیمز مانیون بازیکن سابق تیم ملی انگلیس در سن ۸۱ سالگی درگذشت. او یکی از بهترین هافبک های تاریخ باشگاه میدلزبورو محسوب می شود و مجسمه او و جرج هاردویک به عنوان یادبود بیرون استادیوم ریورسایدر در میدلزبورو نصب شده است. مانیون که در ۲۶ بازی ملی خود، ۱۱ گل زده بود در سال ۲۰۰۴ به عضویت انجمن مشاهیر فوتبال انگلیس درآمد.