چهارشنبه, ۶ مهر, ۱۴۰۱ / 28 September, 2022
مجله ویستا

کاسانو سرگردان در مادرید


کاسانو سرگردان در مادرید

”آنتونیو کاسانو“ مهاجم ایتالیائی باشگاه رئال مادرید از اوضاع فعلی در این باشگاه ناراضی است و به نظر می رسد مدت حضورش در ”سانتیاگو برنابئو“ کوتاه تر از آن چیزی باشد که در ابتدا تصور می شد

”آنتونیو کاسانو“ مهاجم ایتالیائی باشگاه رئال‌مادرید از اوضاع فعلی در این باشگاه ناراضی است و به‌نظر می‌رسد مدت حضورش در ”سانتیاگو برنابئو“ کوتاه‌تر از آن چیزی باشد که در ابتدا تصور می‌شد.

”کاسانو“ که در همین فصل راهی رئال شده، از ایتالیا پیام‌های جدیدی دریافت کرده که نشان می‌دهد ”کاپلو“ سرمربی کهنه‌کار ”یوونتوس“ مجدداً خواهان به خدمت گرفتن اوست و این فرصت برایش فراهم شده که در ترکیب قهرمان احتمالی این فصل سری A فوتبالش را دنبال کند. مرد تندخو و سرکش ایتالیائی به رئال رفت تا با حضور ثابت در ترکیب این تیم، شانس حضور در جام‌جهانی را برای خودش فراهم کند، ولی او پائین‌تر از حد انتظار ظاهر شد و در شرایط فعلی ”کارو“ سرمربی این تیم نگاه ویژه‌ای به‌ عناصر تهاجمی و برزیلی خود دارد و در این اوضاع و احوال بازگشت ”رائول“ به میادین و بحث حضور ملی او مزید بر علت شده تا جوان ایتالیائی مغموم و سرخورده نظاره‌گر تلاش نافرجام همبازیانش در لالیگا باشد. ”کاسانو“ توان بازی در خط حمله و همچنین بازی کردن پست سر ۲ مهاجم اصلی تیم را داراست. تکنیک مناسب و دید فوق‌العاده وی ابزاری مهم برای خودنمائی در میادین است، ولی رئال در چنین شرایطی به او و جوانی‌اش بها نمی‌دهد و بیشتر به ”زیدان“ باتجربه و پا به سن گذاشته و ”رونالدو“ و ”رائول“ مصدوم برای برتری مقابل حریفان چشم دوخته است.

”کاپلو“ نظر بسیار مساعدی روی او دارد و این مسئله انتقالش به ”دل‌آلپی“ را تسریع خواهد کرد و اگر ”موجی“ بتواند در مذاکرات آینده نظر ”مارتین“ را تأمین کند، گفته می‌شود با رقمی در حدود ۱۲ میلیون پوند به سری A باز می‌گردد.

او وجهه چندان مناسبی در ایتالیا ندارد، چرا که سابقه درگیری با مربیانش از جمله همین ”کاپلو“ را در کارنامه دارد، ولی تجربه ثابت کرده بازیکنان ایتالیائی با تمامی حواشی و جنجال‌های خود در کالچو نمایش بسیار مناسبی خواهند داشت و در سایر لیگ‌های اروپائی ناکام خواهند بود. به‌نظر می‌رسد او با درخشش سایر مهاجمان کشورش از حضور در جام‌جهانی محروم شود، مگر آنکه ”لیپی“ بخواهد با آینده‌نگری او را با خود به‌جای مهاجمان با تجربه‌ای همچون ”اینزاگی“ به آلمان ببرد که در آن صورت فرصت مغتنمی خواهد داشت تا در این عرصه خودنمائی کند. ”کاسانو“ اگر به ایتالیا بازگردد باز هم این فرضیه که ایتالیائی‌ها باید در سری A بازی کنند را تحقق می‌بخشد و ثابت می‌کند سبک بازی مردان کشور چکمه‌ای تنها مختص لیگ داخلی آنهاست و این مسئله درس عبرتی خواهد شد برای سایر ستاره‌های این کشور که به پیشنهادات خارجی پاسخ مثبت ندهند. او هم‌اکنون در اسپانیا و شهر مادرید سرگردان است و تنها به تمریناتش دلخوش است و منتظر پایان فصل مانده تا به هر ترتیبی به ایتالیا بازگردد، آن‌هم در شرایطی که ”رم“ تیم سابقش روزهای خوشی را سپری می‌کند. و به‌نظر می‌رسد در ”مادرید“ یک فصل بدون جام را پشت سر بگذارد.

● رم ـ پالرمو

▪ جیالوروسی‌ها و برپائی جشن صعود در المپیکو

امشب ورزشگاه المپیک رم، میزبان مسابقه برگشت مرحله نیمه‌نهائی کوپا ایتالیا، میان ۲ تیم ”رم“ و ”پالرمو“ است که در بازی رفت سیسیلی‌ها موفق شدند با نتیجه ۲ بر ۱ پیروزی خفیفی برابر جیالوروسی‌ها کسب کنند. ”رم“ در ابتدای این هفته با درخشش ”چیوو“ مدافع رومانیائی و ”مانسینی“ بازیکن برزیلی و اوج گرفته‌اش یک پیروزی شیرین را جشن گرفت تا مردان ”اسپالتی“ پس از چند هفته دوباره به ربته چهارمی سری A بازگردند و در آن‌سوی میدان ”پالرمو“ موفق شد در خانه کالیاری این تیم را متوقف کرده و یک امتیاز از این بازی خارج از خانه کسب کند. ”رم“ در موقعیتی مناسب به مصاف حریف میانه جدولی خود می‌رود تا با یک پیروزی برابر هواداران ۲ آتشه خود به فینال کوپا ایتالیا راه یابد.

”پالرمو“ که در این جام سابقه حذف کردن تیم بزرگی همچون میلان را در کارنامه دارد، حریفی خطرناک محسوب می‌شود که شاید با برنامه‌های ”پاپادوپولو“ و ضدحملات حساب شده بتواند میزبان امشب را در خانه‌اش غافلگیر کرده و با راهیابی به فینال این جام افتخاری جدید در کارنامه خود ثبت کند. ”رم“ با اتکا به جوانانش و اندیشه‌های نوین ”اسپالتی“ در پی صعود به فینال و کسب قهرمانی در این جام است و قطعاً امشب با حمایت هوادارانش یک بازی هجومی و رو به جلو ارائه می‌کند تا جشن صعود برپا کند و حتم بدانید بازی پرگلی را شاهد خواهیم بود. ”اسپالتی“ که تمامی توانش را معطوف به کسب مقام چهارمی لیگ سری A ایتالیا کرده، نیم‌نگاهی به صعود در این جام دارد و توان مردان او به‌حدی است که قادرند ”پالرمو“ را در خانه شکست داده و راهی بازی نهائی شوند.

در مسابقه امشب، گل زدن اولویت اول است به شرط آنکه ”کوفور“، ”مکسس“، ”کوفره“ و ”چیوو“ مراقب دروازه خودی باشند تا در برابر مهاجمان حریف غافلگیر نشوند و پس از آن با کمک مهاجمان و هافبک‌هائی که تشنه گلزنی و بازی رو به جلو هستند، پیروزی در این مسابقه را تحقق بخشند. دیدار امشب آخرین دیدار مرحله نیمه‌نهائی است و به‌عقیده اکثر کارشناسان، شانس برتری میزبان بیشر از میهمان است، هر چند که این تیم هم داعیه‌هائی در سر دارد که اگر اجازه و فضای لازم در اختیار مردانش قرار گیرد، شاید ”رم“ را غافلگیر کند. لذا ”اسپالتی“ مردانش را کاملاً توجیه می‌کند تا ابتدا دروازه خودی را بسته نگاه داشته و بعد در طول ۹۰ دقیقه در پی گلزنی و صعود به مرحله فینال باشند.

این مسابقه می‌تواند ”رم“ را به روزهای طلائی و افتخارآفرینی بازگرداند و ”اسپالتی“ و شاگردانش منتظر سوت پایان دیدار نشسته‌اند تا جشن صعود را در المپیکو برپا کنند.همچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزسایت انصاف نیوزسایت نورنیوزسایت سلام نوسایت دیدارنیوزخبرگزاری برناسایت فراروروزنامه شرقسایت دیجیاتوخبرگزاری تسنیم