دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

آیا می‌دانید کرهٔ بدن چیست؟


آیا می‌دانید کرهٔ بدن چیست؟

درست است که امروزه کرهٔ بدن به صورت گسترده استفاده نمی‌شود، اما محبوبیتش را واقعاً سریع به دست آورد.

درست است که امروزه کرهٔ بدن به صورت گسترده استفاده نمی‌شود، اما محبوبیتش را واقعاً سریع به دست آورد. این نوع مرطوب کننده، که از مواد طبیعی ساخته و تأثیرش طی نسل‌ها بررسی شده، از لوسیون‌ها خیلی کاربردی‌تر است.

تفاوت کرهٔ بدن با لوسیون‌های متداول در این است که خیلی غلیظ‌تر از آن‌هاست. این محصول شامل مواد نگهدارندهٔ مصنوعی و آب کمتری است. کرهٔ بدن معمولاً ترکیبی از مواد طبیعی غلیظی همچون عسل است؛ و اغلب با رایحه‌های مختلف آمیخته شده تا برای شما دلپذیر باشند.

همچنین کرهٔ بدن به پوست فوق خشک کمک می‌کند تا دوباره رطوبتش را بدست بیاورد. بعلاوه این محصول آرایشی بهداشتی از لحاظ مالی هم برای شما سود آور است. چرا که شما به کرهٔ بدن کمتری احتیاج دارید تا دقیقاً‌‌ همان تأثیری که با استفاده از لوسیون نسیبتان می‌شد بگیرید، پس مدت بیشتری برایتان ماندگار خواهد بود.

در نظر گرفته شده تا کرهٔ بدن خیلی از لوسیون‌ها بهتر باشد. از آنجایی که غلظت بیشتری دارد، تبدیل به کنسانتره‌ای از انواع ویتامین‌ها و عناصر مرطوب کننده شده، پس آنطور که باید، پوستتان را تغذیه می‌کند. در کنار این، وقتی که از آن استفاده می‌کنید پوستتان چرب نخواهد ماند. حتی می‌توانید آن را در دوران بارداریتان هم استفاده کنید، چرا که کرهٔ بدن علائم کشیدگی پوست را کاهش می‌دهد.

با وجود تمام مزایای آشکار کرهٔ بدن، این نوع محصول ممکن است به کار همه نیاید. کرهٔ بدن پر از مواد تشکیل دهندهٔ مختلف است که ممکن است به یکی از آن‌ها حساسیت داشته باشید. اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید، و دوست دارید پس از به کار بردنش کل تنتان قرمز نشود، بهتر است اول ناحیهٔ کوچکی از پوستتان را با آن چرب کرده و تستش کنید.

کرهٔ بدن پایه‌های مختلفی دارد. مثلاً ممکن است بر پایهٔ کرهٔ کاکائو باشد، که پوستتان را با آنتی اکسیدان‌ها و چندین ویتامین تغذیه می‌کند. یا اگر بر پایهٔ میوه‌های درخت روغن قلم باشد، از پوستتان در برابر اشعه‌های ماورا بنفش محافظت می‌کند.

خوب است بدانید که شما خودتان هم می‌توانید تجربه کرده و این مرطوب کننده را بسازید تا اثر مورد نظرتان را برایتان به ارمغان بیاورد.همچنین مشاهده کنید

سایت نامه نیوزسایت انصاف نیوزسایت انرژی پرسسایت جهان صنعت نیوزسایت جمارانسایت پارسینهروزنامه شهروندخبرگزاری ایسناسایت رویداد 24سایت اصلاحات نیوز