دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

نگاهی به گروه D


تیم ایران به عنوان تیم دوم گروه پس از ژاپن به رقابت های جام جهانی راه یافت

براساس گزارش سایت جهان فوتبال به چگونگی حضور ایران در جام جهانی آلمان و رقبای تیم ملی كشورمان می پردازیم:

●ایران:

▪چگونگی صعود: تیم ایران به عنوان تیم دوم گروه پس از ژاپن به رقابت های جام جهانی راه یافت.

مربی: برانكو ایوانكوویچ، اهل كرواسی كه از فوریه ۲۰۰۲ تاكنون در سمت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مشغول است.

▪بازیكن كلیدی: علی كریمی، بازیكن سال آسیا و عضو تیم بایرن مونیخ آلمان.

نكته: آیا تماشاگران آلمانی در رقابت های جام جهانی از كریمی، هاشمیان، زندی و مهدوی كیا كه در باشگاه های این كشور بازی می كنند، حمایت می كنند؟

تیم ملی ایران ۲۱ خرداد در اولین بازی اش در مسابقات جام جهانی آلمان در شهر نورنبرگ به مصاف تیم ملی مكزیك می رود و ۶ روز پس از این مسابقه در دومین حضورش در این رقابت ها در شهر فرانكفورت با پرتغال مسابقه می دهد. تیم ملی ایران در آخرین مسابقه در دور اول این رقابت ها در شهر لایپزیگ به مصاف آنگولا می رود.

●پرتغال:

▪چگونگی صعود: تیم ملی پرتغال در گروه ۳ رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا و با حضور تیم های اسلواكی و روسیه به آسانی توانست به عنوان تیم اول گروهش به مرحله پایانی رقابت های جام جهانی در آلمان صعود كند.

▪مربی: لوییز فیلیپه اسكولاری كه برزیل را در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۲ كره جنوبی- ژاپن قهرمان كرد.

▪بازیكنان كلیدی: لوییز فیگو، ركورددار بازی ملی، دكو، هافبك بارسلونا و كریستیانو رونالدو بازیكن هجومی تیم منچستر یونایتد انگلیس.

▪نكته: آیا لوییز فیگو در این رقابت ها از تمام توان خود استفاده می كند؟

●آنگولا:

▪چگونگی صعود: تیم ملی آنگولا كه به غزالان سیاه معروف است در حضور تیمی چون نیجریه به عنوان تیم اول گروه ۴ رقابت های مقدماتی جام جهانی آلمان به مرحله پایانی صعود كرد.

▪مربی: لوییز گونكالوز اولیویه را، مربی آنگولایی كه رهبری تیم المپیك و جوانان این كشور نیز را بر عهده داشته است.

▪بازیكنان كلیدی: پدرو مانتوراس ستاره تیم فوتبال بنفیكا كه بیشتر رقابت های مقدماتی جام جهانی را به دلیل مصدومیت از دست داد، پائولو فیگو یردو، كاپیتان و گلزن برتر «آكوا»

▪نكته: آیا اولیویه را، در این دیدارها از بازیكنان شاغل در لیگ آنگولا بازی می گیرد یا به بازیكنانی روی خوش نشان می دهد كه در لیگ پرتغال بازی می كنند؟همچنین مشاهده کنید

روزنامه تعادلسایت نمناکخبرگزاری ایرناسایت بیتوتهسایت مشرقسایت مثلث آنلاینروزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری تسنیمسایت اکوایرانسایت ساعدنیوز