سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

بیدار شو «جادوگر» بیدار شو


بیدار شو «جادوگر» بیدار شو

حقیقت این است كه كریمی روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارد او مدت زیادی است كه موقعیتش را در بایرن مونیخ از دست داده و به احتمال بسیار زیاد در پایان فصل باید این تیم را ترك كند

اگر تاریخ دهه اخیر تیم ملی را مورد بازبینی قرار دهیم، نقش برخی بازیكنان را بسیار برجسته و تأثیرگذار درخواهیم یافت. نفراتی مثل علی دایی، مهدی مهدوی كیا وعلی كریمی ۳ مهره طلایی تیم ملی در سال های گذشته بوده اند كه توانسته اند نقش بسیار مؤثری در موفقیت های این تیم داشته باشند.

به دلیل برخورداری از یك سری ویژگی های منحصر به فرد است كه كسی نمی تواند جای خالی این بازیكنان را پر كند. در جمع این ۳ تفنگدار فوتبال ایران، تكلیف علی دایی و مهدی مهدوی كیا تا حدود بسیار زیادی مشخص است.

مهاجم سرزن فوتبال ایران بعد از مسابقات جام جهانی از تیم ملی فاصله گرفت امادرفوتبال باشگاهی همچنان به گلزنی مشغول است تا نشان دهد هنوز هم توانایی و انگیزه لازم را دارد.

مهدی مهدوی كیا هم در حالی سال های پایانی فوتبالش را سپری می كند كه توانسته به ثبات لازم در این حرفه دست یابد. او هم مانند دایی در موقعیت هایی كه لازم بوده، توانسته انگیزه بالا و مقاوم بودنش را نشان دهد اما در این بین حكایت علی كریمی چیز دیگری است.

در مورد علی كریمی همیشه قضاوت های مختلف و بعضاً متناقضی وجود داشته است. عده ای او را بازیكنی تنبل می دانند كه صرفاً با تكیه بر تكنیك ذاتیش فوتبال بازی می كند. در مقابل عده ای دیگر معتقدند افراد بسیاری هستند كه از تكنیك فردی بالایی برخوردارند اما از میان آنها تنها یك علی كریمی با تلاش و كوشش فردی به سطح اول فوتبال باشگاهی جهان می رسد.

در حال حاضر پرداختن به این موضوع كه علی كریمی چگونه بازیكنی است، آن قدر اهمیت ندارد كه موقعیت فعلی او به عنوان یك فوتبالیست مورد تحلیل قرار بگیرد. حقیقت این است كه كریمی روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارد. او مدت زیادی است كه موقعیتش را در بایرن مونیخ از دست داده و به احتمال بسیار زیاد در پایان فصل باید این تیم را ترك كند.

پیش از این مهدوی كیا هم، چنین بحرانی را در هامبورگ تجربه كرده بود اما او جنگید و توانست توان بالای خود را به همگان تحمیل كند اما كریمی راهی را نمی رود كه پیش از این مهدوی كیا و دایی بارها آن را رفته اند. به نظر می رسد كریمی اهل جنگیدن نیست. او نمی خواهد از بحرانی كه احاطه اش كرده، بیرون بیاید.علی كریمی می تواند باز هم همه چشم ها را خیره كند. می تواند باز هم همان جادوگری باشد كه همه مربیان و تیم ها را به وحشت می انداخت. می تواند همان بازیكنی باشد كه قیصر به احترام هنرش از جای برخاست.

همه اینها شدنی است به شرط آن كه كریمی بیدار شود، بجنگد و تبدیل به مرد مقاومی شود كه قرار نیست تسلیم «بدبیاری» های روزگار شود.همچنین مشاهده کنید

وبگردیسایت زومیتسایت اقتصادنیوزسایر منابعسایت اقتصاد 24سایت انتخابسایت فراروسایت جمارانسایت فرادیدسایت الف