پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

آلوز, مرد ۷ گله هیرنوین


آلوز, مرد ۷ گله هیرنوین

آفونسو آلوز در پیروزی ۹ بر صفر هیرنوین مقابل «هرالکس آلملو» با به ثمر رساندن ۷ گل, رکورد جدیدی را در تاریخ فوتبال هلند به ثبت رساند

آفونسو آلوز در پیروزی ۹ بر صفر هیرنوین مقابل «هرالکس آلملو» با به ثمر رساندن ۷ گل، رکورد جدیدی را در تاریخ فوتبال هلند به ثبت رساند.

این مهاجم ۲۶ ساله برزیلی به ندرت اقدام به مصاحبه با مطبوعات هلند می کند اما پس از به راه انداختن جشنواره گل در اولین حضورش در مسابقات لیگ این کشور در گفت وگو با یکی از روزنامه های هلندی گفت: «از به ثمر رساندن این تعداد گل بسیار خوشحالم.

مهمترین هدف هر تیم رسیدن به گل است ۷ بار موفق به گلزنی شدم و توانستم نشان دهم آفونسو چه کسی است و چه قابلیت هایی دارد.» وی با لبخندی پر معنا افزود: «کلاس یان هانته لار، بازیکن آژاکس در ۷ بازی ۹ گل به ثمر رساند؛ در حالی که من تنها در یک بازی ۷ بار دروازه حریف را باز کردم. به زودی به برزیل خواهم رفت تا تیم ملی کشورم را همراهی کنم. امیدوارم در ۲ هفته آینده بتوانم برای هیرنوین گل بزنم.» «آلوز» در شروع حیرت برانگیز خود در بازی روز شنبه مقابل «هرکلاس آلملو» تنها ۱۰ دقیقه پس از شروع بازی موفق به گلزنی شد و ۹ دقیقه بعد یک هت تریک رقم زد.

جرالد سیبون چهارمین گل هیرنوین را وارد دروازه حریف کرد و سپس بهترین بازیکن سال ۲۰۰۷- ۲۰۰۶ هلند با ۴ گل خود در فاصله دقایق ۶۵ و ۷۷ به همراه گل دقایق آخر سیبون جشنواره گل هیرنوین را تکمیل کرده و با شکوه ترین برد تاریخ این تیم را رقم بزند. آلوز با شوت های مهلک خود لرزه بر اندام هر دروازه بانی می اندازد و مانند یک ماشین گلزنی است که هر لحظه باید از او انتظار شوتی منجر به گل را داشت. آلوز تابستان ۲۰۰۶ با قراردادی ۵ ساله به هیرنوین پیوست و پیش از پیوستن به هیرنوین، در باشگاه های سوئدی از جمله «اورگریت» و «مالمو» رکورد ۲۹ گل در ۵۵ بازی را خلق کرد.

هیرنوین گرچه ممکن است در اروپا تیمی سرشناس نباشد و با وجود اینکه آخرین حضور این تیم در رقابت های اروپایی رقابت های جام یوفا در سال ۲۰۰۱- ۲۰۰۰ برمی گردد اما به نظر می رسد باشگاه های شمال هلند از جمله هیرنوین، مهد پرورش مهاجمان بزرگی مانند رود ون نیستلروی، مارکوس آلباک و هانته لار باشند.

آلوز در مصاحبه با سایت یوفا گفت: «نمی دانم رمز موفقیت باشگاه در چیست. هیرنوین دارای کادر مجربی است که قابلیت کشف بازیکنانی با مهارت های فوق العاده در امر گلزنی را دارد. آلوز مانند ۲ هموطن خود، روماریو و رونالدو توانسته به خوبی خود را به عنوان چهره ای مطرح معرفی کند و با به ثمر رساندن ۳۴ گل در ۳۱ بازی و رقم زدن ۵ هت تریک خود را به مهاجمی استثنایی مبدل کرده است. اما عملکرد آلوز از عملکرد رونالدو و روماریو بهتر بوده زیرا توانسته رکورد ۳۰ گل در ۳۳ بازی رونالدو و ۲۳ گل در ۲۰ بازی روماریو را پشت سر بگذارد.

در واقع «آلوز» پنجمین بازیکن خارجی لیگ هلند است که موفق شده در یک فصل بیشتر از ۳۰ گل به ثمر برساند. آخرین بازیکن خارجی ۳۰ گله لیگ هلند،ماتیا کژمان صرب بود وی در سال ۲۰۰۳- ،۲۰۰۲ ۳۵ گل به ثبت رساند. گریتان وربیک مربی هیرنوین ضمن اشاره به نمایش فوق العاده آلوز گفت: ترجیح دادم آلوز را به عنوان آخرین نفر تعویض کنم و از زمین بیرون بیاورم. او را تشویق کردم.

زیرا خوب در بازی ظاهر شد. آلوز با زدن ۷ گل بی همتا بودن خود را ثابت کرد. «وربیک» با اعتراف به این موضوع که بیرون کشیدن زودهنگام آلوز کار درستی نبوده، افزود: «پس از گلزنی آلوز تمام بازیکنان تیم حالت عصبی پیدا کردند زیرا می خواستند شخصاً اقدام به گلزنی کنند.» آلوز پس از عدم موفقیت در بستن قرارداد با باشگاه های مطرح، برای بستن قراردادی ۱۹ میلیون پوندی اقدام به گفت وگو با مسئولان باشگاه کرده است.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارسایت مجله شبکهسایت تاپ نازخبرگزاری ایسناسایت فرادیدسایت رویداد 24سایت نورنیوزسایت پارسینهسایت دیجیاتوروزنامه تعادل