شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

به این ۵ دلیل فرزندمان باید رزمی کار شود


به این ۵ دلیل فرزندمان باید رزمی کار شود

زمانی که والدین تصمیم به ثبت نام فرزند یا فرزندانشان در کلاس های رزمی می گیرند, انگیزه آنها در این کار, و هم چنین انگیزه فرزندانشان از اهمیت زیادی برخوردار است برای آن که کودکان در دراز مدت جذب و علاقه مند هنرهای رزمی شوند, لازم است که والدین در هنگام انتخاب اهدافشان, کودکانشان را نیز سهیم کنند

زمانی که والدین تصمیم به ثبت نام فرزند یا فرزندانشان در کلاس‌های رزمی می‌گیرند، انگیزه آنها در این کار، و هم‌چنین انگیزه فرزندانشان از اهمیت زیادی برخوردار است. برای آن‌که کودکان در دراز مدت جذب و علاقه‌مند هنرهای رزمی شوند، لازم است که والدین در هنگام انتخاب اهدافشان، کودکانشان را نیز سهیم کنند.

در غیر این صورت و زمانی که اهداف والدین و فرزندان با هم یکسان نباشد ممکن است والدین احساس کنند پولشان را بیهوده بابت ثبت نام فرزندان در کلاس رزمی هدر داده‌اند و یا برعکس بچه‌ها احساس کنند تحت آموزشی اجباری قرار گرفته‌ و هیچ‌گاه از تمریناتشان نتیجه ۱۰۰ درصد نگیرند.

در زیر پنج دلیل از دلایل رایج که والدین تصمیم به ثبت نام فرزندانشان در کلاس‌های رزمی می‌گیرند آورده شده. بهتر است در این مورد با کودکتان نیز بحث کنید و ببینید آنها با رفتن به کلاس‌های رزمی می‌خواهند به چه اهدافی دست پیدا کنند.

● تناسب اندام

هم‌چون بزرگسالان، کسب سلامت و تناسب اندام یکی از مهمترین اهداف برای ثبت نام بچه‌ها در یک کلاس رزمی است. اضافه وزن در دوران طفولیت در سالیان اخیر رشد صعودی داشته. این روزها بچه‌ها زمان زیادی را پای تلویزیون، بازی‌های ویدئویی و رایانه صرف می‌کنند. تمرین هنرهای رزمی می‌تواند بچه‌ها را به تحرک واداشته و میزان تحمل و پایداری، انعطاف، قدرت و انرژی بچه‌ها را تقویت کند.

● مهارت‌های زندگی

یکی دیگر از دلایلی که برای ثبت نام بچه‌ها در کلاس‌های رزمی ممکن است مورد توجه والدین قرار بگیرد، آموختن و گسترش مهارت‌های زندگی در آنها است. این مهارت‌ها شامل نظم‌پذیری، خود کنترلی، بردباری، شجاعت و امثالهم است.

اینها مهارت‌هائی است که قبلاً در خانه به فرزندان آموخته می‌شد، اما کلاس‌های رزمی هم ابزار قدرت‌مندی برای کمک به والدین جهت آموزش این مهارت‌ها به فرزندانشان است.

● دفاع شخصی

دفاع شخصی یکی از اصلی‌ترین دلایل ثبت نام بچه‌ها در مدارس رزمی است. اکثر مدارس رزمی خوب، بخشی از آموزش‌های کلاس‌هایشان را روی تکنیک‌های دفاع‌ شخصی متمرکز کرده‌اند.

● اصلاح رفتار

خیلی از خانواده‌ها که با فرزندان پر تحرک که مرتباً در خانه و مدرسه شلوغ می‌کنند مواجه‌اند، به فکر ثبت نام فرزندانشان در کلاس‌های رزمی می‌افتند. دلایل این والدین خیلی شبیه به والدینی است که بچه‌ها را برای کسب مهارت‌های زندگی به کلاس‌های رزمی می‌فرستند. با این تفاوت که این دسته از والدین به طور دقیق‌تری می‌دانند دنبال کسب چه نتایجی هستند. آنها امیدوارند هنرهای رزمی به بهبود رفتار، اخلاق و خود کنترلی بچه‌ها کمک کند.

ساختار خیلی از کلاس‌های رزمی تا حد بسیار زیادی می‌توان به این دسته از والدین کمک کند، اگرچه این امر تا حدود زیادی به نحوه ارتباط مربی با بچه‌ها هم بستگی دارد. اگر مربی با روش صحیحی با کودک ارتباط برقرار کند، آن‌وقت کودکان درس‌های زیادی از کلاس‌های رزمی خواهند آموخت.

● پر کردن اوقات فراغت

تعداد دیگری از والدین صرفاً به دنبال فعالیتی بی‌خطر، سالم و مفید برای پر کردن اوقات فراغت فرزندانشان هستند. آنها نمی‌خواهند بچه‌ها همه بعدازظهر را در خانه بنشینند. خب هنرهای رزمی قطعاً در این رابطه می‌توانند کمک مؤثری باشند.

یک مدرسه رزمی خوب می‌تواند خانه دوم خیلی از بچه‌ها باشد. ارتباط بین هم‌کلاسی‌ها و مربی ممکن است برای همه عمر ادامه پیدا کند و اثرات مثبت بزرگی در زندگی بچه‌ها داشته باشد. در نهایت دلایل شما برای ثبت نام فرزندانتان در مدارس رزمی هرچه باشد، مهم این است که با فرزندانتان نیز تبادل نظر کرده و اطمینان حاصل کنید اهدافتان با هم مشترک است تا نهایت استفاده از نتایج انتخابتان بگیرید. در غیر این صورت، نگاه یک‌طرفه می‌تواند باعث هدر رفتن عمر، پول و انرژی خود و فرزندانتان شود.همچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیروزنامه تعادلسایت جمارانخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه شهروندسایت خبرآنلاینروزنامه آرمان ملیسایت تابناکسایت دیدبان ایرانسایت مثلث آنلاین