دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

معیارهای صندل مناسب


معیارهای صندل مناسب

بیومکانیک بدن شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وجود هرگونه اختلال در اسکلت، مفاصل، تاندون‌ها و عضله‌ها، شما را مستعد بروز درد و ناراحتی می‌کند. بنابراین کسب هرگونه …

بیومکانیک بدن شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وجود هرگونه اختلال در اسکلت، مفاصل، تاندون‌ها و عضله‌ها، شما را مستعد بروز درد و ناراحتی می‌کند. بنابراین کسب هرگونه آگاهی در این راستا از طریق پزشکان متخصص در این امور می‌تواند به شما در داشتن یک زندگی فعال و بدون درد کمک کند.

افرادی که دارای کف پایی با انحنای داخلی کم هستند یا به اصطلاح کف پای صاف دارند باید از کفی‌های مخصوص یا کفش‌ها و صندل‌هایی که دارای برآمدگی در ناحیه داخلی هستند، استفاده کنند.

افرادی که از درد زانو رنج می‌برند نیز می‌توانند با استفاده از کفی‌های مخصوص و صندل‌های طبی که علاوه بر دارا بودن قوس داخلی از پاشنه‌های نرم و انعطاف‌پذیر برخوردارند، استفاده کنند.

افرادی که دچار درد در ناحیه پاشنه پا یا کف پا هستند، می‌توانند از ماساژ یخ در ناحیه کف پا به مدت حداقل دو هفته استفاده کنند. این افراد باید از پیاده‌روی طولانی پرهیز کرده و کفش یا صندل‌هایی با کفی و سطح زیرین نرم خریداری کنند. در کودکان بهتر است از کفش‌های طبی با کیفیت بالا استفاده شود که دارای استحکام مناسب در ناحیه پاشنه، مچ و قوس داخلی پا هستند. ارتفاع مناسب کف کفش در ناحیه پاشنه حدود ۳ سانتی‌متر و در ناحیه قدام کفش یک سانتی‌متر است و بهتر است این نسبت یک به سه از ناحیه پاشنه به قدام کفش رعایت شود. انجام ورزش‌های صحیح و کشش‌های مناسب عضله‌های بدن و در مواردی استفاده از ماساژ طبی به همراه انتخاب کفش‌های مناسب، می‌تواند به شما توان بیشتری برای پیاده‌روی بدهد.

دکتر لیلا اتفاق

متخصص طب فیزیکی و توانبخشیهمچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزروزنامه ابتکارسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه توسعه ایرانیسایت باتوروزنامه ایرانسایت انتخابروزنامه دنیای اقتصادسایت رکناسایت دیدارنیوز