یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

رفع خشکی پوست بدن


رفع خشکی پوست بدن

خشکی پوست از مشکل‌هائی است که با افزایش سن، بیشتر می‌گردد.البته بسیاری از افراد به علت وجود اگزاهان دوران کودکی، از همان سال‌های اول عمر خود، دچار خشکی پوست هستنند که در صورت …

خشکی پوست از مشکل‌هائی است که با افزایش سن، بیشتر می‌گردد.البته بسیاری از افراد به علت وجود اگزاهان دوران کودکی، از همان سال‌های اول عمر خود، دچار خشکی پوست هستنند که در صورت مراقبت صحیح و استفاده از فراورده‌‌‌های مناسب پوست می‌توان تا حدود زیادی از عارضه‌های به وجود آمده، کاست. این عارضه‌ها شامل خارش، التهاب، قرمزی و حتی تورم پوست است که بسته به درجهٔ خشکی، می‌تواند از کم تا زیاد باشد. در زیر، فرمول بسیار جالبی در ارتباط با خشکی پوست پیشنهاد می‌شود که می‌تواند در صورت ساخت صحیح آن، کمک قابل توجهی در رفع مشکل‌‌های ناشی از آن بنماید.

موارد موجود در فرمول جالینوسی :

اوبرین :

۱۵ گرم

اوره:

۵

کرم پایه فارابی:

۵۰ گرم

کرم اکسید دورنگ :

۱۰ گرم

گیلیسرین :

۱۰گرم

آب مقطر :

۱۵ سی‌سی

طرز تهیه این فرمول :

ابتدا اوره (از نوع آرایشی و بهداشتی ) را در آب مقطر ولرم حل نموده : سپس گیلسرین را به آن بیفزائید. این محلول را به آرامی وارد کرم پایه فارابی نموده و با هم زدن مناسب، به طور کامل مخلوط نمائید. ”اوسرین“ را با کرم ”اکسید دوزنگ“ مخلوط نموده و در انتها، این دو کرم حاصل را به آرامی و مقدار کم در هر بار مخلوط و پس از یک دست نمودن آن، دوبارهٔ ادامه می‌دهیم .

ارزشمندی و کارآئی تک تک مواد موجود در فرمول:

اوسرین:

نرم کننده و مغذی است .

اوره:

مرطوب کنند. آب رسان است.

کرم پایهٔ فارابی:

نرم کننده و مغذی است.

کرم اکسید دوزنگ:

ترمیم کننده و ضد خارش است .

گلیسرین :

مرطوب کننده و آب رسان است .

آب مقطر :

آب داخل فرمول را افزایش می‌دهد.

طرز استفاده از کرم:

بلافاصله بعد از حمام، تمامی پوست بدن را به کرم مورد نظر آغشته نموده و ماساژ می‌دهیم. در صورت خشکی شدید پوست، می‌توان روزانه دو تا سه بار نواحی مبتلا به خشکی شدید پوست را مرطوب ساخت.

دکترسید سعید شیبانی

پزشک پوست و مو

مشاور زیبائی شناسیهمچنین مشاهده کنید

سایت انتخابسایت ساعدنیوزخبرگزاری برناسایت اقتصادنیوزسایت نی نی بانروزنامه توسعه ایرانیروزنامه شرقسایت فرازدیلیسایت دیپلماسی ایرانیسایر منابع