شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

از فوتبالم لذت ببرید


از فوتبالم لذت ببرید

بوندس لیگا همیشه برای من جذاب بوده, چرا كه در اینجا فوتبال را بسیار خوب بازی می كنند و تیم هامبورگ هم تیم بزرگی است كه توانسته به مسابقات جام قهرمانان اروپا راه پیدا كند

تیم بندری هامبورگ در ساعات پایانی چهارشنبه شب، خوان پابلو سورین بازیكن آرژانتینی جدید خود را معرفی كرد. دیتمار بایرسدورفر مدیر تیم هامبورگ از استخدام این بازیكن به وجد آمده بود: «خوان بازیكنی با كلاس بالا و با تجربه بین المللی زیادی است كه به تیم ما ثبات و اطمینان لازم را خواهد داد. حضور او در باشگاه های بزرگی مانند یوونتوس، تورین و بارسلونا بی دلیل نبوده است. او می تواند رهبری تیم ما در درون زمین را به عهده بگیرد.» سورین از این همه تعریف و تمجید راضی به نظر می رسید و در اولین مصاحبه خود با وب سایت باشگاه هامبورگ از اهدافش در این تیم، كشور آلمان و بوندس لیگا صحبت كرده است.

● آقای سورین، آیا تا به حال فرصت كرده اید از دیدنی های شهر هامبورگ بازدید كنید

▪ تا به حال فرصت نكرده ام، ولی متوجه شده ام كه هامبورگ شهر بسیار زیبا و سر سبزی است. در ضمن در اینجا خیلی زیاد هم باران می بارد.

● آیا زبان آلمانی متوجه می شوید و یا حتی یاد گرفته اید مقداری صحبت كنید

▪ نه، هنوز نه. به نظر می رسد خیلی هم زبان سختی باشد، ولی می دانم كه برقراری ارتباط بسیار مهم است و برای همین هم سعی خواهم كرد كه در اسرع وقت زبان آلمانی را یاد بگیرم.

● بازیكنان تیم جدیدتان را می شناسید

▪ تا به حال شخصا با آنها آشنا نشدم، ولی بازی بسیاری از آنها را در بوندس لیگا دیده ام و بازی با اوساسونا را هم پیگیری كردم.

● می خواهید با هامبورگ به چه اهدافی دست پیدا كنید

▪ بوندس لیگا همیشه برای من جذاب بوده، چرا كه در اینجا فوتبال را بسیار خوب بازی می كنند و تیم هامبورگ هم تیم بزرگی است كه توانسته به مسابقات جام قهرمانان اروپا راه پیدا كند. امیدوارم كه بتوانم در این گروه سخت به دوستانم كمك كنم و فكر می كنم ما شانس صعود از گروه خود را داریم. ولی با این وجود فكر می كنم كه مسابقات بوندس لیگا از همه مهمتر است و ما باید در این مسابقات تمام تلاش خودمان بكنیم.

● شما خودتان را بیشتر به عنوان یك مدافع می بینید یا یك هافبك

▪ راستش، برای من زیاد فرقی نمی كند. در تیم ملی در پست دفاع چپ بازی می كنم، در ویارئال هم در سمت چپ خط میانی بازی می كردم. در هر دو پست راحت هستم ولی در نهایت نظر مربی شرط است.

● آیا فرصت كردید با توماس دال صحبت كنید

▪ بله، با او گفت وگوی بسیار خوبی داشتم. این گفت وگو برای من بسیار مهم بود و از اینكه می توانم با توماس دال و تمام تیم همكاری كنم بسیار خوشحال هستم.

● شما ۳۰ سال سن دارید و تا به حال در بهترین باشگاه های اروپا بازی كرده اید و علاوه بر آن ۷۵ بازی ملی هم در كارنامه خود دارید. آیا فكر می كنید كه با این تجربه می توانید رهبری یك تیم را در درون میدان بر عهده بگیرید

▪ از همه مهمتر همكاری و اتحاد تیمی است و اگر این دو در یك تیم وجود داشته باشد همه چیز به صورت اتوماتیك انجام می شود. با كار زیاد و انجام بازی های خوب می توان نقش یك لیدر را بر عهده گرفت. این موقعیت را با حرف زدن زیاد به كسی نمی دهند و فقط تلاش و نشان دادن قابلیت ها در درون زمین مهم است.

● آیا در حال حاضر صددرصد آماده هستید

▪ بعد از جام جهانی مدت نسبتا زیادی استراحت كردم، ولی در تمرینات آماده سازی تیم ویارئال به صورت كامل شركت كردم. باز هم باید به تمریناتم ادامه دهم تا به آمادگی صددرصد دست پیدا كنم.

● فكر می كنید بتوانید در اولین بازی رسمی هامبورگ در جام حذفی آلمان كه در برابر اشتوتگارتر كیكرز انجام می شود شما را در میدان ببینیم

▪ باید صبر كنیم تا ببینیم شرایط چگونه خواهد بود. در صورتی كه تا آن زمان به آمادگی صددرصد نرسم فكر می كنم بهتر است یك بازیكن كاملا آماده به جای من به میدان برود.

● شماره پیراهن شما در هامبورگ شماره ۲ خواهد بود.

▪ من تا به حال این شماره را نداشتم و حق انتخاب زیادی هم نداشتم، ولی كاملا راضی هستم. یك تیم جدید با یك شماره جدید.

● خودتان اشاره كردید كه در باشگاه های زیادی بازی كرده اید. چرا اینقدر تیم عوض می كنید

▪ من مدت زیادی با «كروزرو بلو هورتسونته» قرارداد داشتم ولی به صورت قرضی به تیم های دیگری می رفتم. در عین حال حضور در باشگاه های متعدد كمك زیادی به من كرد، چرا كه این فرصت را پیدا كردم كه در باشگاه های بزرگی بازی كنم. با این تغییرات توانستم با شهرها، كشورها و فرهنگ های مختلفی آشنا شوم و تجارب زیادی برای زندگی كسب كنم.

● شما در جام جهانی هم در شهر هامبورگ بازی كردید. چه احساسی داشتید

▪ جام جهانی در كل مراسمی فراموش نشدنی بود. برای خود من هم این بازی ها و به خصوص بازی در هامبورگ بسیار جالب بود. استادیوم این شهر واقعا بی نظیر است و جو بسیار خوبی بر آن حاكم است.

● بعد از بازی یك هشتم نهایی در برابر آلمان هم یك درگیری به وجود آمد....

▪ من این مسئله را كاملا فراموش كرده ام. امیدوارم كه مردم هم آن ماجرا را فراموش كرده باشند و طرفداران تیم هامبورگ از نوع فوتبال من لذت ببرند.

گفت و گوی سایت هامبورگ با سورینهمچنین مشاهده کنید

سایت تابناکروزنامه آرمان ملیروزنامه شرقسایت اعتماد آنلاینسایت دیدارنیوزسایت اقتصاد 24سایت دیپلماسی ایرانیسایت نامه نیوزخبرگزاری فارسخبرگزاری صدا و سیما