دوشنبه, ۲۴ مرداد, ۱۴۰۱ / 15 August, 2022
مجله ویستا

جیان پائلو پاتزینی


جیان پائلو پاتزینی

«جیان پائلو پاتزینی» مهاجم فیورنتینا كه در تیم زیر ۲۱ ساله های ایتالیا عضویت دارد, امیدوار است تابستان آینده در سری مسابقات زیر ۲۱ سال یوفا حضور داشته باشد

«جیان پائلو پاتزینی» مهاجم فیورنتینا كه در تیم زیر ۲۱ ساله های ایتالیا عضویت دارد، امیدوار است تابستان آینده در سری مسابقات زیر ۲۱ سال یوفا حضور داشته باشد. «پاتزینی» جزو بهترین مهاجمان ایتالیا است.مجله یوفا مصاحبه ای اختصاصی با این مهاجم ایتالیایی انجام داده كه در پی می آید:

● حضور روی نیمكت و تماشای بازی مقابل اسپانیا چگونه بود؟

▪ خیلی سخت بود. باید اعتراف كنم كه بسیار مشكل بود. بیشتر به دلیل آنكه توجه زیادی به بازی های تیم ملی زیر ۲۱ سال دارم، بازی سختی بود بخصوص كه مقابل یكی از قویترین تیم های اروپا و جهان و برای رسیدن به دیدار فینال با آنها بازی می كردیم. من خیلی دوست داشتم كه در این بازی به میدان می رفتم هنگامی هم كه مصدوم شدم بازی های حساس زیادی را از دست دادم. می خواستم با حضورم در بازی به پیشرفت تیم ملی كشورم كمك كنم، به بازی های پیش رو امید دارم.

● نظرت پیرامون حضور در مرحله حذفی چیست؟

▪ روحیه تیمی خیلی خوب بود و تیم بسیار خوب و باانگیزه بازی می كرد. مجموعه تیم متحد بازی می كردند.تك تك بازیكنان بهترین بازی خود را به نمایش گذاشتند و فكر می كنم ما لیاقت حضور در دور بعد را داشتیم. در این مرحله نیز می توانیم موفق باشیم.

● اخیراً و در بازی مقابل جمهوری چك كه با تساوی بدون گل به پایان رسید به اردوی تیم فرا خوانده شدی. نظرت راجع به سرمربی جدید «پیرلوئیجی كاسیراگی» چیست؟

▪ نخستین چیزی كه باید بگویم آن است كه در برخورد اول رابطه خوبی با هم داشتیم. او مربی جوانی است كه می خواهد و باید به نتایجی درخشان دست پیدا كند. این را شما خیلی راحت متوجه می شوید. فراموش نكنید ایتالیا همواره بهترین تیم های فوتبال زیر ۲۱ سال را دارد و این تیم یك استثناء نیست. «كاسیراگی» از هر بازیكن می خواهد كه بهترین باشند. او زمان زیادی برای كار با تیم در اختیار نداشت اما در این زمان كوتاه بهترین تیم را ساخت كه در رقابت های جام یوفا می تواند برای ایتالیا افتخارآفرینی كند.

● «جیان فرانكو زولا» نیز در كسوت مربی فعالیت می كند. تجربه او چقدر اهمیت دارد؟

▪ روی نیمكت ما افراد باتجربه زیادی حضور دارند كه «زولا» و «كاسیراگی» نمونه های كوچكی از این افراد هستند. زولا بازیكن باتجربه ای بود كه تجربیات ارزنده ای دارد و فكر می كنم می تواند ما را در رسیدن به قهرمانی و موفقیت های بیشتر با تكیه بر تجربه خود كمك كند.

● «كاسیراگی» اكثراً از سیستم ۱-۴-۱-۴ استفاده می كند، آیا این شیوه را می پسندید؟

▪ مشكل چندانی با این سیستم ندارم زیراكه در فیورنتینا نیز شیوه ای شبیه به این بازی می كنم. بنابراین می دانم كه چگونه در این سیستم فرصت برای گلزنی ایجاد كنم. دوست دارم كه از تجربه ام برای موفقیت فوتبال استفاده كنم.

● شما جزو تیم سال ۲۰۰۶ در پرتغال بودید كه...

▪ ما به دنبال آن هستیم كه خاطره تلخ آن مسابقه را با بازی خوب خود فراموش كنیم. در این دوره از مسابقات ما جزو بخت های كسب پیروزی هستیم.

● فكر می كنید ایتالیا این بار فاتح مسابقات خواهد بود؟

▪ واضح است كه ایتالیا از بخت های مسلم قهرمانی است كه این بیشتر به دلیل پیشینه خوب ما در فوتبال است. ما توانستیم تیم اسپانیا را شكست دهیم كه كاری بسیار مهم بود و با این پیروزی توانستیم در جمع ۸ تیم برتر حضور داشته باشیم. در سطح مسابقات اینچنینی اگر تیم قوی نباشد، اصلاً نمی تواند موفق شود.

● پس از رهایی از بند مصدومیت چه احساسی دارید؟

▪ توانستم در نخستین حضورم ۲ گل به ثمر برسانم كه برای روحیه ام پس از مصدومیت خیلی لازم بود. در بازی مقابل آسكولی نیز نزدیك بود گل بزنم كه توپ به دیرك برخورد كرد. تیم خوبی هستیم و می خواهیم هرچه زودتر به جایگاه واقعی خود بازگردیم.

● «آلبرتو آكولانی» كه در تیم زیر ۲۱ سال حضور داشت، به تیم بزرگسالان پیوست. تو نیز چنین هدفی داری؟

▪ از اینكه آكولانی توانست در تیم بزرگسالان بازی كند بسیار خوشحال هستم. فكر می كنم او لیاقت آن را داشت كه در لیست منتخب بزرگسالان حضور داشته باشد. حضور در تیم ملی بزرگسالان رؤیایی بزرگ است كه دوست دارم این رؤیا برای من نیز به واقعیت تبدیل شود. اكنون باید سخت تلاش كنم و در تمرینات حضور مستمر داشته باشم.همچنین مشاهده کنید

سایت دیدارنیوزروزنامه ایرانروزنامه تعادلسایت رویداد 24خبرگزاری تحلیل بازارسایت ورزش سهروزنامه شرقسایت فراروسایت اکوایرانسایت اقتصاد 24