پنجشنبه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۱ / 1 December, 2022
مجله ویستا

چطور به موها کراتین اضافه کنیم


چطور به موها کراتین اضافه کنیم

موها تقریبا به طور کامل از کراتین ساخته‌شده‌اند. کراتین رشته‌هایی پروتئینی و سختی است که لایه‌های ناخن و لایه‌ی بالایی پوست را نیز پوشانده است.

موها تقریبا به طور کامل از کراتین ساخته‌شده‌اند. کراتین رشته‌هایی پروتئینی و سختی است که لایه‌های ناخن و لایه‌ی بالایی پوست را نیز پوشانده است. متأسفانه ساختار پروتئین مو بر اثر اعمال مواد شیمیایی صاف کننده، فرهای دائم و رنگ، آسیب می‌بیند. عوامل تنش‌زای محیطی مثل نور خورشید، باد و آب‌های کلر دار نیز می‌توانند به ساختار پروتئینی مو آسیب برسانند. تثبیت‌کننده‌های ترمیمی پروتئین می‌توانند موقتاً موها را تقویت کرده و کوتیکول آسیب‌دیده‌ی مو و ساختار کراتینه‌ای‌اش را ترمیم کنند. افزودن کراتین به موها به سادگی استفاده از دیگر تثبیت‌کننده‌های پروتئینی است.

دستورالعمل

۱. موها را با آب گرم حدود ۲ تا ۳ دقیقه آبکشی کنید تا از گرد و خاک تمیز شود.

۲.شامپوی پروتئینی کراتین دار را به موها زده و آن قدر بمالید تا کف کند. بعد موها را بشویید. اگر احساس کردید موها کثیف هستند، حتماً دوباره این مراحل را طی کنید.

۳. کراتینه ترمیمی را به موها زده و دقت کنید که نوک موها خوب آغشته شود.

۴.کلاه پلاستیکی یا کلاه مخصوص تثبیت را روی موها بکشید.

۵. اجازه دهید که پروتئین ترمیمی با گرمای زیر کلاه خشک کن واکنش انجام دهد.

۶. طبق دستورالعمل مربوط به پروتئین ترمیمی که انتخاب کرده‌اید، پیش بروید تا مشخص شود چه مدت باید روی سرتان بماند.

۷. پس از برداشتن کلاه پلاستیکی، موها را با آب سرد آبکشی کنید تا پروتئین ترمیمی از آن‌ها پاک شود.

۸. مرطوب‌کننده به موها بزنید و کلاه را دوباره به سر کرده و اجازه دهید که موها برای مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زیر کلاه باقی بمانند.

۹.با آب سرد موها را آبکشی کنید تا مرطوب کننده پاک شود.

۱۰.با حوله و البته بدون چلاندن و مالش بیش از حد، نم موها را بگیرید.

۱۱.موها را چند قسمت کرده و با اسپری تثبیت‌کننده‌ی بی‌نیاز به شستشو، هر بخش را آغشته کنید. با دقت در ابتدا موها را با کمک انگشتانتان و بعد با شانه جدا کنید.

۱۲.موها را کاملاً خشک کرده و بعد به مدل دلخواه درآورید.

نکته‌ها و هشدارها

به دنبال استفاده از محصولات کراتینه ای که حاوی کراتین هیدرولیز هستند باشید، کراتین هیدرولیز شده به خوبی اثرات ناشی از مواد شیمیایی را کاهش می‌دهد.

ترمیم کننده های پروتئینی نیز برای موها مفید هستند اما استفاده‌ی بی‌رویه از این محصولات به خشکی و شکنندگی موها می‌انجامد.

wiki.۵۰۴۰.irهمچنین مشاهده کنید

سایت فرادیدوبگردیخبرگزاری تحلیل بازارسایت مجله شبکهسایت نامه نیوزروزنامه ایرانسایت عصرایرانسایت زومیتخبرگزاری فارسسایت مثلث آنلاین