دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

پیشواز اردوی تركیه


پیشواز اردوی تركیه

تمرین استقلال با تیم ملی در یكی دو روز اخیر, علاوه بر ایجاد بحث های مختلف در محافل فوتبالی, فتیله انتقادات علیه قلعه نویی را كمی بالا كشید

مدیرعامل باشگاه استقلال با تاكید بر اینكه استقلال در فصل ۸۶۸۵ لیگ برتر با مربیگری صمد مرفاوی به میدان خواهد آمد، گفت: استقلال اصلا به دنبال جذب «مصطفی دنیزلی» ترك نبوده است قریب در این زمینه گفت: ما به صمد مرفاوی اعتقاد راسخ داریم و با تمام وجود از برنامه های این مربی حمایت خواهیم كرد. مرفاوی طی سه سال گذشته در كنار امیر قلعه نویی در كادر فنی استقلال زحمت كشیده است و می تواند همان برنامه ها و سیاست ها را در تیم ادامه داده و دنبال كند. بی شك وقتی سرمربی استقلال به دلیل كارنامه خوب و درخشانش، سرمربی تیم ملی فوتبال می شود، اصلا منطقی نبود كه ما از رویكرد به مربیان داخلی، عقب گرد كرده و سراغ مربیان خارجی برویم.

تمرین استقلال با تیم ملی در یكی دو روز اخیر، علاوه بر ایجاد بحث های مختلف در محافل فوتبالی، فتیله انتقادات علیه قلعه نویی را كمی بالا كشید. هر چند كه داریوش مصطفوی در برنامه ورزش و مردم در اظهارنظری عجیب گفت كه این تداخل به صورت اتفاقی بوده با این حال دیروز استقلال باز هم در مجموعه ورزشی انقلاب تمرین كرد و تمرین بازیكنانش هم به صورت اتفاقی با تیم ملی تداخل نكرد.استقلالی ها كه این روزها با صمد مرفاوی روزگارشان را سپری می كنند در معرض قضاوت های متفاوتی قرار دارند.

بعضی ها معتقدند كه هنوز قلعه نویی است كه تیم را هدایت می كند. البته این ذهنیت چندان هم دور از واقعیت نیست. قلعه نویی به هر حال مدیر فنی تیم است و در حال حاضر هم برنامه تمرینی او در حال پیگیری است، همان برنامه هایی كه پیش از سرمربی گری تیم ملی به سران باشگاه ارائه كرده بود.به هر حال استقلالی ها این روزها صبح و عصر تمرین می كنند، آن هم تمرین بدنسازی. قرار است آبی ها سیزدهم مرداد راهی تركیه شوند و یك اردوی ۱۰روزه را در آنجا پشت سر بگذارند. البته این اردو فقط منحصر به تمرین نیست. استقلال قرار است دو بازی تداركاتی با بهترین تیم های تركیه یعنی فنرباغچه و بشیكتاش برگزار كند.امروز هم مرفاوی و دكتر قریب با هم جلسه ای دارند كه محتوای آن احتمالا درباره اردوی تركیه، اوضاع فعلی تیم و نقل و انتقالات است.

● به دنبال مهاجم

فصل نقل و انتقالات به خاطر تعویق لیگ قاعدتا تا چند هفته دیگر كش پیدا می كند. استقلال كه تا به حال چندان سر و صدایی در فصل عوض و بدل كردن بازیكن ها به پا نكرده تا به حال با محمد نوازی، باقر احمدی و محسن یوسفی قرارداد بسته است. علی انصاریان هم كه از شنبه تمریناتش را از سر می گیرد تقریبا بزرگترین خرید استقلال بوده. البته شنیده می شود كه گلر امیدهای سایپا هم مورد نظر آبی ها است و تقریبا همه چیز تمام شده.

البته در این گیر و دار مسئله نقد نشدن چك ها هم دردسر بزرگی برای استقلال شده است. هر چند كه امیدوار رضایی اعلام كرده كه به زودی مسائل مالی استقلال حل و چك ها به وجه نقد تبدیل می شود اما هنوز هم مسائلی هست كه بعضی از بازیكنان را مكدر كرده مثلا مجتبی جباری یكی از بازیكنانی است كه فعلا سر ناسازگاری گذاشته و با سران استقلال راه نمی آید. البته سران استقلال این طرف و آن طرف گفته اند كه دغدغه اصلی آنها مجتبی جباری است و تشویق هواداران در تمرین استقلال هم همه را به فكر فرو برده اما تا اینجای كار كه هنوز اتفاقی نیفتاده است و مجتبی در مواضع خودش باقی ماند.

استقلالی ها البته یك بازیكن برزیلی را هم تست كردند كه نتیجه آن زیر عدد ۱۰ و مساوی با مردودی بود. استقلال هنوز در خط حمله دنبال بازیكن خوب می گردد و با منتفی شدن حضور فراز فاطمی دوباره بحث عماد رضا بالا گرفته و آبی پوشان بدشان نمی آید كه این مهاجم عراقی را تصاحب كنند.لیست فروش استقلال هم شامل شاهین خیری، رامین محرم نژاد، مرتضی هاشمی زاده و پیمان نادری است كه از بین اینها فقط نادری توانسته یك تیم پیدا كند. پیمان با ابومسلم قرارداد بسته است و بقیه هم باید فكری به حال خودشان كنند.از طرف دیگر فرزاد مجیدی هم در بلاتكلیفی به سر می برد. مذاكرات او با تیم دسته دومی امارات نتیجه نداده و با استقلالی ها هم به جایی نرسیده است.

به هر حال در تركیه صمد مرفاوی فرصت خوبی برای رصد تیمش دارد. البته شنیده می شود كه قلعه نویی هم در تركیه حضور خواهد یافت آن هم با كمی تاخیر. امیر قلعه نویی بعد از بازی ایران و سوریه راهی تركیه می شود. شاید او فرصت داشته باشد كه مهاجم سوری تیم ملی امید این كشور را كه قرار شده در اردوی استقلال تست بدهد از نزدیك ببیند و نظر كارشناسی اش را بدهد.

استقلالی ها امروز یك بازی دوستانه با یك تیم دسته اولی دارند كه خب البته در فصل بدنسازی چندان نباید انتظار نتیجه ای كوبنده داشت.

● رفاه، بی رفاه

بعید نیست كه به زودی ازدواج استقلال و وزارت رفاه به طلاق منجر شود. این طور كه از حرف های بعضی از اعضای هیات مدیره برمی آید دیگر چندان تمایلی برای ادامه همكاری نیست. عبدالرضا مصری نماینده كرمانشاه در مجلس و عضو هیات مدیره دیروز اعلام كرد كه بهتر است استقلال زیر نظر مستقیم سازمان تربیت بدنی اداره شود.

مصری متذكر شده كه پشتیبانی رفاه اگرچه با نیت خیر و به قصد خدمت صورت گرفته اما به هر حال وزارت رفاه در امر ورزش تخصص ندارد و از پس حواشی فوتبال برنمی آید. این اظهارنظر در راستای حرف هایی است كه چندی قبل حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه و مشهورترین عضو سیاسی هیات مدیره استقلال گفته بود.همچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوسایت اکوایرانسایت ورزش سهسایت بیتوتهسایت مثلث آنلاینسایت الفسایت تابناکسایت عصرایرانسایت رکناسایت خبرآنلاین