شنبه, ۱ مهر, ۱۴۰۲ / 23 September, 2023
مجله ویستا

۷ توصیه به پرخورها


۷ توصیه به پرخورها

بسیاری از ما ممکن است تاکنون بسیاری از روش‌های کم کردن وزن را امتحان کرده باشیم اما نتیجه دلخواه را نگرفته ایم.
هفت روش موثر برای کمک به لاغر شدن ارائه شده است که اگر شما هم از …

بسیاری از ما ممکن است تاکنون بسیاری از روش‌های کم کردن وزن را امتحان کرده باشیم اما نتیجه دلخواه را نگرفته ایم.

هفت روش موثر برای کمک به لاغر شدن ارائه شده است که اگر شما هم از دسته افرادی هستید که از روش‌های لاغری ناامید شده‌اید، با به کار بستن صحیح این هشت راهکار، می‌توانید به نتایج مفیدی دست پیدا کنید. این راهکارها عبارت است از:

با دستی که معمولا با آن کار می کنید، غذا نخورید. در یک مطالعه جدید و جالب کارشناسان تغذیه روش مقابله ساده‌ای را برای مواقعی که بدون توجه به مقدار غذا مشغول به خوردن می‌شوید، ارائه کرده است. اغلب در مواقع تماشای تلویزیون یا فیلم، بدون توجه غذا می خوریم. این کارشناسان توصیه می‌کنند فقط کافی است دستی را که با آن غذا می خورید، عوض کنید. حالا کمتر می خورید. پژوهشگران یک بسته ذرت تازه یا ذرت یک هفته مانده و سرد و مرطوب را به صورت تصادفی در دست علاقه مندان به فیلم و تلویزیون دادند. این افراد اغلب در هنگام تماشای فیلم تمام ذرت ها را چه تازه و چه مانده، تا آخر خوردند. اما در آزمایشی دیگر، متخصصان دریافتند که وقتی از افراد خواسته شد برای خوردن از دست دیگرشان استفاده کنند مقدار پاپ کورنی که خوردند تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.

موقع خوردن به آینه نگاه کنید. در یک بررسی جدید معلوم شده است که وقتی مردم هنگام خوردن، تصویر خود را در آینه تماشا می‌کنند، مصرف غذاهای پرکالری مثل پنیر خامه‌ای پرچرب تا حدود یک سوم کاهش پیدا می‌کند. علت این امر احتمالا این است که وقتی خود را در حال خوردن می‌بینند، رژیم و اهداف سلامت را به یاد می آورند.

رنگ فضای غذاخوری را آبی کنید. از ظرف هایی به رنگ آبی، دستمال سفره آبی، رومیزی آبی، حتی نقاشی‌های آبی در دیوارهای اتاق غذاخوری یا لامپ های آبی استفاده کنید. طبق مطالعه انجام شده، شرکت کنندگان در جشنی که در اتاقی با لامپ های آبی برگزار شده بود ۳۳ درصد کمتر از خوراکی‌های موجود در میهمانی خوردند. علت این امر احتمالا این است که در ذهن ما، رنگ آبی با غذاهای مسموم و کپک زده همراه است، پس ناخودآگاه کمتر می خوریم. از سوی دیگر رنگ های زرد و قرمز تاثیر برعکس دارد. به همین دلیل است که رستوران های فست فود از رنگ های اشتها آور و محرک استفاده می‌کنند.

بو بکشید. بو کشیدن موز، سیب یا نعناع در کم کردن وزن موثر است. نتایج آزمایش ها تایید کرد این افراد هر چه بیشتر رایحه‌ها را بو کردند، وزن بیشتری کم کردند به طوری که پس از شش ماه به طور متوسط ۱۳.۵ کیلوگرم وزن کم کردند. به علاوه حتی برخی از داوطلبان توانستند تا هشت کیلوگرم در ماه وزن کم کنند.

از عکس‌های داخل مجله‌های غذا استفاده کنید. عکس‌ها را نگه دارید و پیش از این که شروع به غذا خوردن کنید به آن ها نگاه کنید. این کار باعث می‌شود ولع‌تان نسبت به خوردن غذا کاهش پیدا کند.

در سکوت غذا بخورید. مطالعات نشان داده است که خوردن در محیط پرسروصدا باعث می‌شود سریع ترغذا بخوریم به طوری که مغز ما گاهی اوقات نمی‌داند سیر شده‌ایم و در نتیجه بیش از حد غذا می خوریم. این دلیل خوبی است برای این که در طول غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنیم. بر اساس این مطالعه افرادی که به دلیل تماشای تلویزیون یا استفاده از رایانه در هنگام غذا خوردن حواسشان پرت می‌شود، در مقایسه با افرادی که در هر وعده غذایی حواسشان به غذایشان است، احتمال این که طی روز بیشتر میان وعده بخورند، افزایش پیدا می‌کند.

رژیم خمیر دندان بگیرید. به جای دسر شیرین بعد از غذا، دندان هایتان را با خمیردندان با طعم نعناع مسواک کنید. طعم نعناع علایمی به این مفهوم می‌فرستد که در این وعده غذایی سیر شده‌اید و به فرونشاندن هوس خوردن کمک می‌کند. به علاوه، طعم نعناع به خوبی با بیشتر غذاها آمیخته نمی‌شود و بنابراین غذا طعم خوب خود را از دست می‌دهد، احساس تمیزی و تازگی دندان ها بسیار لذت بخش است و گاز زدن شکلات یا شیرینی‌ها دیگر ارزش از دست دادن تمیزی دهان و دندان را نخواهد داشت.همچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت زومیتسایت رکناسایت نامه نیوزسایت نورنیوزسایت انرژی پرسروزنامه توسعه ایرانیخبرگزاری فارسسایت همشهری‌آنلاینوبگردی